[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for april 2009

Norgestoppen april 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2765-32770
2GMJon Ludvig HammerOSS2579162566
3GMSimen AgdesteinNTG254202572
4GMLeif E JohannessenOSS2542132540
5GMKjetil A. LiePorsgrunn2527-12539
6GMBerge ØstenstadAsker247602482
7GMEinar J GauselOSS247302495
8IMEspen LiePorsgrunn2469332438
9GMRune DjurhuusAkademisk2440-192475
10IMFrode ElsnessMoss243162441
11IMTorbjørn R. Hansen19112425-82441
12IMAtle GrønnOSS2415-82424
13GMJonathan TisdallAsker2402162419
14IMTorstein Bae19112402262394
15IMMagne SagafosPorsgrunn239302430
16GMLeif ØgaardOSS2388162403
17FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn2383-162409
18IMEirik GullaksenBergens2382-52399
19IMRoy H FyllingenBergens238102391
20IMØystein HoleAkademisk2374-272401
21FMEspen AgdesteinOslo Vest2372-392401
22Lasse Østebø LøvikStavanger23531172289
23FMØystein DannevigOSS234902356
24Eilif SkodvinOslo Vest2343152323
25IMBjarke SahlAsker2334-132366
26IMHelge NordahlBlack Knights2332-52353
27IMBjarte Leer-SalvesenSOSS2329-32371
28FMBjørnar ByklumSOSS2321-142320
29Hallvard V ÅdnøyBlack Knights231652299
30FMStig TjomslandNordstrand231642308
31FMKristian D. TrygstadOSS2313-62314
32FMAndreas G.R. MoenOSS2313-282353
33FMKjetil StokkeBergens2313112323
34IMErik FossanStavanger230902369
35FMFrode Olav Olsen Urkedal19112306412299
36FMJoachim ThomassenMoss2303-22289
37FMTrond GabrielsenOslo Vest230002300
38FMCarl Fr. EkebergAsker2300-352342
39FMStig GabrielsenOslo Vest2298-462337
40Stein A AarlandOslo Vest2294-82304
41IMBjørn TillerOSS229102373
42FMRagnar Harald HoenOSS228502273
43FMEspen ForsåMoss2285-282323
44FMHarald B BorchgrevinkBergens228092299
45IMIvar BernBergens2267152331
46Dag OrsethMasfjorden226662282
47Per Ove EgeliRandaberg2265-12283
48FMFlemming ChristensonNordstrand226502269
49Trond ThorstensenAkademisk2264892242
50IMPetter HaugliMoss2256272309
51Daniel Jakobsen KovachevOSS2256-292256
52Thomas RobertsenTeam Bjørnsen2249392257
53FMOle Christian MoenOSS223662258
54WIMEllen HagesætherAkademisk2235252243
55FMRoar ElsethOSS223302325
56WIMSilje Bjerke1911223372219
57Alf Roger AndersenAkademisk2232212219
58FMLars HjelmåsKristiansund2230-42315
59Gunnar JohnsenTromsø222902213
60Pål RøysetTromsø2220-82233
61Halvard HagesætherBergens2217-212276
62Ørnulf StubberudOSS2214222197
63WIMSheila Barth SahlAsker221202217
64CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2207172204
65Helsio Paulo Sousa19112205212227
66Øystein Bøyum FossumTrondheimstud2204-62199
67Edwin DavidTrondheim2199602218
68FMGustav GudbrandsenAkademisk2197192250
69Helge GundersenRandaberg2197-242247
70FMDag MadsenTrondheim219102282
71Johannes Kvisla19112191112228
72Lars BreivikDrammen218612224
73FMErling KristiansenOSS218502231
74Gudmund StenersenStjernen2185112199
75Georg S. BørresenBlack Knights2179-112245
76FMTerje JohansenOslo Vest2177-52247
77FMNils Ragnar GrotnesAsker217502232
78Dag UlvinLillestrøm2175112180
79Nicolai GetzOSS2175272205
80Hans O. LahlumPorsgrunn2173322192
81CMÅsmund HammerstadAsker217332211
82Hans K HarestadSOSS2172-292235
83CMPetter G StokstadDirekte216802234
84Jon RørvikTempo2164132178
85FMRichart BjerkeOSS216402209
86Jon QvortrupHalden2162-32222
87Jarle ReiteTrondheim216102175
88Lars M AndreassenDirekte216002226
89FMJøran Aulin-JanssonAsker2159-242259
90Kenneth Gvein19112158-182193
91FMKjell Arne MorkBergens2157-152265
92Vegar Koi GandrudHønefoss2157452124
93Espen HaugstadSandnes2156682145
94Øyvind Andersen LundebyTrondheim2155-342213
95Bertil SvendsenKragerø215102208

