[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for september 2007

Norgestoppen september 2007

NrNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2720-92710
2Simen AgdesteinNTG260652582
3Kjetil A. LiePorsgrunn2576252536
4Leif E JohannessenOSS251142531
5Normunds MiezisMoss2503-62517
6Berge ØstenstadAsker2478-222491
7Einar J GauselOSS2473-372519
8Rune DjurhuusAkademisk2443-132455
9Geir Sune TallaksenPorsgrunn2439402404
10Espen LiePorsgrunn2421262404
11Espen AgdesteinOslo Vest242002402
12Atle GrønnOSS241942422
13Frode ElsnessMoss2412-102442
14Leif ØgaardOSS241002418
15Roy H FyllingenBergens2409-142407
16Torstein Bae19112385272364
17Eirik GullaksenBergens2377-132404
18Magne SagafosPorsgrunn237602423
19Jon Ludvig HammerOSS2374-312412
20Jonathan TisdallAsker236402428
21Øystein HoleAkademisk2361172400
22Bjarte Leer-SalvesenSOSS235802392
23Torbjørn R. Hansen19112358242336
24Bjarke SahlAsker2358132379
25Helge NordahlBlack Knights235402369
26Kjetil StokkeBergens2351-142352
27Øystein DannevigOSS2349382331
28Carl Fr. EkebergAsker2328-12331
29Erik FossanRandaberg231602380
30Ragnar HoenOSS2314-102284
31Eilif SkodvinOslo Vest231402304
32Harald B BorchgrevinkBergens2312132327
33Stein A AarlandOslo Vest231002311
34Hallvard V ÅdnøyFollo2310382289
35Stig TjomslandNordstrand230602279
36Joachim ThomassenStavanger23061652075
37Ivar BernBergens229802353
38Bjørnar ByklumSOSS229352280
39Kristian D. TrygstadOSS229102330
40Stig GabrielsenOslo Vest2286-22322
41Sverre HeimOSS228202315
42Dag OrsethMasfjorden227402284
43Trond GabrielsenOslo Vest2270-312283
44Flemming ChristensonNordstrand227002272
45Per Ove EgeliRandaberg226602282
46Frode Olav Olsen Urkedal19112266692235
47Erling KristiansenOSS225902271
49Roar ElsethAsker224702334
50Svein JohannessenOSS224302273
51Lars BreivikDrammen2241242243
52Jøran Aulin-JanssonAsker2238-502297
53Andreas G.R. MoenOSS223382280
54Hans K HarestadSOSS222422231
55Gunnar B. HanssenTromsø2222332242
56Espen ForsåTromsø2221-132264
57Øyvind Andersen LundebyTrondheim222002244
58Ellen HagesætherAkademisk2218312215
59Lars Even AndersenBlack Knights2217292264
60Halvard HagesætherBergens220902255
61Knut Harald StorlandRandaberg220802271
62Helsio Paulo SousaLillestrøm220502190
64Dag MadsenTrondheim220102263
65Lars HjelmåsDrammen218902290
66Kenneth Gvein1911218702193
67Terje JohansenRandaberg218302245
68Bjørn Erik GlenneNordstrand218102205
69Gustav GudbrandsenAkademisk218002249
70Lars M AndreassenSamisk2179312221
71Daniel Jakobsen KovachevOSS2179682153
72Alf Roger AndersenFollo2177132198
73Petter HaugliMoss217402305
74Øystein Bøyum FossumTrondheimstud217422174
75Petter FossanRandaberg216902282
76Georg S. BørresenBlack Knights216902229
77Helge GundersenRandaberg216802246
78Trond SolemDirekte216802218
79Gudmund StenersenStjernen216602182
80Edwin DavidTrondheim216222220
81Jon RørvikTempo216102178
82Jon QvortrupHalden216002222
84Inge Sandstad SkrondalAkademisk2158-152185
85Svein MichelsenRandaberg215702226
86Jon Kr. RøysetTeam Bjørnsen2157362223
89Åsmund HammerstadAsker215302214
90Trond ThorstensenAkademisk215202234
91Kjell Arne MorkBergens215102256
92Silje Bjerke19112151-62196
93Emil Døving AgdesteinTrondheimstud2150152118

