[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for juni 2010

Norgestoppen juni 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG283202813
2GMJon Ludvig HammerOSS2602172610
3GMSimen AgdesteinNTG254202570
4GMKjetil A. LiePorsgrunn250502529
5GMLeif E JohannessenOSS250302522
6IMFrode ElsnessMoss2501-42485
7GMEinar J GauselOSS247902501
8IMEspen LiePorsgrunn247202464
9GMBerge ØstenstadAsker243802466
10GMRune DjurhuusAkademisk242502442
11FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn240202413
12IMTorstein Bae1911240002406
13FMFrode Olav Olsen Urkedal19112400-12420
14IMAtle GrønnOSS239712415
15GMJonathan TisdallAsker239702422
16IMTorbjørn R. Hansen1911239202419
17GMLeif ØgaardOSS2390-52418
18IMRoy H FyllingenBergens238102391
19FMKjetil StokkeBergens238162399
20IMEirik GullaksenBergens237302395
21IMØystein HoleAkademisk2354-62382
22FMEspen AgdesteinOslo Vest235402374
23IMBjarke SahlAsker235032360
24FMAndreas G.R. MoenOSS234202332
25FMEilif SkodvinOslo Vest233802337
26FMJoachim ThomassenMoss233702364
27IMBjørn TillerOSS233602378
28FMDaniel Jakobsen KovachevOSS2333342312
29IMHelge NordahlBlack Knights233102346
30FMStig TjomslandNordstrand232502347
31FMLasse Østebø LøvikAsker2323-92322
32IMBjarte Leer-SalvesenSOSS232102350
33FMSjur FerkingstadSandnes230302301
34Ørnulf StubberudOSS230102276
35FMEspen ForsåTromsø230102299
36FMBjørnar ByklumSOSS2296-102293
37FMStein A AarlandOslo Vest229402300
38FMPetter StigarBergens2283-62281
39FMCarl Fr. EkebergAsker228302310
40FMKristian D. TrygstadOSS228102297
41FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights227502275
42FMStig GabrielsenOslo Vest227402290
43FMFlemming ChristensonNordstrand226902271
44Per Ove EgeliRandaberg226802285
45WIMEllen HagesætherAkademisk226742269
46Dag OrsethMasfjorden226602282
47FMRoar ElsethOSS226502333
48Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902257
49Hans K HarestadSOSS2248-12249
50IMPetter HaugliMoss2246212301
51Nicolai GetzOSS2244-452243
52Sondre Waage TofteStavanger223902205
53IMIvar BernBergens223802317
54FMLars HjelmåsDrammens223862304
55FMHarald B BorchgrevinkBergens223502289
56Kim Chr. AstrupSOSS2233482237
57Vegar Koi GandrudHønefoss2228-22210
58Hans O. LahlumPorsgrunn222402230
59FMTrond GabrielsenOslo Vest222302264
60Gunnar JohnsenTromsø222202225
61Halvard HagesætherBergens221702265
62Edwin DavidKristiansund221502250
63FMRagnar Harald HoenOSS221202251
64Øystein Bøyum FossumTrondheimstud220402199
65WIMKatrine TjølsenBergens220302230
66Gudmund StenersenSOSS220102213
67Trond ThorstensenAkademisk220002250
68Helge GundersenRandaberg2198432230
69Lars BreivikDrammens219702233
70Odin Blikra VeaTrondheim219402194
71FMTerje JohansenOslo Vest219302243
72FMOle Christian MoenOSS219102233
73FMDag MadsenTrondheim219102269
74Stig K. MartinsenBergens219042233
75Lars Even AndersenBlack Knights218602252
76WIMSilje Bjerke1911218502205
77Ludy Helsio P Sousa1911218402224
78Levi André TallaksenPorsgrunn2184-12177
79Mats PerssonOSS21840
80Björn GambäckTrondheim21840
81CMInge Sandstad SkrondalAkademisk218102230
82FMGustav GudbrandsenAkademisk217902233
83FMJøran Aulin-JanssonAsker217992252
84Alf Roger AndersenAkademisk2179-52173
85Jon Kristian HaarrStavanger2179-132188
86Jon RørvikTempo217702178
87Dag UlvinLillestrøm217602198
88CMPetter G StokstadNordstrand217132234
89CMÅsmund HammerstadAsker217102208
90Tommy IndbrynKirkenes217002165
91Benjamin ArvolaKristiansund217002188
92FMNils Ragnar GrotnesAsker216402223
93Jon QvortrupHalden216202222
94Joachim B. NilsenAlta2162-52179
95FMKjell Arne MorkBergens216002265
96Steinar MoenNarvik215702217
97FMThor Geir HarestadRandaberg215402219
98CMJoachim SolbergAlta215432227
99Bertil SvendsenKragerø215302207
100FMErling KristiansenOSS215102199