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen april 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMEllen HagesætherAkademisk2235252243
2WIMSilje Bjerke1911223372219
3WIMSheila Barth SahlAsker221202217
4WFMKatrine TjølsenBergens2116362112
5Torill Skytte1911198101957
6Marianne Wold Haug19111949481979
7WFMSylvia JohnsenOSS1934-82040
8Yerazik KhachatourianOSS190932009
9Line Jin JørgensenSevland1892-401924
10Marte EgelandSandnes188101968
11Anita GrønnestadBergens186572061
12Ellen Øen CarlsenNTG1851941896
13Sissel J. StavaSevland184301899
14Ellisiv ReppenNordstrand1817-271917
15Jorunn Marie BrekkeOSS181001915
16Maria Pitz JacobsenVålerenga173101791
17Aina Marie SvendsenStavanger17120
18Laila ViestadNordstrand168801982
19Lala IsmailovaHønefoss15980
20Tone NamtvedtOSS15790
21Lisbeth HaugsværMasfjorden1521141717
22Erle Andrea Marki HansenKristiansand1512-131686
23Ida Lahlum1911150701818
24Ingrid Øen CarlsenNTG149101504
25Linda Marie HansenTrondheimstud148501675
26Evy FærevaagMasfjorden1471-721746
27Elise ForsåTromsø1422111728
28Maren StangelandSandnes136901707
29Astrid FindrengTrondheim13030
30Anastasia EdakinaOSS129401868
31Raksha RathanOSS1286-53
32Anita BratbakBergens1226-38
33Kristin KvamMoss12150
34Inger Toril Hauge SørgårdBodø11590
35Jarani SuntharalingamOSS1098-36
36Hege ErlandsenTromsø10630
37Ingeborg Marie NylandMolde10290
38Caroline Beer JacobsenStavanger1025-74
39Ingrid StrandModum101158
40Malin FloerTromsø10060

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen april 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2765-32770
2GMJon Ludvig HammerOSS2579162566
3Lasse Østebø LøvikStavanger23531172289
4FMFrode Olav Olsen Urkedal19112306412299
5FMJoachim ThomassenMoss2303-22289
6FMEspen ForsåMoss2285-282323
7Johannes Kvisla19112191112228
8Nicolai GetzOSS2175272205
9Vegar Koi GandrudHønefoss2157452124
10Espen HaugstadSandnes2156682145
11Elias DeMacBergens2145732108
12Benjamin ArvolaTromsø2144302128
13Jon Kristian HaarrSandnes2128-312110
14WFMKatrine TjølsenBergens2116362112
15Sondre Waage TofteStavanger2110-52112
16Anders G HagenMoss2082-52109
17Anders HobberPorsgrunn2054592018
18Even ThingstadHønefoss2053302050
19Joachim B. NilsenBergens2029482031
20Levi André TallaksenPorsgrunn2022-142079
21Sigmund ReppenNordstrand200602055
22Peter FlermoenHarstad1999-132023
23Kristoffer MadlandSandnes1964642017
24Marianne Wold Haug19111949481979
25Odd Martin Guttulsrud19111949-32010
26Pål Andreas HansenVerdal1913-512033
27Mats BergvollTromsø190101984

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens211636
2Marianne Wold Haug1911194948
3Line Jin JørgensenSevland1892-40
4Ellen Øen CarlsenNTG185194
5Aina Marie SvendsenStavanger17120
6Lisbeth HaugsværMasfjorden152114
7Erle Andrea Marki HansenKristiansand1512-13
8Ingrid Øen CarlsenNTG14910
9Evy FærevaagMasfjorden1471-72
10Elise ForsåTromsø142211
11Maren StangelandSandnes13690
12Raksha RathanOSS1286-53
13Anita BratbakBergens1226-38
14Jarani SuntharalingamOSS1098-36
15Hege ErlandsenTromsø10630
16Ingeborg Marie NylandMolde10290
17Caroline Beer JacobsenStavanger1025-74
18Ingrid StrandModum101158
19Malin FloerTromsø10060
20May Helen P. StrømsmoeTromsø9620
21Ingeborg BjurholtBærum9310

