[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for juni 2011

Norgestoppen juni 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger282102815
2GMJon Ludvig HammerOSS2616222609
3GMKjetil A. LiePorsgrunn256802560
4GMSimen AgdesteinNTG253502558
5GMEinar J GauselOSS247902501
6IMFrode ElsnessMoss247132485
7GMRune DjurhuusAkademisk245602459
8GMLeif E JohannessenOSS2453-82496
9GMBerge ØstenstadAsker243802462
10FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn243802434
11FMFrode Olav Olsen Urkedal19112429-152448
12IMTorbjørn R. Hansen1911242272468
13IMEspen LiePorsgrunn241202449
14IMTorstein Bae1911240702414
15IMJoachim ThomassenStavanger238702398
16FMKjetil StokkeBergens238352408
17IMAtle GrønnOSS238102409
18FMNicolai GetzOSS237882385
19GMLeif ØgaardOSS237002408
20GMJonathan TisdallAsker236802410
21IMBjørn TillerOSS2360-242382
22IMEirik GullaksenBergens2359232376
23FMEspen AgdesteinOSS235402374
24FMKristian D. TrygstadOSS235302353
25IMBjarke SahlAsker235002363
26IMØystein HoleAkademisk234602383
27FMStig TjomslandNordstrand234502378
28FMEilif SkodvinSK 96234402345
29FMEspen ForsåTromsø2337-82321
30IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233302365
31FMØrnulf StubberudOSS232702322
32IMHelge NordahlBlack Knights232602343
33FMAndreas G.R. MoenOSS232602333
34FMLasse Østebø LøvikStavanger232502302
35FMDaniel Jakobsen KovachevOSS2323192315
36IMErik FossanStavanger2307-62375
37FMPetter StigarBergens2302-72314
38FMSjur FerkingstadSandnes2294-92301
39FMRoar ElsethOSS229002349
40FMBjørnar ByklumSOSS228702275
41FMStig GabrielsenBergens228302297
42Kristian Stuvik HolmKristiansund2281-12273
43WIMEllen HagesætherAkademisk227602287
44FMTrond GabrielsenBergens227102290
45Per Ove EgeliRandaberg226802285
46FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights226602295
47IMPetter HaugliMoss226302300
48FMFlemming ChristensonNordstrand225702268
49Lars Even AndersenBlack Knights225402288
50Edwin DavidKristiansund223902277
51CMHalvard HagesætherBergens2238212276
52FMHarald B BorchgrevinkBergens223302287
53FMCarl Fr. EkebergAsker223302270
54Hans K HarestadSOSS2230-92266
55Gunnar JohnsenTromsø222202211
56FMTerje JohansenSOSS221802255
57Kim Chr. AstrupSOSS221802256
58IMIvar BernSK 96221302304
59FMLars HjelmåsDrammens221302286
60Odin Blikra VeaStavanger221202233
61Joachim B. NilsenBergens221202224
62Sondre Waage TofteStavanger221102203
63Alf Roger AndersenAkademisk220902218
64Ludy Helsio P Sousa1911220602238
65Gunnar B. HanssenTromsø219402233
66FMDag MadsenTrondheim219402265
67WIMKatrine TjølsenBergens219402225
68Elias DeMacAlta219302224
69FMErling KristiansenOSS219202224
70Even ThingstadHønefoss2192902199
71Odd Martin Guttulsrud1911219002170
72FMOle Christian MoenOSS2188-52242
73FMGustav GudbrandsenAkademisk218602235
74Helge GundersenRandaberg2185-432234
75Björn GambäckTrondheim21840
76FMPetter FossanStavanger2182342269
77Mikael RølvågNarvik2182-82201
78CMInge Sandstad SkrondalAkademisk217902237
79Anders HobberPorsgrunn2178332179
80Jon RørvikTempo217702172
81WIMSheila Barth SahlBlack Knights2177202175
82Mats PerssonOSS21770
83Jon Kristian HaarrStavanger2176-82202
84Gudmund StenersenSOSS2174122217
85CMÅsmund HammerstadAsker217402205
86Vanja CengijaTromsø21740
87Vegar Koi GandrudHønefoss217302200
88CMJoachim SolbergMoss217202226
89FMJøran Aulin-JanssonAsker2171-212238
90CMPetter G StokstadNordstrand217102231
91FMRagnar Harald HoenOSS217002240
92Tommy IndbrynKirkenes217002165
93Dag UlvinLillestrøm216902200
94FMKjell Arne MorkSK 96216802270
95Trond ThorstensenAkademisk216502234
96Peter FlermoenHarstad2163-122156
97WIMSilje Bjerke1911216202198
98Brede Alex. KvisvikKristiansund2161102175
99Pål RøysetTromsø216042190
100Steinar MoenNarvik215702217
101Jarle ReiteTrondheim215602173
102Bertil SvendsenKragerø215302207
103Benjamin ArvolaTromsø2152-272221
104Trond SolemNordstrand215002211