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen juni 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Jovanka HouskaBergens24210
2WIMEllen HagesætherAkademisk226742269
3WIMKatrine TjølsenBergens220302230
4WIMSilje Bjerke1911218502205
5WIMSheila Barth SahlKristiansund213802152
6Marianne Wold Haug1911209102046
7Torill SkytteOSS1965-161946
8WFMSylvia JohnsenOSS193102031
9Yerazik KhachatourianOSS192802032
10Ellisiv ReppenOSS192191944
11Anita GrønnestadBergens1913852017
12Marte EgelandSandnes186901967
13Ellen Øen CarlsenNTG186101901
14Sissel J. StavaSevland184301899
15Line Jin JørgensenSevland179901888
16Maria Pitz JacobsenVålerenga175101824
17Erle Andrea Marki HansenKristiansand168641729
18Laila SidselrudKongsvinger16140
19Elise ForsåTromsø153971696
20Ingrid Øen CarlsenNTG152301525
21Ida Lahlum1911149701805
22Lisbeth HaugsværMasfjorden146701694
23Linda Marie HansenTrondheimstud144601670
24Raksha RathanOSS144551471
25Anita BratbakMasfjorden141801727
26Evy FærevaagMasfjorden138101723
27Maren StangelandSandnes136101707
28Monika MachlikTromsø136143
29Jarani SuntharalingamOSS1347-28
30Astrid FindrengTrondheim13310
31Anastasia EdakinaOSS129401868
32Ingrid StrandModum12830
33Edit MachlikTromsø123472
34Maud RødsmoenOSS1222132
35Alise HaukenesHamar118685
36Caroline Beer JacobsenStavanger1148-61581
37Marte B KyrkjebøStavanger106838
38Hanna B KyrkjebøStavanger102775
39Ingeborg Marie NylandMolde10120
40Stine FjæreKonnerud10040

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen juni 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG283202813
2GMJon Ludvig HammerOSS2602172610
3Nils GrandeliusKristiansund24140
4FMFrode Olav Olsen Urkedal19112400-12420
5FMJoachim ThomassenMoss233702364
6FMLasse Østebø LøvikAsker2323-92322
7FMEspen ForsåTromsø230102299
8Nicolai GetzOSS2244-452243
9Sondre Waage TofteStavanger223902205
10Vegar Koi GandrudHønefoss2228-22210
11WIMKatrine TjølsenBergens220302230
12Levi André TallaksenPorsgrunn2184-12177
13Jon Kristian HaarrStavanger2179-132188
14Benjamin ArvolaKristiansund217002188
15Joachim B. NilsenAlta2162-52179
16Johannes KvislaStavanger2123-272163
17Even ThingstadHønefoss2115-52144
18Elias DeMacAlta2112-382215
19Peter FlermoenHarstad211052124
20Anders HobberPorsgrunn210882135
21Marianne Wold Haug1911209102046
22Espen HaugstadSandnes208402112
23Anders G HagenMoss2069302085
24Pål Andreas HansenVerdal2045-12075
25Kristoffer MadlandSandnes204302051
26Kristian Stuvik HolmHamar203502086
27Odd Martin Guttulsrud1911202452061
28Øystein Aagedal SkageBergens198102003
29Jo Kristian LøbergOSS1952-1
30Aryan TariAsker1946-141997
31Erlend MikalsenAlta193901991
32Anders ThingstadHønefoss1919-21940
33Espen Peder BaastøNordstrand1915-152033

