[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for januar 2008

Norgestoppen januar 2008

NrNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2750302733
2Simen AgdesteinNTG260602589
3Kjetil A. LiePorsgrunn2556-202556
4Normunds MiezisMoss250302553
5Leif E JohannessenOSS2486-252521
6Berge ØstenstadAsker247802482
7Einar J GauselOSS247522494
8Rune DjurhuusAkademisk244302452
9Jon Ludvig HammerOSS2443692441
10Geir Sune TallaksenPorsgrunn243902424
11Espen LiePorsgrunn2434132428
12Espen AgdesteinOslo Vest242002402
13Atle GrønnOSS241902418
14Frode ElsnessMoss2410-22429
15Roy H FyllingenBergens240902403
16Leif ØgaardOSS2402-82414
17Bjarke SahlAsker2390322381
18Torstein Bae1911238502386
19Eirik GullaksenBergens237922390
20Magne SagafosPorsgrunn237602423
21Torbjørn R. Hansen1911236682354
22Jonathan TisdallAsker236402414
23Øystein HoleAkademisk2360-12387
24Kjetil StokkeBergens236092372
25Carl Fr. EkebergAsker2358302349
26Bjarte Leer-SalvesenSOSS2357-12392
27Helge NordahlBlack Knights235402369
28Øystein DannevigOSS234902356
29Joachim ThomassenStavanger2320142308
30Erik FossanBergens231602376
31Ragnar Harald HoenOSS231402284
32Eilif SkodvinOslo Vest231402304
33Harald B BorchgrevinkBergens231202327
34Stein A AarlandOslo Vest231002311
35Hallvard V ÅdnøyFollo231002296
36Stig TjomslandNordstrand230602279
37Kristian D. TrygstadOSS229982316
38Ivar BernBergens229802353
39Bjørnar ByklumSOSS229302282
40Stig GabrielsenOslo Vest228712316
41Trond GabrielsenOslo Vest2285152265
42Sverre HeimOSS228202315
43Jøran Aulin-JanssonAsker2281432300
44Dag OrsethMasfjorden227402284
45Flemming ChristensonNordstrand227002272
46Andreas G.R. MoenOSS2267342295
47Per Ove EgeliRandaberg226602286
48Espen ForsåTromsø2262412285
49Sheila Barth SahlAsker22521082227
51Roar ElsethAsker224702334
52Svein JohannessenOSS224302273
53Lars BreivikDrammen224102265
54Gunnar B. HanssenTromsø222972261
55Øyvind Andersen LundebyTrondheim222552244
56Halvard HagesætherBergens2223142255
57Hans K HarestadSOSS2221-32268
58Lars Even AndersenBlack Knights222032287
59Erling KristiansenOSS2218-412253
60Ellen HagesætherAkademisk221802234
61Knut Harald StorlandRandaberg220802271
62Frode Olav Olsen Urkedal19112206-602264
63Dag MadsenTrondheim220432266
65Daniel Jakobsen KovachevOSS2201222189
66Gudmund StenersenStjernen2192262182
67Lars HjelmåsDrammen218902290
68Kenneth Gvein1911218702198
69Åsmund HammerstadAsker2185322216
70Alf Roger AndersenFollo218472203
71Terje JohansenOslo Vest218302245
72Bjørn Erik GlenneNordstrand218102205
73Gustav GudbrandsenAkademisk218002249
74Lars M AndreassenSamisk217902233
75Vidar TaksrudTempo2178892164
76Øystein Bøyum FossumTrondheimstud217512174
77Petter HaugliMoss217402305
78Helsio Paulo SousaLillestrøm2174-312190
79Petter FossanRandaberg216902282
80Georg S. BørresenBlack Knights216902229
81Helge GundersenRandaberg216802254
82Trond SolemDirekte216802218
83Inge Sandstad SkrondalAkademisk216352189
84Jon RørvikTempo216102178
85Jon QvortrupMoss216002222
87Svein MichelsenRandaberg215702213
88Thomas RobertsenTeam Bjørnsen2157152240
89Jon Kr. RøysetTeam Bjørnsen215702222
91Edwin DavidTrondheim2155-72219
93Dag UlvinLillestrøm2154102180
94Bertil SvendsenPorsgrunn215352205
95Trond ThorstensenAkademisk215202234
96Kjell Arne MorkBergens215102256
97Silje Bjerke1911215102162
98Emil Døving AgdesteinTrondheimstud215002147

