[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for juni 2009

Norgestoppen juni 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2781162770
2GMJon Ludvig HammerOSS258232566
3GMSimen AgdesteinNTG254202572
4GMLeif E JohannessenOSS2538-42540
5GMKjetil A. LiePorsgrunn252702539
6GMBerge ØstenstadAsker247602482
7GMEinar J GauselOSS247302495
8IMEspen LiePorsgrunn246902438
9GMRune DjurhuusAkademisk244002475
10IMFrode ElsnessMoss243872441
11IMTorbjørn R. Hansen1911242502441
12IMAtle GrønnOSS241502424
13GMJonathan TisdallAsker240202419
14IMTorstein Bae1911240202394
15IMMagne SagafosPorsgrunn239302430
16GMLeif ØgaardOSS239242403
17FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn238302409
18IMEirik GullaksenBergens238202399
19IMRoy H FyllingenBergens238102391
20IMØystein HoleAkademisk237402401
21FMEspen AgdesteinOslo Vest237202401
22FMØystein DannevigOSS234902356
23Lasse Østebø LøvikStavanger2349-42289
24Eilif SkodvinOslo Vest234302323
25IMBjarke SahlAsker2333-12366
26IMHelge NordahlBlack Knights233202353
27IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233232371
28FMBjørnar ByklumSOSS232762320
29FMKjetil StokkeBergens2323102323
30FMFrode Olav Olsen Urkedal19112317112299
31Hallvard V ÅdnøyBlack Knights231602299
32FMStig TjomslandNordstrand231602308
33FMKristian D. TrygstadOSS2311-22314
34IMErik FossanStavanger230902369
35FMJoachim ThomassenMoss230742289
36FMTrond GabrielsenOslo Vest230002300
37FMStig GabrielsenOslo Vest229802337
38FMAndreas G.R. MoenOSS2297-162353
39Stein A AarlandOslo Vest229402304
40FMCarl Fr. EkebergAsker2292-82342
41IMBjørn TillerOSS229102373
42FMEspen ForsåMoss228502323
43FMHarald B BorchgrevinkBergens228332299
44IMIvar BernBergens226702331
45Dag OrsethMasfjorden226602282
46Per Ove EgeliRandaberg226502283
47FMFlemming ChristensonNordstrand226502269
48Trond ThorstensenAkademisk226402242
49IMPetter HaugliMoss225602309
50Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902257
51FMLars HjelmåsKristiansund2246162315
52FMRoar ElsethOSS224182325
53Daniel Jakobsen KovachevOSS2239-172256
54FMRagnar Harald HoenOSS2237-482273
55WIMEllen HagesætherAkademisk223502243
56WIMSilje Bjerke1911223302219
57Alf Roger AndersenAkademisk223202219
58Helge GundersenRandaberg2231342247
59Gunnar JohnsenTromsø222902213
60CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2218112204
61Halvard HagesætherBergens221702276
62Pål RøysetTromsø2215-52233
63WIMSheila Barth SahlAsker221202217
64FMOle Christian MoenOSS2205-312258
65Gudmund StenersenStjernen2205202199
66Helsio Paulo Sousa1911220502227
67Øystein Bøyum FossumTrondheimstud220402199
68Ørnulf StubberudOSS2200-142197
69Edwin DavidKristiansund219902218
70FMGustav GudbrandsenAkademisk219702250
71FMDag MadsenTrondheim219102282
72Nicolai GetzOSS2191162205
73Hans K HarestadSOSS2189172235
74Lars BreivikDrammen218602224
75Johannes Kvisla19112181-102228
76Georg S. BørresenBlack Knights217902245
77FMTerje JohansenOslo Vest217702247
78Dag UlvinLillestrøm217502180
79Hans O. LahlumPorsgrunn217302192
80CMÅsmund HammerstadAsker217302211
81FMErling KristiansenOSS2168-172231
82CMPetter G StokstadDirekte216802234
83FMNils Ragnar GrotnesAsker2165-102232
84Jon RørvikTempo216402178
85FMRichart BjerkeOSS216402209
86Jon QvortrupHalden216202222
87Jarle ReiteTrondheim216102175
88FMKjell Arne MorkBergens216032265
89Kenneth Gvein1911215802193
90Espen HaugstadSandnes215602145
91Øyvind Andersen LundebyKristiansund215502213
92FMJarl H UlrichsenTrondheim2154822227
93Kim Chr. AstrupSOSS215462203
94Bertil SvendsenKragerø215102208
95Vegar Koi GandrudHønefoss2151-62124