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens22030
2Marianne Wold Haug191120910
3Line Jin JørgensenSevland17990
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand16864
5Elise ForsåTromsø15397
6Ingrid Øen CarlsenNTG15230
7Lisbeth HaugsværMasfjorden14670
8Raksha RathanOSS14455
9Anita BratbakMasfjorden14180
10Evy FærevaagMasfjorden13810
11Maren StangelandSandnes13610
12Monika MachlikTromsø136143
13Jarani SuntharalingamOSS1347-28
14Ingrid StrandModum12830
15Edit MachlikTromsø123472
16Maud RødsmoenOSS1222132
17Alise HaukenesHamar118685
18Caroline Beer JacobsenStavanger1148-6
19Marte B KyrkjebøStavanger106838
20Hanna B KyrkjebøStavanger102775
21Ingeborg Marie NylandMolde10120
22Marte TorsdalPorsgrunn918-43
23Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad21105
2Anders HobberPorsgrunn21088
3Pål Andreas HansenVerdal2045-1
4Kristian Stuvik HolmHamar20350
5Odd Martin Guttulsrud191120245
6Aryan TariAsker1946-14
7Anders ThingstadHønefoss1919-2
8Ole Emil FrisvoldBergens188488
9Henning Kjøita1911186226
10Tor Botheim191118499
11Gregor Taube191118328
12Stian JohansenFredriksstad1830-63
13Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
14Lars Oskar HaugeOSS176955
15Fredrik Beer JacobsenStavanger176821
16Markus MoripenNordstrand176223
17David LangeFollo17590
18Jathavan SuntharalingamOSS17490
19Sebastian MihajlovOSS1747106
20Jens Hjorth Kjølberg19111746-39
21Erlend KyrkjebøStavanger173620
22Erle Andrea Marki HansenKristiansand16864
23Armin GholamiOSS1640136
24Johan SalomonNordstrand162153
25Jørgen HoelBergens1615-33
26Trym Daniel RødvikHamar1608-3

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand16864
2Elise ForsåTromsø15397
3Ingrid Øen CarlsenNTG15230
4Raksha RathanOSS14455
5Monika MachlikTromsø136143
6Jarani SuntharalingamOSS1347-28
7Edit MachlikTromsø123472
8Maud RødsmoenOSS1222132
9Alise HaukenesHamar118685
10Caroline Beer JacobsenStavanger1148-6
11Marte B KyrkjebøStavanger106838
12Hanna B KyrkjebøStavanger102775
13Anita GholamiOSS86189

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar20350
2Aryan TariAsker1946-14
3Lars Oskar HaugeOSS176955
4Sebastian MihajlovOSS1747106
5Armin GholamiOSS1640136
6Johan SalomonNordstrand162153
7Johan-Sebastian ChristiansenCaissa152383
8Samuel RiiserOSS1506124
9Kjell Håkon LienHønefoss1502227
10Johannes HaugNordstrand1442-35
11Sherington AmarapalaLørenskog1386124
12Felix CevroAsker1363132
13Monika MachlikTromsø136143
14Jarani SuntharalingamOSS1347-28
15Ulrik OlsenOSS131382
16Benjamin HaldorsenBergens12670
17Martin NilsenStavanger12660
18Benjamin ImsrudCaissa124251
19Edit MachlikTromsø123472
20Daniel Steen HaugeStrømmen1232
21Maud RødsmoenOSS1222132
22Kjetil AndåsMasfjorden1218-3
23Mathias SætreBergens121345
24Andreas Hernæs19111181-3
25Lasse E BjørnTromsø1179184
26Erik Botheim191111600
27Stephan VargordiLørenskog11539
28Caroline Beer JacobsenStavanger1148-6
29Sivert KnutsenLørenskog114570
30Sander Lange Berge191111354
31Marius EriksenNord-Odal1095320
32Eskil Ekeland GrønnOSS1086124
33Marte B KyrkjebøStavanger106838
34Arman K GhaderiTrondheim1053174
35Hanna B KyrkjebøStavanger102775
36Endre MachlikTromsø102036
37Vestein Lauritsen LangsethKristiansand101077

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Monika MachlikTromsø136143
2Jarani SuntharalingamOSS1347-28
3Edit MachlikTromsø123472
4Maud RødsmoenOSS1222132
5Caroline Beer JacobsenStavanger1148-6
6Marte B KyrkjebøStavanger106838
7Hanna B KyrkjebøStavanger102775
8Eline Holbek SørbyeTromsø894894
9Victoria AgdesteinSteinkjer8038
10Marlene S ØstebøStavanger767-46
11Elida Brekke19117420
12Oda TjetlandSandnes7250
13Sofie Sæther19117250
14Ingvild Brekke FløttenModum637-5

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22220
2Ragnar Harald HoenOSS22120
3Helge GundersenRandaberg219843
4Thor Geir HarestadRandaberg21540
5Erling KristiansenOSS21510
6Per OfstadFredriksstad21380
7Jarl H UlrichsenTrondheim21330
8Bernt NordbySarpsborg205814
9Lars Kjølberg191120560
10Kjell Ole KristensenNarvik203442
11Vidar TaksrudTempo2033-12
12Ivar M DahlBærum20240
13Øystein HjertenesFørde20020
14James SteedmanRandaberg19790
15Øyvind AntonsenAalesunds19430
16Sjur NørveStjernen19290
17Trond A NilsenOttestad191518
18Karl W. StrandKristiansund19040
19Odd BirkestrandMasfjorden1885-26
20Tom Ivar JenkinsOSS18740
21Ole Morten SkogheimLillehammer18720
22Leif KverndalStjernen1856-20
23Helge E. ThetingKragerø185137
24Kjell M HaugStjernen18500
25Alf ØveråsDirekte18440
26Johs R Kjeken191118250
27Øyvin StrandBergens1824-10
28Bjørn LerstadDrammens18210
29Jørgen VikKristiansand1805-23
30Tor HenriksenStjernen18050
31Rolf RøstadAsker1802-44