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Sheila Barth SahlAsker2252108
2Ellen HagesætherAkademisk22180
3Silje Bjerke191121510
4Katrine TjølsenBergens206567
5Torill Skytte191119730
6Yerazik KhachatourianOSS1935-5
7Sylvia JohnsenOSS193324
8Sissel J. StavaSevland187124
9Anita GrønnestadBergens18670
10Ellisiv ReppenNordstrand185056
11Line Jin JørgensenSevland180418
12Aina Marie SvendsenStavanger1712142
13Ellen Øen CarlsenNTG1711-73
14Marianne Wold Haug1911167280
15Maria Pitz JacobsenNordstrand16400
16Tone NamtvedtOSS15990
17Lala IsmailovaNarvik159829
18Linda Marie HansenTrondheimstud153140
19Svanhild B. GrimstadMoss15200
20Ida LahlumAlta14960
21Line HolenSørum147217
22Evy FærevaagMasfjorden144833
23Maren StangelandSandnes1291-30
24Astrid FindrengTrondheim1277-9
25Ingrid Øen CarlsenNTG126962
26Anastasia EdakinaOSS12651

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen januar 2008

NrNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2750302733
2Jon Ludvig HammerOSS2443692441
3Joachim ThomassenStavanger2320142308
4Espen ForsåTromsø2262412285
5Frode Olav Olsen Urkedal19112206-602264
6Lasse Østebø LøvikStavanger2115642052
7Ørnulf StubberudOSS211102177
8Johannes KvislaStavanger2088342130
9Sondre Waage TofteStavanger2075232108
10Katrine TjølsenBergens2065672084
11Anders G HagenMoss2034-152049
12Nicolai GetzOSS2012452019
13Joachim B. NilsenBergens2007791978
14Benjamin ArvolaTromsø2006-142062
15Fredrik Aunan LindsøeVerdal1963102001
16Atle Bøyum FossumDrammen195902084
17Even ThingstadHønefoss1941531951
18Kristoffer MadlandSandnes1933-182029
19Sigmund ReppenNTG1932272061
20Jon Kristian HaarrSandnes1925301922
21Espen HaugstadSandnes1924402042
22Brede HagenTrondheimstud1921-912081
23Mats BergvollTromsø190101984

Tilbake til Elo-siden

Junior kvinner januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens206567
2Line Jin JørgensenSevland180418
3Aina Marie SvendsenStavanger1712142
4Ellen Øen CarlsenNTG1711-73
5Marianne Wold Haug1911167280
6Maria Pitz JacobsenNordstrand16400
7Tone NamtvedtOSS15990
8Line HolenSørum147217
9Evy FærevaagMasfjorden144833
10Maren StangelandSandnes1291-30
11Ingrid Øen CarlsenNTG126962
12Raksha RathanOSS1224101
13Erle Andrea Marki HansenKristiansand1208125
14Ada MellemVåler11660
15Elise ForsåTromsø1130-52
16Anita BratbakBergens109641
17Lisbeth HaugsværMasfjorden1081-41
18Synnøve LindLillehammer10590
19Hege ErlandsenTromsø10510
20Ingeborg Marie NylandMolde102239
21Malin FloerTromsø1006140