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Ellen HagesætherAkademisk221831
2Silje Bjerke19112151-6
3Sheila Barth SahlAsker214440
4Heather S. RichardsMoss21000
5Katrine TjølsenBergens199845
6Torill Skytte19111973-26
7Sylvia JohnsenOSS190929
8Marte EgelandSandnes18710
9Anita GrønnestadBergens1867-8
10Jorunn Marie BrekkeOSS18530
11Sissel J. StavaSevland1847106
12Ellisiv ReppenNordstrand1794-75
13Line Jin JørgensenSevland178653
14Ellen Øen CarlsenNTG178418
15Laila ViestadNordstrand16790
16Maria Pitz JacobsenNordstrand1640-37
17Tone NamtvedtOSS15990
18Marianne Wold Haug1911159277
19Aina Marie SvendsenStavanger15700
20Svanhild B. GrimstadMoss15200
21Rannveig Blikra VeaStavanger15100
22Ida LahlumAlta1496-67
23Line HolenSørum14550
24Evy FærevaagMasfjorden1415-66
25Maren StangelandSandnes132153
26Astrid FindrengTrondheim12869

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen september 2007

NrNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2720-92710
2Jon Ludvig HammerOSS2374-312412
3Joachim ThomassenStavanger23061652075
4Frode Olav Olsen Urkedal19112266692235
5Espen ForsåTromsø2221-132264
6Øystein Bøyum FossumTrondheimstud217422174
7Inge Sandstad SkrondalAkademisk2158-152185
8Ørnulf StubberudOSS2111-832231
9Johannes KvislaStavanger205492122
10Sondre Waage TofteStavanger2052742060
11Lasse Østebø LøvikStavanger2051392015
12Anders G HagenVåler2049882012
13Magnus DanielsenLillehammer2020592015
14Benjamin ArvolaTromsø20201322022
15Brede HagenTrondheimstud20121632034
16Katrine TjølsenBergens1998452081
17Nicolai GetzOSS1967222060
18Atle Bøyum FossumDrammen195902084
19Fredrik Aunan LindsøeNTG1953-392010
20Kristoffer MadlandSandnes1951122029
21Levi André TallaksenPorsgrunn1936722037
22Joachim B. NilsenBergens1928-11958
23Sigmund ReppenNTG1905-192086
24Mats BergvollTromsø1901-401984

Tilbake til Elo-siden

Junior kvinner september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens199845
2Jorunn Marie BrekkeOSS18530
3Line Jin JørgensenSevland178653
4Ellen Øen CarlsenNTG178418
5Maria Pitz JacobsenNordstrand1640-37
6Tone NamtvedtOSS15990
7Marianne Wold Haug1911159277
8Aina Marie SvendsenStavanger15700
9Rannveig Blikra VeaStavanger15100
10Line HolenSørum14550
11Evy FærevaagMasfjorden1415-66
12Maren StangelandSandnes132153
13Ingrid Øen CarlsenNTG1207148
14Elise ForsåTromsø1182159
15Ada MellemVåler11660
16Raksha RathanOSS112315
17Lisbeth HaugsværMasfjorden112226
18Erle Andrea Marki HansenKristiansand1083-14
19Synnøve LindLillehammer10590
20Anita BratbakBergens10550
21Hege ErlandsenTromsø10510

Tilbake til Elo-siden

Kadett september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911226669
2Sondre Waage TofteStavanger205274
3Lasse Østebø LøvikStavanger205139
4Benjamin ArvolaTromsø2020132
5Katrine TjølsenBergens199845
6Nicolai GetzOSS196722
7Kristoffer MadlandSandnes195112
8Levi André TallaksenPorsgrunn193672
9Joachim B. NilsenBergens1928-1
10Jon Kristian HaarrSandnes189582
11Even ThingstadHønefoss1888168
12Vegar Koi GandrudHønefoss181953
13Line Jin JørgensenSevland178653
14Anders HobberPorsgrunn1778-61
15Anders RønningenKongsvinger174537
16Jonatan Ekelund TimeHauge17200
17Elias DeMacBergens1720113
18Odd Martin Guttulsrud19111658232
19Jathavan SuntharalingamOSS1652112
20Øystein Aagedal SkageBergens1635-52
21Jostein MunzNordstrand162598
22Peter FlermoenHarstad1622114
23Trinh Anh Dan DoanOttestad1618-27
24Endre Larsplass1911161641
25Asbjørn O. SteinskogSandnes1610229
26Pål Andreas HansenVerdal1607-2
27Timmie NygaardPorsgrunn160650
28Anders ThingstadHønefoss160427
29Marianne Wold Haug1911159277
30Andreas K. HindenesMasfjorden1591-54
31Kai Inge Esbensen191115890
32Kjartan Aa. FintlandRandaberg1586125
33Marius Skjefstad LodeStavanger1580157
34Erlend MikalsenAlta1542206
35Alexander KårdalMasfjorden154136
36Jon Fredrik Bækhol ÅsvangSortland152513
37Espen Peder BaastøNordstrand1524-6
38Tor Botheim1911149399
39Eirik Nymo IsaksenAlta147630
40Birk Anders RølvågNarvik147486
41David LangeFollo1468-37
42Andreas StrandModum14410
43Jo Kristian LøbergOSS143519
44Einar Døving AgdesteinAsker1423109
45Evy FærevaagMasfjorden1415-66
46Morten Lillehagen191114130
47Harald HelbergKongsvinger1409-63
48Daniel SandvikBergens138871
49Benoni FrølandSandnes138585
50George Mushore191113810
51Eivind Brandt19111343313
52Mithunan SivagnanamOSS13430
53Shervin MalouStavanger13400
54Jarle JakobsenHarstad1337-6
55Jens Hjorth Kjølberg19111337-16
56Håvard OlsenTromsø13240
57Maren StangelandSandnes132153
58Even EmberlandSandnes13210
59Aryan TariAsker129941
60Bendik Berntsen-Øybø191112950
61Stian JohansenFredriksstad1286254
62Erlend HalvorsenSarpsborg127859
63Håkon S FaberSMPOAÅ1274-126
64Holger StøleSandnes1265268

