[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for september 2011

Norgestoppen september 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger2831102823
2GMJon Ludvig HammerOSS2614-22601
3GMKjetil A. LiePorsgrunn256802560
4GMSimen AgdesteinNTG253502558
5IMFrode ElsnessMoss2481102491
6GMEinar J GauselOSS247902501
7GMLeif E JohannessenOSS2468152499
8GMBerge ØstenstadAsker2453152469
9GMRune DjurhuusAkademisk2451-52458
10FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn244352443
11IMAxel SmithKristiansund243721
12IMJovanka HouskaBergens24326
13IMFrode Olav Olsen Urkedal1911243232447
14IMTorbjørn R. Hansen1911242862467
15IMEspen LiePorsgrunn241202449
16IMTorstein Bae19112406-12414
17IMVadims DaskevicsStavanger2406-1
18IMJoachim ThomassenStavanger2383-42400
19FMKjetil StokkeBergens2381-22407
20IMEirik GullaksenBergens2376172376
21GMLeif ØgaardOSS237002408
22GMJonathan TisdallAsker236802410
23IMØystein HoleAkademisk2363172387
24IMBjørn TillerOSS236002355
25FMNicolai GetzOSS2356-222391
26FMEspen AgdesteinOSS235402374
27IMMaxim DevereauxBlack Knights2351-5
28IMBjarte Leer-SalvesenSOSS2350172380
29IMAtle GrønnOSS2349-322378
30FMAndreas G.R. MoenOSS2347212373
31FMKristian D. TrygstadOSS2345-82342
32FMEilif SkodvinSK 96234402345
33FMStig TjomslandNordstrand2339-62370
34FMDaniel Jakobsen KovachevOSS233292332
35FMØrnulf StubberudOSS232702322
36IMHelge NordahlBlack Knights232602343
37FMEspen ForsåTromsø2326-112315
38FMLasse Østebø LøvikStavanger232502302
39FMStig GabrielsenBergens2309262311
40IMBjarke SahlAsker2308-422343
41IMErik FossanStavanger2305-22367
42FMSjur FerkingstadSandnes229402294
43FMRoar ElsethOSS229002349
44FMPetter StigarBergens2288-142298
45Kristian Stuvik HolmKristiansund228102270
46Lars Even AndersenBlack Knights2269152299
47Per Ove EgeliRandaberg226802285
48FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights226602295
49IMPetter HaugliMoss226302300
50FMFlemming ChristensonNordstrand225702268
51FMBjørnar ByklumSOSS2251-362275
52CMHalvard HagesætherBergens2248102281
53WIMEllen HagesætherAkademisk2247-292263
54FMTrond GabrielsenBergens2244-272277
55Even ThingstadHønefoss2240482234
56WIMKatrine TjølsenBergens2235412242
57Brede Alex. KvisvikKristiansund2234732235
58FMCarl Fr. EkebergAsker223302270
59Hans K HarestadSOSS223002258
60FMHarald B BorchgrevinkBergens2227-62287
61Gunnar JohnsenTromsø222202204
62FMLars HjelmåsKristiansund222292283
63Kim Chr. AstrupSOSS221912252
64FMTerje JohansenSOSS221802255
65Edwin DavidKristiansund2214-252261
66IMIvar BernSK 96221302304
67WIMSheila Barth SahlBlack Knights2213362214
68Odin Blikra VeaStavanger221202233
69Sondre Waage TofteStavanger221102203
70Benjamin ArvolaTromsø2210582244
71CMJoachim SolbergMoss2208362244
72Odd Martin Guttulsrud19112207172190
73Ludy Helsio P Sousa1911220602238
74Jon Kristian HaarrStavanger2201252211
75Vanja CengijaTromsø219824
76WIMSilje Bjerke19112196342216
77Aryan TariAsker2195672224
78FMDag MadsenTrondheim219402265
79Alf Roger AndersenAkademisk2194-152206
80Joachim B. NilsenBergens2192-202206
81Pål RøysetTromsø2189292220
82Peter FlermoenHarstad2187242196
83FMGustav GudbrandsenAkademisk218602235
84Helge GundersenRandaberg218502212
85Mikael RølvågNarvik218312201
86FMRagnar Harald HoenOSS2181112247
87Mats PerssonOSS21770
88Tommy IndbrynKirkenes217552165
89Gudmund StenersenSOSS217402217
90CMÅsmund HammerstadAsker217402205
91FMJøran Aulin-JanssonAsker217322242
92Vegar Koi GandrudHønefoss217302200
93CMPetter G StokstadNordstrand217102231
94Anders HobberPorsgrunn2171-72186
95Elias DeMacBergens2170-232227
96Dag UlvinLillestrøm216902200
97FMKjell Arne MorkSK 96216802270
98Trond ThorstensenAkademisk216502234
99Gunnar B. HanssenTromsø2162-322217
100Bror ThankeNordstrand2162742189
101FMOle Christian MoenOSS2159-292220
102Jarle ReiteTrondheim215602173
103Carl Peter KirkebøVålerenga2156152160
104Håkon BriseidAkademisk2152192145
105Hans O. LahlumPorsgrunn215122202
Trond SolemNordstrand215002211

