[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for april 2012

Norgestoppen april 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger2836-42835
2GMJon Ludvig HammerOSS2642212606
3GMSimen AgdesteinNTG253502558
4GMKjetil A. LiePorsgrunn2514102529
5IMFrode ElsnessMoss2481-182499
6GMEinar J GauselOSS2478-12501
7GMLeif E JohannessenOSS2476112503
8GMBerge ØstenstadAsker2464-82486
9IMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn2442-132451
10IMTorbjørn R. Hansen1911243792469
11IMEspen LiePorsgrunn2422102449
12GMRune DjurhuusAkademisk2421-242458
13IMTorstein Bae19112414112413
14IMFrode Olav Olsen Urkedal19112412-402460
15GMJonathan TisdallAsker2400212418
16FMKjetil StokkeBergens238102409
17FMAndreas G.R. MoenOSS2379372360
18GMLeif ØgaardOSS237002408
19IMJoachim ThomassenStavanger2368-152400
20IMBjørn TillerOSS236002355
21FMEspen AgdesteinOSS2350-42374
22IMAtle GrønnOSS2348-32379
23IMMagne SagafosPorsgrunn2347-462430
24IMBjarte Leer-SalvesenSOSS2344-82377
25FMEilif SkodvinBergens2342-22345
26IMEirik GullaksenBergens2341-132387
27FMStig TjomslandNordstrand233902370
28FMBjørnar ByklumSOSS2337652261
29IMNicolai GetzOSS2335-682374
30FMBrede Alex. KvisvikKristiansund2334182304
31IMBjarke SahlAsker2326182344
32IMHelge NordahlBlack Knights2324-22343
33FMLasse Østebø LøvikStavanger232322302
34FMEspen ForsåTromsø2311-152315
35FMPetter StigarBergens2308272310
36IMØystein HoleAkademisk2308-262371
37Kristian Stuvik HolmKristiansund2308-32290
38IMErik FossanStavanger230652354
39FMSjur FerkingstadSandnes230602294
40FMStig GabrielsenBergens2305-292330
41IMPetter HaugliMoss2296122303
42FMKristian D. TrygstadOSS2290-212298
43FMØrnulf StubberudOSS2283-462308
44FMDaniel Jakobsen KovachevOSS2280-212311
45CMÅsmund HammerstadAsker2270802213
46FMTerje JohansenSOSS2267492255
47Helge GundersenMasfjorden2262362223
48FMRoar ElsethOSS2261-292349
49Lars Even AndersenBlack Knights2250-62286
50CMHalvard HagesætherBergens224802281
51FMTrond GabrielsenBergens224842277
52Jon Kristian HaarrStavanger2247272226
53FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights2244-222295
54Hans K HarestadSOSS224122262
55Gudmund StenersenSOSS2239652217
56FMCarl Fr. EkebergAsker2239-22272
57Odin Blikra VeaStavanger2239272253
58Benjamin ArvolaTromsø2235262269
59CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2234452235
60WIMSheila Barth SahlBlack Knights2231182214
61FMFlemming ChristensonNordstrand2231-262268
62WIMEllen HagesætherAkademisk2230-252265
63Kim Chr. AstrupSOSS222672252
64Gunnar JohnsenTromsø222202203
65WIMSilje Bjerke19112221-62238
66Anders HobberPorsgrunn2220152224
67FMLars HjelmåsDrammens2215-82286
68IMIvar BernSK 96221302304
69Sondre Waage TofteStavanger221102203
70FMHarald B BorchgrevinkBergens2210-172287
71Joachim B. NilsenBergens2204122206
72FMThor Geir HarestadRandaberg2202822175
73Ludy Helsio P SousaDirekte220102232
74WIMKatrine TjølsenBergens220002218
75Mats PerssonOSS2195-12218
76FMDag MadsenBodø219402265
77Vegar Koi GandrudHønefoss2194212200
78Trond ThorstensenAkademisk2191262234
79Edwin DavidKristiansund2191-322269
80FMKjell Arne MorkSK 962190192275
81Even ThingstadHønefoss2190-92208
82CMPeter FlermoenHarstad218872212
83FMRagnar Harald HoenOSS218102247
84Aryan TariAsker2180-82202
85FMErling KristiansenOSS2179582181
86Alf Roger AndersenAkademisk217762195
87CMJoachim SolbergMoss2177-282241
88Tommy IndbrynKirkenes217502165
89Dag UlvinLillestrøm217312200
90CMPetter G StokstadNordstrand217102231
91FMGustav GudbrandsenAkademisk2170-162235
92Gunnar B. HanssenTromsø2170-32211
93Stig K. MartinsenBergens2170582136
94Levi André TallaksenPorsgrunn2168672167
95Magnus EriksenNTG21641322108
96Bertil SvendsenKragerø216302207
97Per OfstadOSS216192190
98Øystein Bøyum FossumPorsgrunn2160-442199
99Elias DeMacBergens216012230
100Jarle ReiteTrondheim215602173
101FMOle Christian MoenOSS215582207
102FMPetter FossanStavanger2152112251
103Ove SævareidSK 96215132165
104Tore KolåsTrondheim215162232