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) juni 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadFredriksstad21380
2Thor JohansenAsker17950
3Rich. Wicklund-HansenOSS1789-19
4Magnus MonsenSandnes17180
5Aage MellaStrømmen16800
6Willy L. OlsenOSS16800
7Sverre HaugGjøvik16490
8Kjell H JohansenTønsberg1512-34
9Reidar SkjoldTempo14900
10Øyvind WebergFollo1486-31
11Oddvar HøeSteinkjer1485-4
12Rolf A FescheAsker1477-5
13Olav Andreas MoenSteinkjer1453-15
14Håkon SannesNordstrand1442-27
15Hans Petter BieNordstrand14360
16Asle MarvinHønefoss1435-3
17Olav ØyeNordstrand1429-14
18Harald OplandSteinkjer1429-2
19Josef HajduCaissa14250
20Tronn GrubenKirkegata14110
21Svein Erik KumleNordstrand1401-6

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen juni 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2573
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2093
4Edvardsen RagnarDrammens1830
5Andersen HarryFredriksstad1712
6Aulin-Jansson JøranAsker1691
7Kverndal LeifStjernen1661
8Ristesund OddKampen1603
9Bjørgvik Jan ArneVerdal1597
10Spillum JahnMoss1587
11Svenske JanStrømmen1575
12Øgaard LeifOSS1537
13Jensen Arne-RogerSarpsborg1516
14Østenstad BergeAsker1500
15Johannessen Leif EOSS1440
16Svindahl JanKristiansand1425
17Haugli PetterMoss1388
18Kristiansen ReidarHamar1367
19Omtvedt PerStjernen1343
20Mella AageStrømmen1341
21Røyset PålTromsø1336
22Pedersen ØyvindTromsø1331
23Gullaksen EirikBergens1325
24Rangøy Helge A.Halden1321
25Gulliksen LeifStjernen1319
26Christenson ThorNordstrand1303
27Bern IvarBergens1303
28Romsdal TrondTromsø1301

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, juni 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker288
Getz NicolaiOSS275
Hobber AndersPorsgrunn244
Johansen StianFredriksstad241
Thingstad EvenHønefoss238
Bue GunnarTønsberg236
Taube Gregor1911235
Tjølsen KatrineBergens234
Kvisla JohannesStavanger213
Løvik Lasse ØstebøAsker211
Hegelund Ole JakobByneset211
Hammer Jon LudvigOSS209
Gandrud Vegar KoiHønefoss204
Amarapala SheringtonLørenskog202
Moberg Jan RuneFollo199
Lie TerjeBergens197
Botheim Tor1911193
Nygaard TimmieCaissa192
Thingstad AndersHønefoss191
Kovachev Daniel JakobsenOSS188
Hauge Lars OskarOSS187
Nilsen Joachim B.Alta186
DeMac EliasAlta186
Hansen Pål AndreasVerdal186
Hagen Anders GMoss185
Guttulsrud Odd Martin1911183
Andersen DagSarpsborg182
Arvola BenjaminKristiansund182
Kjøita Henning1911181
Rødvik Trym DanielHamar181
Kjøita Torgeir1911179
Ulvnes RoarNordstrand178
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn174
Leite SteinarModum172
Haarr Jon KristianStavanger171
Moltu EirikSarpsborg171
Urkedal Frode Olav Olsen1911170
Haug JohannesNordstrand168
Kjølberg Jens Hjorth1911167
Jacobsen Fredrik BeerStavanger167
Johansen Paul IvarTrondheim163
Andersen HarryFredriksstad162
Suntharalingam JathavanOSS159
Brekke John IvarTrondheim158
Berezkin AlexanderTrondheim158
Friberg Reid ErikPorsgrunn156
Gholami ArminOSS155
Haug Marianne Wold1911154
Laverton ChristianTrondheim153
Moripen MarkusNordstrand153
Rundgren AndersOSS153
Høva FrodeFollo152
Kyrkjebø ErlendStavanger150
Mottang HaraldStjernen150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Wed Jun 2 16:07:29 CEST 2010

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]