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen september 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Jovanka HouskaBergens24326
2WIMEllen HagesætherAkademisk2247-292263
3WIMKatrine TjølsenBergens2235412242
4WIMSheila Barth SahlBlack Knights2213362214
5WIMSilje Bjerke19112196342216
6Marianne Wold Haug1911209102046
7WFMSylvia JohnsenOSS1999192038
8Torill SkytteOSS1981-141974
9Ellisiv ReppenOSS196291969
10Ellen Øen CarlsenOSS1926701930
11Yerazik KhachatourianOSS190101967
12Marte EgelandSandnes1837-321965
13Anita GrønnestadBergens182161990
14Line Jin JørgensenStavanger1772-441868
15Erle Andrea Marki HansenKristiansand1749-121765
16Maria Pitz JacobsenVålerenga173201814
17Monika MachlikTromsø17062271690
18Elise ForsåTromsø1676-791724
19Ingrid Øen CarlsenBærum16532161571
20Laila SidselrudKongsvinger16170
21Alise HaukenesHamar1570781620
22Maud RødsmoenOSS1541711817
23Edit MachlikTromsø1524-71825
24Linda Marie HansenTrondheimstud1464231656
25Ida Lahlum19111452-451801
26Lisbeth HaugsværMasfjorden1451-161690
27Anita BratbakMasfjorden1445-81706
28Jarani SuntharalingamOSS1432-12
29Raksha RathanOSS139401463
30Evy FærevaagMasfjorden136701725
31Yonne TangelderTrondheim133077
32Ingrid StrandModum131464
33Heidi RøneidStjernen1310126
34Marte B KyrkjebøStavanger1307621592
35Hanna B KyrkjebøStavanger1293851535
36Caroline Beer JacobsenStavanger12901111588
37Galina EstremskikhAlta12780
38Anita GholamiOSS1213561708
39Sara NæssTiger1084117
40Susanne QuistBergens10550
41Stine FjæreKonnerud10040