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen juni 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMEllen HagesætherAkademisk223502243
2WIMSilje Bjerke1911223302219
3WIMSheila Barth SahlAsker221202217
4WFMKatrine TjølsenBergens2138222112
5Torill Skytte1911198101957
6Marianne Wold Haug19111975261979
7WFMSylvia JohnsenOSS1908-262040
8Yerazik KhachatourianOSS1908-12009
9Line Jin JørgensenSevland189201924
10Marte EgelandSandnes188101968
11Anita GrønnestadBergens186502061
12Sissel J. StavaSevland184301899
13Jorunn Marie BrekkeOSS181001915
14Ellisiv ReppenOSS1794-231917
15Ellen Øen CarlsenNTG1782-691896
16Maria Pitz JacobsenVålerenga173101791
17Aina Marie SvendsenStavanger17120
18Laila ViestadNordstrand168801982
19Lisbeth HaugsværMasfjorden1602811717
20Lala IsmailovaHønefoss15980
21Tone NamtvedtOSS15790
22Erle Andrea Marki HansenKristiansand1525131686
23Ida Lahlum1911150701818
24Ingrid Øen CarlsenNTG149101504
25Linda Marie HansenTrondheimstud148501675
26Evy FærevaagMasfjorden147981746
27Elise ForsåTromsø1375-471728
28Maren StangelandSandnes136901707
29Astrid FindrengTrondheim133128
30Maria EdakinaOSS13250
31Raksha RathanOSS131529
32Anastasia EdakinaOSS129401868
33Anita BratbakBergens12260
34Inger Toril Hauge SørgårdBodø11590
35Jarani SuntharalingamOSS111820
36Hege ErlandsenTromsø10630
37Monika MachlikTromsø104622
38Caroline Beer JacobsenStavanger10349
39Ingeborg Marie NylandMolde10290
40Sara DybvikSMPOAÅ10150
41Ingrid StrandModum1010-1
42Malin FloerTromsø10060
43Stine FjæreKonnerud10016

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen juni 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2781162770
2GMJon Ludvig HammerOSS258232566
3Lasse Østebø LøvikStavanger2349-42289
4FMFrode Olav Olsen Urkedal19112317112299
5FMJoachim ThomassenMoss230742289
6FMEspen ForsåMoss228502323
7Nicolai GetzOSS2191162205
8Johannes Kvisla19112181-102228
9Espen HaugstadSandnes215602145
10Vegar Koi GandrudHønefoss2151-62124
11Benjamin ArvolaTromsø2141-32128
12WFMKatrine TjølsenBergens2138222112
13Jon Kristian HaarrSandnes212802110
14Elias DeMacBergens2118-272108
15Sondre Waage TofteStavanger2102-82112
16Even ThingstadHønefoss2074212050
17Anders G HagenMoss2067-152109
18Anders HobberPorsgrunn205622018
19Levi André TallaksenPorsgrunn2043212079
20Joachim B. NilsenBergens2013-162031
21Sigmund ReppenNordstrand200602055
22Odd Martin Guttulsrud19111998492010
23Marianne Wold Haug19111975261979
24Peter FlermoenHarstad1975-242023
25Kristoffer MadlandSandnes196402017
26Pål Andreas HansenVerdal1937242033
27Mats BergvollTromsø190101984

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens213822
2Marianne Wold Haug1911197526
3Line Jin JørgensenSevland18920
4Ellen Øen CarlsenNTG1782-69
5Aina Marie SvendsenStavanger17120
6Lisbeth HaugsværMasfjorden160281
7Erle Andrea Marki HansenKristiansand152513
8Ingrid Øen CarlsenNTG14910
9Evy FærevaagMasfjorden14798
10Elise ForsåTromsø1375-47
11Maren StangelandSandnes13690
12Raksha RathanOSS131529
13Anita BratbakBergens12260
14Jarani SuntharalingamOSS111820
15Hege ErlandsenTromsø10630
16Monika MachlikTromsø104622
17Caroline Beer JacobsenStavanger10349
18Ingeborg Marie NylandMolde10290
19Sara DybvikSMPOAÅ10150
20Ingrid StrandModum1010-1
21Malin FloerTromsø10060
22May Helen P. StrømsmoeTromsø9620
23Maud RødsmoenOSS926-19
24Edit MachlikTromsø902-1