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911230641
2Benjamin ArvolaTromsø214430
3Katrine TjølsenBergens211636
4Anders HobberPorsgrunn205459
5Even ThingstadHønefoss205330
6Joachim B. NilsenBergens202948
7Levi André TallaksenPorsgrunn2022-14
8Peter FlermoenHarstad1999-13
9Odd Martin Guttulsrud19111949-3
10Pål Andreas HansenVerdal1913-51
11Jathavan SuntharalingamOSS183223
12Anders ThingstadHønefoss17971
13Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
14Tor Botheim19111747-81
15Stian JohansenFredriksstad174452
16Espen Peder BaastøNordstrand174350
17Kristian Stuvik HolmHamar170171
18David LangeFollo168134
19Aryan TariAsker1676-24
20Gregor Taube19111627-1

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens211636
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand1512-13
3Ingrid Øen CarlsenNTG14910
4Elise ForsåTromsø142211
5Raksha RathanOSS1286-53
6Jarani SuntharalingamOSS1098-36
7Caroline Beer JacobsenStavanger1025-74
8Malin FloerTromsø10060
9Ingeborg BjurholtBærum9310

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad1999-13
2Kristian Stuvik HolmHamar170171
3Aryan TariAsker1676-24
4Gregor Taube19111627-1
5Henning Kjøita19111538-16
6Erle Andrea Marki HansenKristiansand1512-13
7Torgeir Kjøita1911142356
8Reid Erik FribergPorsgrunn13790
9Andreas JansenBergens1341116
10Lars Oskar HaugeOSS1293239
11Johan SalomonNordstrand1290174
12Johannes HaugNordstrand126261
13Felix CevroAsker11960
14Mathias Brennhaugen EikeLørenskog118639
15Egil Aarstad FjeldheimNordstrand11530
16Trym WoldstadHamar11450
17Jonas H RasmussenBergens113965
18Erik Botheim1911113240
19Johannes Høva Bøhler191111260
20Sherington AmarapalaLørenskog1124-10
21Jarani SuntharalingamOSS1098-36
22Håkon S FaberSMPOAÅ1096-13
23Ulrik OlsenOSS108384
24Benjamin HaldorsenBergens108133
25Sander Lange Berge1911106332
26Kjell Håkon LienHønefoss104411
27Sebastian MihajlovOSS103655
28Samuel RiiserOSS1033-1
29Caroline Beer JacobsenStavanger1025-74
30Monika MachlikTromsø1024-15
31Armin GholamiOSS101766

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1512-13
2Jarani SuntharalingamOSS1098-36
3Caroline Beer JacobsenStavanger1025-74
4Monika MachlikTromsø1024-15
5Alise HaukenesHamar962-108
6Maud RødsmoenOSS94577
7Edit MachlikTromsø903-26
8Marte B KyrkjebøStavanger84714
9Hanna B KyrkjebøStavanger737-20
10Oda TjetlandSandnes7250
11Sofie Sæther191169730
12Elida Brekke1911637-19
13Henriette LienFredriksstad6110
14Ingvild Brekke FløttenModum6050

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Ragnar Harald HoenOSS22850
2Gunnar JohnsenTromsø22290
3Helge GundersenRandaberg2197-24
4Erling KristiansenOSS21850
5Per OfstadFredriksstad21460
6Vidar TaksrudTempo2139-11
7Jarl H UlrichsenTrondheim2072-43
8Lars Kjølberg191120430
9Kjell Ole KristensenNarvik1992-2
10Øystein HjertenesFørde1966-6
11James SteedmanRandaberg1962-31
12Bernt NordbySarpsborg1951-8
13Karl W. StrandKristiansund19440
14Øyvind AntonsenAalesund19439
15Ole Morten SkogheimLillehammer1888-11
16Trond A NilsenHamar18760
17Kjell M HaugStjernen1870-11
18Johs R Kjeken1911184014
19Cato NabsethElverum18390
20Bjørn LerstadDrammen1819-15
21Jørgen VikKristiansand1814-14
22Tor HenriksenStjernen1813-9
23Helge E. ThetingKragerø18090
24Arne HeienTønsberg18021
25Hans Chr FotlandOSS18010