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens199845
2Line Jin JørgensenSevland178653
3Marianne Wold Haug1911159277
4Evy FærevaagMasfjorden1415-66
5Maren StangelandSandnes132153
6Ingrid Øen CarlsenNTG1207148
7Elise ForsåTromsø1182159
8Ada MellemVåler11660
9Raksha RathanOSS112315
10Lisbeth HaugsværMasfjorden112226
11Erle Andrea Marki HansenKristiansand1083-14
12Hege ErlandsenTromsø10510
13Ingeborg BjurholtBærum9310
14Mia-Kristin RostadTromsø9150
15May Helen P. StrømsmoeTromsø9060
16Silje Irene NesSevland9050
17Malin FloerTromsø86644
18Elin TotlandMasfjorden8660
19Kjersti S. HolmaasMasfjorden8610
20Jarani SuntharalingamOSS83475

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Anders HobberPorsgrunn1778-61
2Odd Martin Guttulsrud19111658232
3Jathavan SuntharalingamOSS1652112
4Peter FlermoenHarstad1622114
5Pål Andreas HansenVerdal1607-2
6Anders ThingstadHønefoss160427
7Jon Fredrik Bækhol ÅsvangSortland152513
8Tor Botheim1911149399
9David LangeFollo1468-37
10Shervin MalouStavanger13400
11Jens Hjorth Kjølberg19111337-16
12Aryan TariAsker129941
13Lars Erik ÅnestadSandnes12870
14Stian JohansenFredriksstad1286254
15Håkon S FaberSMPOAÅ1274-126
16Håkon Kvam JohnsenSMPOAÅ1236-111
17Rolf Brage LaftonStrømmen120999
18Ingrid Øen CarlsenNTG1207148
19Jon Alver LilleengenSMPOAÅ1205-142
20Simon BaraneSandnes1198117
21Elise ForsåTromsø1182159
22Henning KjøitaDirekte118015
23Jørgen HoelBergens1160-18
24Kristian Stuvik HolmHamar11471 147
25Ole Emil FrisvoldBergens1139132
26Odin HågensenSMPOAÅ1136-90
27Joakim S Misund1911112793
28Raksha RathanOSS112315
29Magnus AarthunStavanger112150
30Åsmund NeubauerLillehammer11191 119
31Knut Ø AbrahamsenNordstrand1112112
32Jørgen Sørbøl191110990
33Markus MoripenNordstrand109718
34Truls DybvikSMPOAÅ1093-109
35Erle Andrea Marki HansenKristiansand1083-14
36Erlend KyrkjebøStavanger10561 056
37Ole V. AaseStavanger1054-36
38Andreas JansenBergens1027156
39Sigve HaugsdalMasfjorden10112
40Egil Aarstad FjeldheimNordstrand1009-113
41Johannes Høva Bøhler191199930
42Sigurd StenvikTrondheim994117
43Arne Morten KästelMolde98431
44Erlend PiløHamar979284
45Bernhard HegelundTrondheim972972
46Rolf Arne MyraunetFrosta9700
47Even Andreas GrøtnesNordstrand966-33
48Holger ThordalSandnes966254
49Reid Erik FribergPorsgrunn96672
50Audun StrømmeSMPOAÅ9610
51Torgeir KjøitaDirekte955-7
52Anders LjonesStavanger9480
53Ingeborg BjurholtBærum9310
54Mats EvensenStjørdal927-14
55Michael Aron SelbekkMoss9150
56Ådne T. Madsen191190676
57Simen AleksandersenSevland889889
58Jakob Olafsen Grande1911877107
59Jan Inge LamoLørenskog873-12
60Martin Enerud BrodshaugAurskog-Høland87135
61Fredrik Beer JacobsenStavanger869229
62Erik Botheim1911863178
63Tobias SkadsheimIndre Østfold8590
64Øyvind Stokkenes EliassenDirekte8515
65Kristian HaagaasNordstrand84642
66Jarani SuntharalingamOSS83475
67Ole Martin MoenOSS831187
68Fredrik Lange Berge1911824139
69Sonder JakobsenSkjervøy82142
70Eivind Sæteren BerntsenNordstrand81788
71Niklas SavioPorsgrunn81639
72Gregor Taube191181665
73Mads PrøitzFredriksstad8150
74Johannes HaugNordstrand770770
75Renate S. HolmaasMasfjorden7620
76Vegard Andre RoenAurskog-Høland75010
77Jørgen NesModum74818
78John-Andrè SundvollHønefoss742-16
79Stian MargaritesFredriksstad740-3
80Johan SalomonNordstrand735116
81Ola Sæteren BerntsenNordstrand735-66
82Oda TjetlandSandnes734167
83Andreas HarestadStavanger7170
84Benjamin Mjelde AndersenMoss716-14
85Markus Teigset191171530
86Andreas Kanages AndaStavanger714103
87Peter AgdesteinNTG711-28
88Dan Oliver LodeVåler6920
89Håvard Dybdal LundBergens6900
90Bibek LiuLørenskog690690
91Sherington AmarapalaLørenskog68828
92Jan Christian FürstModum67460
93Eivind AartunStavanger659123
94Stian SkånsengSarpsborg653653
95Christiane MoenOSS651132
96Tore Østebø LøvikStavanger6490
97Joachim NilsenBergens6340
98Eskil Ekeland Grønn1911633-52
99Marius EriksenNord-Odal62643
100Eystein WaadeFollo6100