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911231711
2Benjamin ArvolaTromsø2141-3
3Katrine TjølsenBergens213822
4Even ThingstadHønefoss207421
5Anders HobberPorsgrunn20562
6Levi André TallaksenPorsgrunn204321
7Joachim B. NilsenBergens2013-16
8Odd Martin Guttulsrud1911199849
9Peter FlermoenHarstad1975-24
10Pål Andreas HansenVerdal193724
11Anders ThingstadHønefoss184851
12Aryan TariAsker1798122
13Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
14Stian JohansenFredriksstad178440
15Jathavan SuntharalingamOSS1774-58
16Espen Peder BaastøNordstrand176926
17Kristian Stuvik HolmHamar175756
18Gregor Taube19111733106
19Tor Botheim19111712-35
20David LangeFollo170322

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens213822
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand152513
3Ingrid Øen CarlsenNTG14910
4Elise ForsåTromsø1375-47
5Raksha RathanOSS131529
6Jarani SuntharalingamOSS111820
7Monika MachlikTromsø104622
8Caroline Beer JacobsenStavanger10349
9Sara DybvikSMPOAÅ10150
10Malin FloerTromsø10060
11Maud RødsmoenOSS926-19
12Edit MachlikTromsø902-1
13Elin TotlandMasfjorden8800
14Marte TorsdalPorsgrunn8730

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad1975-24
2Aryan TariAsker1798122
3Kristian Stuvik HolmHamar175756
4Gregor Taube19111733106
5Henning Kjøita1911159860
6Erle Andrea Marki HansenKristiansand152513
7Torgeir Kjøita1911149875
8Reid Erik FribergPorsgrunn143859
9Lars Oskar HaugeOSS1399106
10Johannes HaugNordstrand133977
11Andreas JansenBergens1334-7
12Johan SalomonNordstrand133040
13Stephan VargordiLørenskog1269Ny
14Felix CevroAsker1182-14
15Jonas H RasmussenBergens117738
16Armin GholamiOSS1171154
17Mathias Brennhaugen EikeLørenskog1156-30
18Sherington AmarapalaLørenskog114824
19Trym WoldstadHamar11450
20Ulrik OlsenOSS114360
21Egil Aarstad FjeldheimNordstrand1141-12
22Benjamin HaldorsenBergens113655
23Snorre RyggNord-Odal1120-95
24Jarani SuntharalingamOSS111820
25Erik Botheim19111114-18
26Johannes Høva Bøhler19111107-19
27Håkon S FaberSMPOAÅ10960
28Kjell Håkon LienHønefoss107228
29Samuel RiiserOSS106936
30Sander Lange Berge191110630
31Sebastian MihajlovOSS104812
32Monika MachlikTromsø104622
33Caroline Beer JacobsenStavanger10349
34Bibek LiuLørenskog101150

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand152513
2Jarani SuntharalingamOSS111820
3Monika MachlikTromsø104622
4Caroline Beer JacobsenStavanger10349
5Alise HaukenesHamar9620
6Maud RødsmoenOSS926-19
7Edit MachlikTromsø902-1
8Marte B KyrkjebøStavanger8470
9Hanna B KyrkjebøStavanger7370
10Oda TjetlandSandnes7250
11Sofie Sæther19116970
12Elida Brekke19116370
13Henriette LienFredriksstad6110
14Ingvild Brekke FløttenModum6050