Tilbake til Elo-siden

Kadett januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal19112206-60
2Lasse Østebø LøvikStavanger211564
3Katrine TjølsenBergens206567
4Joachim B. NilsenBergens200779
5Benjamin ArvolaTromsø2006-14
6Even ThingstadHønefoss194153
7Jon Kristian HaarrSandnes192530
8Levi André TallaksenPorsgrunn1879-57
9Anders HobberPorsgrunn184769
10Elias DeMacBergens179070
11Pål Andreas HansenVerdal1741134
12Odd Martin Guttulsrud1911171456
13Tor Botheim19111699206
14Jathavan SuntharalingamOSS168331
15Anders ThingstadHønefoss168177
16Marianne Wold Haug1911167280
17Peter FlermoenHarstad166947
18Trinh Anh Dan DoanOttestad163012
19Endre Larsplass191116171
20Andreas K. HindenesMasfjorden160716
21Marius Skjefstad LodeStavanger159818
22Kjartan Aa. FintlandRandaberg15860
23Asbjørn O. SteinskogSandnes1576-34
24Espen Peder BaastøNordstrand157652
25Jon Fredrik ÅsvangSortland157550
26Andreas StrandModum152685
27David LangeFollo152254
28Birk Anders RølvågNarvik152147
29Erlend MikalsenAlta1496-46
30Jo Kristian LøbergOSS148651
31Morten Lillehagen191114130
32Aryan TariAsker1404105
33Jens Hjorth Kjølberg1911139457
34Benoni FrølandSandnes13938
35Stian JohansenFredriksstad138498
36Shervin MalouStavanger138040
37Erlend HalvorsenSarpsborg134062
38Daniel SandvikBergens1332-56
39Jørgen HoelBergens1326166
40Håvard OlsenTromsø13240
41Holger StøleSandnes129833
42Bendik Berntsen-Øybø191112950
43Maren StangelandSandnes1291-30
44Ingrid Øen CarlsenNTG126962
45Andreas StøleSandnes1268204
46Markus MoripenNordstrand1264167

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens206567
2Marianne Wold Haug1911167280
3Maren StangelandSandnes1291-30
4Ingrid Øen CarlsenNTG126962
5Raksha RathanOSS1224101
6Erle Andrea Marki HansenKristiansand1208125
7Ada MellemVåler11660
8Elise ForsåTromsø1130-52
9Hege ErlandsenTromsø10510
10Malin FloerTromsø1006140
11Ingeborg BjurholtBærum9310
12Jarani SuntharalingamOSS89763
13Kjersti S. HolmaasMasfjorden852-9
14Elin TotlandMasfjorden842-24
15Marte TorsdalPorsgrunn821Ny

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Tor Botheim19111699206
2Jathavan SuntharalingamOSS168331
3Anders ThingstadHønefoss168177
4Peter FlermoenHarstad166947
5Aryan TariAsker1404105
6Stian JohansenFredriksstad138498
7Jørgen HoelBergens1326166
8Kristian Stuvik HolmHamar1305158
9Håkon S FaberSMPOAÅ1241-33
10Håkon Kvam JohnsenSMPOAÅ1225-11
11Raksha RathanOSS1224101
12Erle Andrea Marki HansenKristiansand1208125
13Reid Erik FribergPorsgrunn1183217
14Henning Kjøita19111170-10
15Odin HågensenSMPOAÅ115519
16Magnus AarthunStavanger114322
17Torgeir Kjøita19111088133
18Benjamin ImsrudCaissa1085Ny
19Truls DybvikSMPOAÅ1074-19
20Andreas JansenBergens106841
21Ole V. AaseStavanger1053-1
22Egil Aarstad FjeldheimNordstrand104940
23Johannes Høva Bøhler1911104849
24Samuel RiiserOSS1019Ny
25Holger ThordalSandnes101751
26Gregor Taube1911980164
27Erlend PiløHamar9790
28Bernhard HegelundTrondheim9720
29Thomas Erling Lone191196889
30Even Andreas GrøtnesNordstrand9660
31Jakob Olafsen Grande191190730
32Jonas H RasmussenBergens900Ny
33Jarani SuntharalingamOSS89763
34Erik Botheim191189633
35Johan SalomonNordstrand896161
36Ådne T. Madsen1911893-13
37Fredrik Beer JacobsenStavanger88516
38Eivind Sæteren BerntsenNordstrand87760
39Audun StrømmeSMPOAÅ869-92
40Øyvind Stokkenes EliassenDirekte8609
41Tobias SkadsheimIndre Østfold8590
42Michael Aron SelbekkMoss857-58
43Fredrik Lange Berge191185026
44Kristian HaagaasNordstrand834-12
45Theodor Jørgen LundLillehammer823Ny
46Sonder JakobsenSkjervøy8210
47Johannes HaugNordstrand7700
48Bibek LiuLørenskog76777
49Petter Martin HestvikNordstrand759Ny
50Sherington AmarapalaLørenskog75163
51Jørgen NesModum7480
52Oda TjetlandSandnes7340
53Sindre BrobakkenHamar728Ny
54Andreas Kanages AndaStavanger7140
55Peter AgdesteinNTG7110
56Ola Sæteren BerntsenNordstrand711-24
57Markus Teigset1911697-18
58Stian MargaritesFredriksstad694-46
59Dan Oliver LodeVåler6920
60Håvard Dybdal LundBergens6900
61Oddgeir Hidle GeddeAurskog-Høland677-87
62Jan Christian FürstModum6740
63Eivind AartunStavanger658-1
64Stian SkånsengSarpsborg6530
65Christiane MoenOSS6510
66Trym Daniel RødvikHamar636Ny
67Eskil Ekeland GrønnOSS6330
68Marius EriksenNord-Odal6293
69Eirik André MoltuSarpsborg62190
70Erlend Bekkesletten191160698