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Carlsen Ingrid ØenNTG1207148
2Forså EliseTromsø1182159
3Rathan RakshaOSS112315
4Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand1083-14
5Bjurholt IngeborgBærum9310
6Suntharalingam JaraniOSS83475
7Holmaas Renate S.Masfjorden7620
8Tjetland OdaSandnes734167
9Moen ChristianeOSS651132
10Sæterøy MiaFredriksstad551551

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Hoen RagnarOSS2314-10
2Kristiansen ErlingOSS22590
3Johannessen SveinOSS22430
4Gundersen HelgeRandaberg21680
5Johnsen GunnarTromsø21400
6Ofstad PerFredriksstad2102-47
7Taksrud VidarTempo208930
8Kjølberg Lars19111997-14
9Nordby BerntSarpsborg1933-4
10Skogheim Ole MortenLillehammer19200
11Strand Karl W.Kristiansund18730
12Øverås AlfDrammen18510
13Vik ArneGjøvik18470
14Lerstad BjørnDrammen18440
15Nabseth CatoElverum18390
16Fotland Hans ChrOSS1832-29
17Henriksen TorStjernen18290
18Farstad GudmundMolde182922
19Vik JørgenKristiansand182211
20Lysedal Petter HNordstrand18160
21Spillum JahnMoss18110
22Ormåsen Odd SteinarHamar17974
23Opdahl Hans PKristiansund17940
24Johansen ThorAsker17860
25Monsen MagnusSandnes1775-4
26Forselv EdmundGambit17670
27Røstad RolfAsker17590
28Haug Kjell MStjernen175634
29Eidem FrodeStrømmen17520
30Nygaard EddyStrømmen17470
31Kverndal LeifStjernen1744-6
32Larsen ArildLillehammer17410
33Kunic MehmedalijaKongsberg17290
34Szalai JanosAkademisk1727-40
35Høyhilder TordTønsberg17260
36Svenske JanStrømmen172617
37Trana Arne OSteinkjer17150
38Lund Karl HenrikKongsberg17130

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (>75) september 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Johansen ThorAsker17860
2Olsen Willy L.OSS1686-57
3Havskjær PederØrsta16310
4Johansen Kjell HTønsberg15620
5Skjold ReidarTempo15560
6Christiansen RolfAsker15220
7Gjerdrum OlafVåler15180
8Høe OddvarSteinkjer15050
9Holtermann EilerAsker14870
10Marvin AsleHønefoss14840
11Moen Olav AndreasSteinkjer14650
12Sannes HåkonHønefoss1454-25
13Haugjord SverreDrammen14320
14Hartvigsen TerjePorsgrunn14150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Tue Sep 18 17:45:42 CEST 2007

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]