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen september 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMFrode Olav Olsen Urkedal1911243232447
2Nils GrandeliusKristiansund24130
3FMNicolai GetzOSS2356-222391
4FMLasse Østebø LøvikStavanger232502302
5Kristian Stuvik HolmKristiansund228102270
6Even ThingstadHønefoss2240482234
7WIMKatrine TjølsenBergens2235412242
8Sondre Waage TofteStavanger221102203
9Benjamin ArvolaTromsø2210582244
10Odd Martin Guttulsrud19112207172190
11Jon Kristian HaarrStavanger2201252211
12Aryan TariAsker2195672224
13Joachim B. NilsenBergens2192-202206
14Peter FlermoenHarstad2187242196
15Vegar Koi GandrudHønefoss217302200
16Anders HobberPorsgrunn2171-72186
17Elias DeMacBergens2170-232227
18Levi André TallaksenPorsgrunn210102167
19Marianne Wold Haug1911209102046
20Erlend KyrkjebøStavanger20802282026
21Jo Kristian LøbergOSS2079-562022
22Anders ThingstadHønefoss2077-352068
23Lars Oskar HaugeOSS2075-302086
24Kristoffer MadlandSandnes206702055
25Stian JohansenMoss2027992010
26Erlend MikalsenAlta2026632053
27Jens Hjorth Kjølberg191120241482023
28Espen Peder BaastøNordstrand201202070
29Magnus EriksenMo197602028
30Johan SalomonNordstrand1971321964
31Pål Andreas HansenVerdal195802046
32Sebastian MihajlovOSS1950101972
33Gregor Taube19111935-171969
34Trym Daniel RødvikHamar1924541909
35Henning Kjøita19111922181913
36Ole Emil FrisvoldBergens1918-531955
37Tor Botheim19111912131954
38Øystein Aagedal SkageBergens190821980

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens223541
2Marianne Wold Haug191120910
3Line Jin JørgensenStavanger1772-44
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand1749-12
5Monika MachlikTromsø1706227
6Elise ForsåTromsø1676-79
7Ingrid Øen CarlsenBærum1653216
8Alise HaukenesHamar157078
9Maud RødsmoenOSS154171
10Edit MachlikTromsø1524-7
11Lisbeth HaugsværMasfjorden1451-16
12Jarani SuntharalingamOSS1432-12
13Raksha RathanOSS13940
14Evy FærevaagMasfjorden13670
15Ingrid StrandModum131464
16Marte B KyrkjebøStavanger130762
17Hanna B KyrkjebøStavanger129385
18Caroline Beer JacobsenStavanger1290111
19Anita GholamiOSS121356
20Sara NæssTiger1084117
21Eline Holbek SørbyeTromsø97821
22Edel J MyraunetFrosta9490
23Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund22810
2Aryan TariAsker219567
3Peter FlermoenHarstad218724
4Anders ThingstadHønefoss2077-35
5Lars Oskar HaugeOSS2075-30
6Stian JohansenMoss202799
7Johan SalomonNordstrand197132
8Sebastian MihajlovOSS195010
9Gregor Taube19111935-17
10Trym Daniel RødvikHamar192454
11Henning Kjøita1911192218
12Tor Botheim1911191213
13Johan-Sebastian ChristiansenCaissa186579
14Armin GholamiOSS185315
15Johannes HaugNordstrand1835222
16Torgeir Kjøita191118043
17Jathavan SuntharalingamOSS17840
18Fredrik Beer JacobsenStavanger1781-31
19Erle Andrea Marki HansenKristiansand1749-12
20Jørgen HoelBergens173021
21Monika MachlikTromsø1706227
22Johannes Høva Bøhler19111673138
23Kjetil AndåsMasfjorden1636347
24Kjell Håkon LienHønefoss1604-28

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1749-12
2Monika MachlikTromsø1706227
3Alise HaukenesHamar157078
4Maud RødsmoenOSS154171
5Edit MachlikTromsø1524-7
6Jarani SuntharalingamOSS1432-12
7Raksha RathanOSS13940
8Marte B KyrkjebøStavanger130762
9Hanna B KyrkjebøStavanger129385
10Caroline Beer JacobsenStavanger1290111
11Anita GholamiOSS121356
12Sara NæssTiger1084117
13Eline Holbek SørbyeTromsø97821
14Edel J MyraunetFrosta9490