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Rathan RakshaOSS1224101
2Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand1208125
3Suntharalingam JaraniOSS89763
4Tjetland OdaSandnes7340
5Moen ChristianeOSS6510

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen januar 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Hoen Ragnar HaraldOSS23140
3Kristiansen ErlingOSS2218-41
4Taksrud VidarTempo217889
5Gundersen HelgeRandaberg21680
6Johnsen GunnarTromsø21400
7Ofstad PerFredriksstad212422
8Ulrichsen Jarl HTrondheim2079-4
9Nordby BerntSarpsborg199764
10Kjølberg Lars191119970
11Steedman JamesRandaberg19930
12Hjertenes ØysteinFørde19890
13Kristensen Kjell OleNarvik1983-44
14Skogheim Ole MortenLillehammer19200
15Nilsen Trond AHamar18730
16Strand Karl W.Kristiansund18730
17Antonsen ØyvindAalesund186830
18Øverås AlfDrammen18510
19Vik ArneGjøvik18470
20Lerstad BjørnDrammen18440
21Nabseth CatoElverum18390
22Fotland Hans ChrOSS18320
23Henriksen TorStjernen18290
24Kjeken Johs R191118260
25Vik JørgenKristiansand18220
26Spillum JahnMoss182110
27Lysedal Petter HNordstrand18160
28Farstad GudmundMolde1811-18
29Opdahl Hans PKristiansund17940
30Ormåsen Odd SteinarHamar1791-6
31Johansen ThorAsker17860
32Røstad RolfAsker17689
33Forselv EdmundGambit17670
34Monsen MagnusSandnes1758-17
35Haug Kjell MStjernen17560
36Eidem FrodeStrømmen17520
37Larsen ArildLillehammer17410
38Nygaard EddyStrømmen1740-7
39Kverndal LeifStjernen1739-5
40Kunic MehmedalijaKongsberg17301
41Szalai JanosAkademisk17270
42Høyhilder TordTønsberg17260
43Svenske JanStrømmen17260
44Wicklund-Hansen Rich.OSS172425
45Trana Arne OSteinkjer17150
46Lund Karl HenrikKongsberg17130
47Birkestrand OddMasfjorden170711
48Bjørgvik Jan ArneVerdal17059