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen juni 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMJovanka HouskaBergens242602429
2WIMEllen HagesætherAkademisk227602287
3WIMKatrine TjølsenBergens219402225
4WIMSheila Barth SahlBlack Knights2177202175
5WIMSilje Bjerke1911216202198
6Marianne Wold Haug1911209102046
7Torill SkytteOSS1995-81992
8WFMSylvia JohnsenOSS198022046
9Ellisiv ReppenOSS195301957
10Yerazik KhachatourianOSS190181972
11Marte EgelandSandnes186901967
12Ellen Øen CarlsenOSS185601892
13Line Jin JørgensenStavanger181601874
14Anita GrønnestadBergens1815-681995
15Erle Andrea Marki HansenKristiansand1761-301749
16Elise ForsåTromsø1755161730
17Maria Pitz JacobsenVålerenga173201814
18Laila SidselrudKongsvinger16170
19Edit MachlikTromsø153187
20Ida Lahlum1911149701805
21Alise HaukenesHamar1492231613
22Monika MachlikTromsø1479141616
23Maud RødsmoenOSS1470631916
24Lisbeth HaugsværMasfjorden146701674
25Anita BratbakMasfjorden145301721
26Jarani SuntharalingamOSS1444-35
27Linda Marie HansenTrondheimstud1441-171639
28Ingrid Øen CarlsenNTG143701511
29Raksha RathanOSS139401463
30Evy FærevaagMasfjorden136701725
31Maren StangelandSandnes136101707
32Galina EstremskikhAlta1278-17
33Yonne TangelderTrondheim125332
34Ingrid StrandModum1250-1
35Marte B KyrkjebøStavanger1245-141488
36Hanna B KyrkjebøStavanger1208241520
37Heidi RøneidStjernen118415
38Caroline Beer JacobsenStavanger1179181586
39Anita GholamiOSS1157-3
40Susanne QuistBergens10558
41Ingeborg Marie NylandMolde10120
42Stine FjæreKonnerud10040

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen juni 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1FMFrode Olav Olsen Urkedal19112429-152448
2GMNils GrandeliusKristiansund241302541
3FMNicolai GetzOSS237882385
4FMLasse Østebø LøvikStavanger232502302
5Kristian Stuvik HolmKristiansund2281-12273
6Joachim B. NilsenBergens221202224
7Sondre Waage TofteStavanger221102203
8WIMKatrine TjølsenBergens219402225
9Elias DeMacAlta219302224
10Even ThingstadHønefoss2192902199
11Odd Martin Guttulsrud1911219002170
12Anders HobberPorsgrunn2178332179
13Jon Kristian HaarrStavanger2176-82202
14Vegar Koi GandrudHønefoss217302200
15Peter FlermoenHarstad2163-122156
16Benjamin ArvolaTromsø2152-272221
17Jo Kristian LøbergOSS21350
18Aryan TariAsker2128-202169
19Anders ThingstadHønefoss2112422091
20Lars Oskar HaugeOSS2105562011
21Levi André TallaksenPorsgrunn2101-132167
22Marianne Wold Haug1911209102046
23Kristoffer MadlandSandnes206702055
24Espen Peder BaastøNordstrand201202070
25Magnus EriksenMo1976602028
26Ole Emil FrisvoldBergens197181975
27Erlend MikalsenAlta1963-162031
28Pål Andreas HansenVerdal195802046
29Gregor Taube1911195201973
30Sebastian MihajlovOSS1940551964
31Johan SalomonNordstrand19391011917
32Stian JohansenMoss1928-211961
33Øystein Aagedal SkageBergens190601981
34Henning Kjøita19111904291877

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens21940
2Marianne Wold Haug191120910
3Line Jin JørgensenStavanger18160
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand1761-30
5Elise ForsåTromsø175516
6Edit MachlikTromsø153187
7Alise HaukenesHamar149223
8Monika MachlikTromsø147914
9Maud RødsmoenOSS147063
10Lisbeth HaugsværMasfjorden14670
11Jarani SuntharalingamOSS1444-35
12Ingrid Øen CarlsenNTG14370
13Raksha RathanOSS13940
14Evy FærevaagMasfjorden13670
15Maren StangelandSandnes13610
16Ingrid StrandModum1250-1
17Marte B KyrkjebøStavanger1245-14
18Hanna B KyrkjebøStavanger120824
19Caroline Beer JacobsenStavanger117918
20Anita GholamiOSS1157-3
21Eline Holbek SørbyeTromsø957-3
22Edel J MyraunetFrosta949-11
23Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund2281-1
2Peter FlermoenHarstad2163-12
3Aryan TariAsker2128-20
4Anders ThingstadHønefoss211242
5Lars Oskar HaugeOSS210556
6Gregor Taube191119520
7Sebastian MihajlovOSS194055
8Johan SalomonNordstrand1939101
9Stian JohansenMoss1928-21
10Henning Kjøita1911190429
11Tor Botheim1911189917
12Trym Daniel RødvikHamar1870121
13Armin GholamiOSS183818
14Fredrik Beer JacobsenStavanger1812-18
15Torgeir Kjøita1911180176
16Johan-Sebastian ChristiansenCaissa178667
17Jathavan SuntharalingamOSS17840
18Erle Andrea Marki HansenKristiansand1761-30
19Jørgen HoelBergens17090
20Kjell Håkon LienHønefoss163235
21Johannes HaugNordstrand1613-8