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) april 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Thor JohansenAsker17940
2Aage MellaStrømmen16852
3Willy L. OlsenOSS16530
4Kjell H JohansenTønsberg15370
5Reidar SkjoldTempo1529-19
6Øyvind WebergFollo15210
7Håkon SannesStjernen15188
8Oddvar HøeSteinkjer15170
9Asle MarvinHønefoss14640
10Olav Andreas MoenSteinkjer14550
11Sverre SkjønbergIndre Østfold14510
12Harald OplandSteinkjer14460
13Hans Petter BieNordstrand14400
14Eiler HoltermannAsker14350
15Josef HajduCaissa14260
16Finn MarcussenNordstrand14220
17Svein Erik KumleNordstrand1417-7
18Åge NikolaisenHønefoss14160
19Tronn GrubenKirkegata141510
20Tibor SternTrondheim14080

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen april 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2415
2Gausel Einar JOSS2310
3Djurhuus RuneAkademisk2070
4Edvardsen RagnarDrammen1784
5Aulin-Jansson JøranAsker1640
6Andersen HarryFredriksstad1608
7Kverndal LeifStjernen1586
8Ristesund OddKampen1562
9Spillum JahnMoss1548
10Svenske JanStrømmen1538
11Bjørgvik Jan ArneVerdal1523
12Øgaard LeifOSS1496
13Østenstad BergeAsker1483
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1437
15Johannessen Leif EOSS1388
16Svindahl JanKristiansand1384
17Haugli PetterMoss1363
18Mella AageStrømmen1332
19Omtvedt PerStjernen1315
20Pedersen ØyvindTromsø1313
21Kristiansen ReidarHamar1303
22Bern IvarBergens1300

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, april 2009

NavnKlubbAnt. partier
1 Getz NicolaiOSS265
2 Hammer Jon LudvigOSS255
3 Tjølsen KatrineBergens245
4 Kvisla Johannes1911243
5 Johansen StianFredriksstad232
6 Thingstad EvenHønefoss228
7 Bue GunnarTønsberg226
8 Hegelund Ole JakobTrondheim225
9 Nygaard TimmieCaissa223
10 Laverton ChristianTrondheim223
11 Hansen Pål AndreasVerdal222
12 Hobber AndersPorsgrunn219
13 Berezkin AlexanderTrondheim218
14 Carlsen MagnusNTG213
15 Haug Marianne Wold1911212
16 Thomassen JoachimMoss204
17 Thingstad AndersHønefoss198
18 Løvik Lasse ØstebøStavanger198
19 Botheim Tor1911198
20 Hagen Anders GMoss195
21 Rundgren AndersTrondheim194
22 Urkedal Frode Olav Olsen1911189
23 Brekke John IvarTrondheim187
24 Taube Gregor1911187
25 Arvola BenjaminTromsø184
26 Suntharalingam JathavanOSS182
27 Solbu Lasse T.Trondheim182
28 Gandrud Vegar KoiHønefoss180
29 Pettersen Joar GullestadStavanger178
30 Tallaksen Levi AndréPorsgrunn176
31 Tofte Sondre WaageStavanger175
32 Lange DavidFollo175
33 Lie TerjeBergens172
34 Guttulsrud Odd Martin1911172
35 Nilsen Joachim B.Bergens170
36 Kovachev Daniel JakobsenOSS168
37 Tari AryanAsker168
38 Andersen DagSarpsborg164
39 Moberg Jan RuneFollo163
40 Hauan ToreTrondheimstud161
41 Skage Øystein AagedalBergens160
42 Løberg Jo KristianOSS160
43 Haugstad EspenSandnes157
44 Haarr Jon KristianSandnes157
45 Lie Kjetil A.Porsgrunn155
46 Ulvnes RoarNordstrand151

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Thu Apr 9 20:07:05 CEST 2009

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]