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen januar 2008

NrNavnKlubbAnt. partier
1Gausel Einar JOSS2309
2Bue GunnarTønsberg2304
3Djurhuus RuneAkademisk2031
4Edvardsen RagnarDrammen1729
5Aulin-Jansson JøranAsker1586
6Andersen HarryFredriksstad1542
7Kverndal LeifStjernen1529
8Ristesund OddKampen1524
9Svenske JanStrømmen1518
10Spillum JahnMoss1510
11Øgaard LeifOSS1463
12Østenstad BergeAsker1461
13Bjørgvik Jan ArneVerdal1438
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1375
15Johannessen Leif EOSS1358
16Svindahl JanKristiansand1349
17Haugli PetterMoss1345
18Mella AageStrømmen1292
19Bern IvarBergens1283
20Omtvedt PerStjernen1279
21Pedersen ØyvindTromsø1274
22Thorgersen Trond M.Drammen1270
23Christenson ThorNordstrand1265
24Gulliksen LeifStjernen1249
25Gullaksen EirikBergens1242
26Rangøy Helge A.Halden1238
27Kristiansen ReidarHamar1235
28Johansen ArildHorten1234
29Johnsen Svein HaraldVadsø1207
30Romsdal TrondTromsø1205
31Dannevig ØysteinOSS1204
32Agdestein SimenNTG1190
33Ludvigsen JanFredriksstad1188
34Røyset PålTromsø1184
35Synnestvedt JanNordstrand1179
36Lunde SigmundSarpsborg1171
37Hanssen Gunnar B.Tromsø1151
38Lie Kjetil A.Porsgrunn1126
39Johansen ØivindSarpsborg1125
40Glenne Bjørn ErikNordstrand1124
41Moen Andreas G.R.OSS1124
42Leer-Salvesen BjarteSOSS1123
43Hole ØysteinAkademisk1119
44Bae Torstein19111104
45Strand Karl W.Kristiansund1102
46Moen Ole ChristianOSS1087
47Berglund Jan S.Tromsø1083
48Nordahl HelgeBlack Knights1080
49Taksrud VidarTempo1079
50Johansen FrankHalden1077
51Standal BårdTønsberg1076
52Hansen Torbjørn R.19111076
53Fjellengen BårdSarpsborg1072
54Sæther LarsFredriksstad1071
55Henriksen Geir IDrammen1069
56Lahlum Hans O.Porsgrunn1057
57Fossan ErikBergens1039
58Johansen ThorAsker1038
59Sjøl HenrikAkademisk1034
60Szalai JanosAkademisk1032
61Elseth RoarAsker1028
62Gulbrandsen TorNordstrand1002
63Egeli Per OveRandaberg1001
64Grønn AtleOSS1001

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, januar 2008

NavnKlubbAnt. partier
Bue GunnarTønsberg270
Nygaard TimmieCaissa241
Hammer Jon LudvigOSS240
Kvisla JohannesStavanger237
Nilsen Joachim B.Bergens228
Hobber AndersPorsgrunn227
Getz NicolaiOSS225
Reppen SigmundNTG215
Tofte Sondre WaageStavanger215
Tjølsen KatrineBergens215
Thingstad EvenHønefoss214
Thomassen JoachimStavanger202
Hagen Anders GMoss198
Haug Marianne Wold1911194
Suntharalingam JathavanOSS194
Carlsen MagnusNTG190
Forså EspenTromsø187
Løvik Lasse ØstebøStavanger186
Solbu Lasse T.Trondheim184
Pettersen Joar GullestadStavanger182
Thingstad AndersHønefoss181
Bryn ThomasMolde180
Ulvnes RoarNordstrand178
Skrondal Inge SandstadAkademisk178
Lie Kjetil A.Porsgrunn176
Laverton ChristianTrondheimstud175
Skage Øystein AagedalBergens174
Dahl TorbjørnStjørdal173
Urkedal Frode Olav Olsen1911173
Hansen Pål AndreasVerdal166
Strand HåkonStavanger164
Simonsen SteinarFollo162
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn161
Hegelund Ole JakobTrondheim161
Kovachev Daniel JakobsenOSS158
Rundgren AndersTrondheimstud158
Stokhaug Jon A.Stjørdal150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Sat Jan 26 00:25:12 CET 2008

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]