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1761-30
2Edit MachlikTromsø153187
3Alise HaukenesHamar149223
4Monika MachlikTromsø147914
5Maud RødsmoenOSS147063
6Jarani SuntharalingamOSS1444-35
7Raksha RathanOSS13940
8Marte B KyrkjebøStavanger1245-14
9Hanna B KyrkjebøStavanger120824
10Caroline Beer JacobsenStavanger117918
11Anita GholamiOSS1157-3
12Eline Holbek SørbyeTromsø957-3
13Edel J MyraunetFrosta949-11

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund2281-1
2Aryan TariAsker2128-20
3Lars Oskar HaugeOSS210556
4Sebastian MihajlovOSS194055
5Armin GholamiOSS183818
6Johan-Sebastian ChristiansenCaissa178667
7Kjell Håkon LienHønefoss163235
8Johannes HaugNordstrand1613-8
9Mathias SætreBergens1576-38
10Samuel RiiserOSS15430
11Sondre MerkesvikBergens1542113
12Ulrik OlsenOSS13984
13Benjamin ImsrudCaissa1296-26
14Sander Lange Berge191112960
15Arman K GhaderiElefantene1291116
16Benjamin HaldorsenBergens12670
17Eskil Ekeland GrønnOSS126436
18Endre MachlikTromsø126473
19Marius EriksenKongsvinger1257-4
20Audun EngesetLarvik1247158
21Marte B KyrkjebøStavanger1245-14
22Erik B GrammeltvedtOSS1241-18
23Hanna B KyrkjebøStavanger120824
24Petter SkjerveHamar1204Ny
25Adrian HitlandBergens117744
26Martin Bergsjø ØstbyOSS1175-10
27Daniel Steen HaugeStrømmen1170-12
28Axel Emil ThorenfeldtFredriksstad1163142
29Andreas Hernæs191111470
30Didrik BraathenNordstrand114412
31Rasmus L HauglandModum113558
32Erik Botheim191111210
33Andreas G TryggestadNordstrand1117-50
34Sigve SundsbøElefantene110833
35Balder Jablonski191110960
36Cornelius KvendsethNordstrand1079-6
37Trygve DahlElefantene1078158
38Eivind X DjurhuusNordstrand106548
39Karl Oskar Magnus HolmDrammens105554
40Shervin KoushanElefantene105029
41Shaun OndoOSS1024-25
42Martin SaltvedtStavanger10163
43Eivind Olav Risting19111014-21
44Vestein Lauritsen LangsethKristiansand10100

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Marte B KyrkjebøStavanger1245-14
2Hanna B KyrkjebøStavanger120824
3Sara NæssTiger9670
4Eline Holbek SørbyeTromsø957-3
5Elise Sjøttem JacobsenTromsø80339
6Ingvild Brekke FløttenModum796-19
7Maria Næss19117870
8Marlene S ØstebøStavanger751-42
9Elida Brekke19117420
10Christiane MoenOSS741-7
11Ingrid SkaslienTiger739Ny
12Regine ForsåTromsø6796
13Helene LoremTromsø66526
14Malin ImsrudCaissa644110
15Anne Margrethe MyraunetFrosta63735

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22220
2Erling KristiansenOSS21920
3Helge GundersenRandaberg2185-43
4Ragnar Harald HoenOSS21700
5Per OfstadFredriksstad2149-8
6Lars Kjølberg191120850
7Bernt NordbySarpsborg2076-16
8Thor Geir HarestadRandaberg20750
9Jarl H UlrichsenTrondheim20620
10Ivar M DahlBærum205650
11Kjell Ole KristensenNarvik20214
12Helge E. ThetingKragerø201299
13Øystein HjertenesFørde20050
14Vidar TaksrudTempo1996-43
15Tor Arne Hauge1911199424
16James SteedmanRandaberg19790
17Øyvin StrandBergens196755
18Øyvind AntonsenAalesunds19460
19Stein SollidOSS19395
20Trond A NilsenOttestad1927-3
21Sjur NørveStjernen19140
22Karl W. StrandKristiansund19090
23Kjetil StrandAsker19060
24Alf ØveråsDirekte18670
25Ole Morten SkogheimLillehammer18640
26Kjell M HaugStjernen18450
27Odd BirkestrandMasfjorden183970
28Tom Ivar JenkinsOSS18320
29Johs R Kjeken191118080
30Tor HenriksenStjernen18050
31Bjørn LerstadDrammens1804-17