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Ragnar Harald HoenOSS2237-48
2Helge GundersenRandaberg223134
3Gunnar JohnsenTromsø22290
4Erling KristiansenOSS2168-17
5Jarl H UlrichsenTrondheim215482
6Per OfstadFredriksstad2118-28
7Vidar TaksrudTempo2070-69
8Lars Kjølberg191120529
9Kjell Ole KristensenNarvik200412
10Bernt NordbySarpsborg197726
11Øystein HjertenesFørde19660
12James SteedmanRandaberg19620
13Karl W. StrandKristiansund19440
14Øyvind AntonsenAalesund19430
15Tom J JohanssenOSS191041
16Ole Morten SkogheimLillehammer18880
17Trond A NilsenOttestad18760
18Kjell M HaugStjernen18700
19Johs R Kjeken191118400
20Cato NabsethElverum18390
21Rolf RøstadAsker183754
22Odd BirkestrandMasfjorden183545
23Helge E. ThetingKragerø182819
24Bjørn LerstadDrammen18256
25Leif KverndalStjernen181315
26Tor HenriksenStjernen18130
27Jørgen VikKristiansand1802-12

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) juni 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Thor JohansenAsker17951
2Aage MellaStrømmen16850
3Willy L. OlsenOSS16530
4Kjell H JohansenTønsberg15469
5Reidar SkjoldTempo15290
6Øyvind WebergFollo1520-1
7Oddvar HøeSteinkjer15170
8Asle MarvinHønefoss14640
9Håkon SannesStjernen1464-54
10Olav Andreas MoenSteinkjer14550
11Sverre SkjønbergIndre Østfold14510
12Harald OplandSteinkjer14460
13Hans Petter BieNordstrand14400
14Finn MarcussenNordstrand14220
15Åge NikolaisenHønefoss14160
16Tronn GrubenKirkegata14150
17Svein Erik KumleNordstrand1401-16
18Eiler HoltermannAsker1401-34

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen juni 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2460
2Gausel Einar JOSS2310
3Djurhuus RuneAkademisk2070
4Edvardsen RagnarDrammen1796
5Aulin-Jansson JøranAsker1648
6Andersen HarryFredriksstad1615
7Kverndal LeifStjernen1604
8Ristesund OddKampen1567
9Spillum JahnMoss1559
10Bjørgvik Jan ArneVerdal1540
11Svenske JanStrømmen1538
12Øgaard LeifOSS1505
13Østenstad BergeAsker1483
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1445
15Johannessen Leif EOSS1404
16Svindahl JanKristiansand1391
17Haugli PetterMoss1363
18Mella AageStrømmen1332
19Omtvedt PerStjernen1315
20Pedersen ØyvindTromsø1313
21Kristiansen ReidarHamar1303
22Bern IvarBergens1300

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, juni 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
1Getz NicolaiOSS285
2Hammer Jon LudvigOSS249
3Bue GunnarTønsberg240
4Johansen StianFredriksstad234
5Tjølsen KatrineBergens233
6Kvisla Johannes1911226
7Thingstad EvenHønefoss216
8Botheim Tor1911214
9Hansen Pål AndreasVerdal211
10Carlsen MagnusNTG208
11Løvik Lasse ØstebøStavanger207
12Taube Gregor1911206
13Hegelund Ole JakobTrondheim201
14Haug Marianne Wold1911200
15Berezkin AlexanderTrondheim198
16Lie TerjeBergens196
17Thomassen JoachimMoss196
18Gandrud Vegar KoiHønefoss194
19Thingstad AndersHønefoss193
20Nygaard TimmieCaissa192
21Suntharalingam JathavanOSS192
22Hobber AndersPorsgrunn187
23Urkedal Frode Olav Olsen1911186
24Kovachev Daniel JakobsenOSS184
25Guttulsrud Odd Martin1911184
26Hagen Anders GMoss182
27Moberg Jan RuneFollo179
28Arvola BenjaminTromsø177
29Tofte Sondre WaageStavanger176
30Tari AryanAsker175
31Laverton ChristianTrondheim173
32Rundgren AndersTrondheim173
33Tallaksen Levi AndréPorsgrunn170
34Pettersen Joar GullestadStavanger169
35Brekke John IvarTrondheim168
36Nilsen Joachim B.Bergens166
37Lange DavidFollo164
38Ulvnes RoarNordstrand159
39Hauan ToreTrondheimstud157
40Løberg Jo KristianOSS152
41Skage Øystein AagedalBergens152

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Sat Jun 6 12:51:50 CEST 2009

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]