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund22810
2Aryan TariAsker219567
3Lars Oskar HaugeOSS2075-30
4Sebastian MihajlovOSS195010
5Johan-Sebastian ChristiansenCaissa186579
6Armin GholamiOSS185315
7Johannes HaugNordstrand1835222
8Kjell Håkon LienHønefoss1604-28
9Sondre MerkesvikBergens157533
10Samuel RiiserOSS157128
11Mathias SætreBergens1555-21
12Ulrik OlsenOSS1484104
13Arman K GhaderiElefantene1391100
14Martin Bergsjø ØstbyOSS1357182
15Benjamin ImsrudCaissa133539
16Eskil Ekeland GrønnOSS132864
17Cornelius KvendsethNordstrand1325246
18Marte B KyrkjebøStavanger130762
19Sander Lange Berge191112960
20Hanna B KyrkjebøStavanger129385
21Rasmus L HauglandModum1279144
22Endre MachlikTromsø127612
23Benjamin HaldorsenBergens12670
24Eivind X DjurhuusNordstrand1261196
25Trygve DahlElefantene1256178
26Audun EngesetLarvik12470
27Marius EriksenKongsvinger1245-12
28Erik B GrammeltvedtOSS12410
29Andreas G TryggestadNordstrand1237120
30Martin SaltvedtStavanger1222206
31Didrik BraathenNordstrand121773
32Petter SkjerveHamar12040
33Adrian HitlandBergens1166-11
34Axel Emil ThorenfeldtFredriksstad11630
35Daniel Steen HaugeStrømmen1155-15
36Andreas Hernæs191111470
37Sigve SundsbøElefantene114436
38Kimiya SajjadiOSS112471
39Erik Botheim191111210
40Balder Jablonski191110960
41Shaun OndoOSS108864
42Sara NæssTiger1084117
43Karl Oskar Magnus HolmDrammens10550
44Shervin KoushanElefantene10500
45Martin G JohnsenTromsø1047179
46Erling Dyrhaug SkjølåsStavanger1042125
47Ludvig AndersonOSS103066
48Eivind Olav Risting191110140
49Vestein Lauritsen LangsethKristiansand10100
50Anders Nilsson AureDrammens100715

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Marte B KyrkjebøStavanger130762
2Hanna B KyrkjebøStavanger129385
3Sara NæssTiger1084117
4Eline Holbek SørbyeTromsø97821
5Elise Sjøttem JacobsenTromsø84037
6Christiane MoenOSS83695
7Ingvild Brekke FløttenModum7960
8Maria SkaslienTiger793ny
9Maria Næss19117870
10Regine ForsåTromsø77192
11Marlene S ØstebøStavanger7510
12Elida Brekke19117420
13Camilla JohnsenStavanger719ny
14Ingrid SkaslienTiger700-39
15Helene LoremTromsø69732
16Malin ImsrudCaissa636-8
17Anne Margrethe MyraunetFrosta635-2
18Ingrid Andrea GreibrokkAlta623ny
19Kamilla KuzyakhmedovaKristiansund623ny

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22220
2Helge GundersenRandaberg21850
3Ragnar Harald HoenOSS218111
4Per OfstadOSS2147-2
5Erling KristiansenOSS2124-68
6Lars Kjølberg1911211631
7Jarl H UlrichsenTrondheim208220
8Bernt NordbySarpsborg20760
9Thor Geir HarestadRandaberg20750
10Ivar M DahlBærum20560
11Kjell Ole KristensenNarvik2016-5
12Øystein HjertenesFørde20050
13James SteedmanRandaberg19790
14Tor Arne Hauge19111977-17
15Vidar TaksrudTempo1970-26
16Øyvin StrandBergens1960-7
17Stein SollidOSS19489
18Øyvind AntonsenAalesunds19460
19Helge E. ThetingKragerø1928-84
20Trond A NilsenOttestad19270
21Kjetil StrandAsker192721
22Sjur NørveStjernen19184
23Karl W. StrandKristiansund19090
24Ole Morten SkogheimLillehammer187511
25Alf ØveråsDirekte18670
26Øystein JohnsenTønsberg181995
27Jørgen VikKristiansand181725
28Hans Chr FotlandOSS181631
29Helge A. RangøyHalden181161
30Johs R Kjeken191118080
31Odd BirkestrandMasfjorden1808-31
32Tor HenriksenStjernen18050
33Bjørn LerstadDrammens18040