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) juni 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadFredriksstad2149-8
2Alf ØveråsDirekte18670
3Leif KverndalStjernen1775-30
4Rich. Wicklund-HansenOSS174818
5Magnus MonsenSandnes17350
6Aage MellaStrømmen16760
7Willy L. OlsenOSS16520
8Peder HavskjærVolda Ørsta16310
9Jan ForsbergSarpsborg16070
10Olaf GjerdrumVåler14900
11Kjell H JohansenTønsberg1489-28
12Oddvar HøeSteinkjer14850
13Reidar SkjoldTempo14750
14Morten RøineHønefoss147036
15Rolf A FescheAsker1456-12
16Olav Andreas MoenSteinkjer14530
17Roar ThorstensenStjernen14440
18Håkon SannesNordstrand14380
19Olav ØyeNordstrand1431-22
20Josef HajduCaissa14250
21Harald OplandSteinkjer1421-4
22Asle MarvinHønefoss1415-47
23Hans Petter BieNordstrand14080
24Rolf W. TangenSarpsborg14040

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen juni 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2665
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2121
4Edvardsen RagnarDrammens1851
5Andersen HarryFredriksstad1765
6Aulin-Jansson JøranAsker1750
7Kverndal LeifStjernen1706
8Ristesund OddKampen1648
9Bjørgvik Jan ArneDirekte1627
10Spillum JahnMoss1624
11Svenske JanStrømmen1597
12Jensen Arne-RogerSarpsborg1566
13Øgaard LeifOSS1539
14Østenstad BergeAsker1524
15Johannessen Leif EOSS1469
16Svindahl JanKristiansand1457
17Haugli PetterMoss1421
18Røyset PålTromsø1405
19Kristiansen ReidarOttestad1398
20Omtvedt PerStjernen1395
21Gullaksen EirikBergens1375
22Pedersen ØyvindTromsø1367
23Romsdal TrondTromsø1346
24Rangøy Helge A.Halden1344
25Lunde SigmundSarpsborg1343
26Mella AageStrømmen1342
27Gulliksen LeifStjernen1340
28Ludvigsen JanFredriksstad1338
29Hanssen Gunnar B.Tromsø1329
30Christenson ThorNordstrand1312
31Bern IvarSK 961305
32Synnestvedt JanNordstrand1303

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, juni 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker358
Getz NicolaiOSS259
Gholami ArminOSS251
Hobber AndersPorsgrunn248
Amarapala SheringtonLørenskog242
Hauge Lars OskarOSS239
Hammer Jon LudvigOSS233
Mihajlov SebastianOSS230
Johansen StianMoss227
Christiansen Johan-SebastianCaissa227
Thingstad EvenHønefoss215
Rødvik Trym DanielHamar212
Bue GunnarTønsberg210
Kjøita Torgeir1911198
Andersen DagSarpsborg197
Moberg Jan RuneFollo197
Salomon JohanNordstrand195
Leite SteinarModum193
Høva FrodeFollo192
Kjøita Henning1911191
Imsrud BenjaminCaissa189
Kyrkjebø ErlendStavanger187
Thingstad AndersHønefoss179
Lie TerjeBergens175
Urkedal Frode Olav Olsen1911174
Kovachev Daniel JakobsenOSS172
Moltu EirikSarpsborg170
Haug JohannesNordstrand168
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand167
Liu BibekLørenskog166
Jacobsen Fredrik BeerStavanger166
Rødsmoen MaudOSS163
Nygaard TimmieCaissa161
Haarr Jon KristianStavanger159
Hamre KennethSarpsborg158
Gandrud Vegar KoiHønefoss158
Løvik Lasse ØstebøStavanger155
Guttulsrud Odd Martin1911155
Flermoen PeterHarstad154
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn153
Mikalsen ErlendAlta153
Botheim Tor1911153
DeMac EliasAlta153
Machlik JonTromsø153
Kyrkjebø Marte BStavanger153
Larsen Per MagnusPorsgrunn152
Haukenes AliseHamar152
Sjøl HenrikAkademisk151
Machlik MonikaTromsø151
Andersen HarryFredriksstad150
Ulvnes RoarNordstrand150
Kjølberg Jens Hjorth1911150
Eike Mathias BrennhaugenLørenskog150
Ghaderi Arman KElefantene150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Sat Jun 11 21:12:40 CEST 2011

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]