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) september 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadOSS2147-2
2Alf ØveråsDirekte18670
3Rich. Wicklund-HansenOSS179547
4Leif KverndalStjernen17772
5Magnus MonsenSandnes1713-22
6Aage MellaStrømmen16760
7Peder HavskjærVolda Ørsta16310
8Jan ForsbergSarpsborg16070
9Willy L. OlsenOSS1569-83
10Olaf GjerdrumVåler14900
11Roar ThorstensenStjernen148844
12Oddvar HøeSteinkjer14850
13Rolf A FescheAsker14560
14Olav Andreas MoenSteinkjer14530
15Morten RøineHønefoss1448-22
16Håkon SannesNordstrand14380
17Olav ØyeNordstrand14310
18Harald OplandSteinkjer14210
19Asle MarvinHønefoss14150
20Reidar SkjoldTempo1410-65
21Kjell H JohansenTønsberg1409-80
22Hans Petter BieNordstrand14080
23Rolf W. TangenSarpsborg14040

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen september 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2708
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2130
4Edvardsen RagnarDrammens1851
5Andersen HarryFredriksstad1765
6Aulin-Jansson JøranAsker1759
7Kverndal LeifStjernen1724
8Ristesund OddKampen1653
9Bjørgvik Jan ArneDirekte1627
10Spillum JahnMoss1624
11Svenske JanStrømmen1606
12Jensen Arne-RogerSarpsborg1566
13Øgaard LeifOSS1539
14Østenstad BergeAsker1533
15Johannessen Leif EOSS1488
16Svindahl JanKristiansand1457
17Haugli PetterMoss1421
18Røyset PålTromsø1420
19Omtvedt PerStjernen1413
20Kristiansen ReidarOttestad1398
21Gullaksen EirikBergens1385
22Pedersen ØyvindTromsø1367
23Romsdal TrondTromsø1361
24Rangøy Helge A.Halden1360
25Gulliksen LeifStjernen1358
26Lunde SigmundSarpsborg1351
27Hanssen Gunnar B.Tromsø1344
28Mella AageStrømmen1342
29Ludvigsen JanFredriksstad1338
30Christenson ThorNordstrand1312
31Moen Andreas G.R.OSS1310
32Bern IvarSK 961305
33Synnestvedt JanNordstrand1303

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, september 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker352
Getz NicolaiOSS265
Hauge Lars OskarOSS251
Gholami ArminOSS244
Mihajlov SebastianOSS233
Christiansen Johan-SebastianCaissa229
Bue GunnarTønsberg221
Hobber AndersPorsgrunn220
Hammer Jon LudvigOSS217
Rødvik Trym DanielHamar215
Amarapala SheringtonLørenskog214
Salomon JohanNordstrand210
Johansen StianMoss208
Haug JohannesNordstrand199
Leite SteinarModum198
Thingstad EvenHønefoss190
Kjøita Torgeir1911190
Kyrkjebø ErlendStavanger190
Høva FrodeFollo189
Urkedal Frode Olav Olsen1911181
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand179
Kjøita Henning1911179
Andersen DagSarpsborg176
Imsrud BenjaminCaissa176
Rødsmoen MaudOSS174
Haukenes AliseHamar172
Moberg Jan RuneFollo170
Mottang HaraldStjernen168
Dahl TrygveElefantene167
Lie TerjeBergens165
Ghaderi Arman KElefantene165
Kyrkjebø Marte BStavanger160
Machlik MonikaTromsø159
Kovachev Daniel JakobsenOSS158
Olsen UlrikOSS158
Thingstad AndersHønefoss157
Machlik JonTromsø157
Liu BibekLørenskog156
Jacobsen Fredrik BeerStavanger156
Sjøl HenrikAkademisk153
Kyrkjebø Hanna BStavanger150
Braathen DidrikNordstrand150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Fri Sep 30 22:00:31 CEST 2011

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]