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen april 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMSheila Barth SahlBlack Knights2231182214
2WIMEllen HagesætherAkademisk2230-252265
3WIMSilje Bjerke19112221-62238
4WIMKatrine TjølsenBergens220002218
5Marianne Wold Haug1911209102046
6Ellisiv ReppenOSS2017791974
7Torill SkytteOSS2008271963
8WFMSylvia JohnsenOSS193292007
9Erle Andrea Marki HansenKristiansand19231121793
10Ellen Øen CarlsenOSS190601925
11Yerazik KhachatourianOSS1892-141961
12Elise ForsåTromsø1853801789
13Marte EgelandSandnes183701965
14Line Jin JørgensenStavanger1811201876
15Anita GrønnestadBergens1778-71956
16Maria Pitz JacobsenVålerenga173201814
17Alise HaukenesHamar167701686
18Monika MachlikTromsø1664-91726
19Ingrid Øen CarlsenBærum165301571
20Laila SidselrudKongsvinger16170
21Edit MachlikTromsø1580691740
22Maud RødsmoenOSS1577261797
23Jarani SuntharalingamOSS149353
24Linda Marie HansenTrondheim146141640
25Ida Lahlum1911145201801
26Lisbeth HaugsværMasfjorden145101690
27Anita BratbakMasfjorden144501706
28Maria EdakinaOSS1438421657
29Evy FærevaagMasfjorden1423561730
30Hanna B KyrkjebøStavanger1401831536
31Raksha RathanOSS139401463
32Marte B KyrkjebøStavanger1375161603
33Heidi RøneidStjernen1368101689
34Caroline Beer JacobsenStavanger1367841598
35Ingrid StrandModum13195
36Yonne TangelderTrondheim1309-49
37Galina EstremskikhAlta12638
38Anita GholamiOSS122601699
39Elise Sjøttem JacobsenTromsø1193173
40Jeya SuntharalingamOSS11180
41Sara NæssTiger111632
42Susanne QuistBergens10550
43Stine FjæreKonnerud10350
44Ingrid Andrea GreibrokkAlta1018143

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen april 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMFrode Olav Olsen Urkedal19112412-402460
2FMLasse Østebø LøvikStavanger232322302
3Kristian Stuvik HolmKristiansund2308-32290
4Jon Kristian HaarrStavanger2247272226
5Benjamin ArvolaTromsø2235262269
6Anders HobberPorsgrunn2220152224
7Joachim B. NilsenBergens2204122206
8WIMKatrine TjølsenBergens220002218
9Even ThingstadHønefoss2190-92208
10CMPeter FlermoenHarstad218872212
11Aryan TariAsker2180-82202
12Levi André TallaksenPorsgrunn2168672167
13Magnus EriksenNTG21641322108
14Elias DeMacBergens216012230
15Odd Martin Guttulsrud19112143-292172
16Pål Andreas HansenStjørdal2103982081
17Marianne Wold Haug1911209102046
18Sebastian MihajlovOSS20901572053
19Stian JohansenMoss2089811961
20Lars Oskar HaugeOSS2082-552087
21Jo Kristian LøbergOSS207902022
22Erlend MikalsenAlta2073812083
23Johan SalomonNordstrand206031996
24Erlend KyrkjebøStavanger2044-62018
25Johan-Sebastian ChristiansenCaissa20291041938
26Anders ThingstadHønefoss2027-502087
27Espen Peder BaastøNordstrand201202070
28Tor Botheim19111969501969
29Henning Kjøita19111959-71955
30Gregor Taube1911193501969
31Jens Hjorth Kjølberg19111924-462010
32Erle Andrea Marki HansenKristiansand19231121793
33Ole Emil FrisvoldBergens1914-51960

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens22000
2Marianne Wold Haug191120910
3Erle Andrea Marki HansenKristiansand1923112
4Elise ForsåTromsø185380
5Alise HaukenesHamar16770
6Monika MachlikTromsø1664-9
7Ingrid Øen CarlsenBærum16530
8Edit MachlikTromsø158069
9Maud RødsmoenOSS157726
10Jarani SuntharalingamOSS149353
11Hanna B KyrkjebøStavanger140183
12Raksha RathanOSS13940
13Marte B KyrkjebøStavanger137516
14Caroline Beer JacobsenStavanger136784
15Anita GholamiOSS12260
16Elise Sjøttem JacobsenTromsø1193173
17Sara NæssTiger111632
18Ingrid Andrea GreibrokkAlta1018143
19Eline Holbek SørbyeTromsø9780
20Edel J MyraunetFrosta9490
21Helene LoremTromsø92399

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund2308-3
2Peter FlermoenHarstad21887
3Aryan TariAsker2180-8
4Sebastian MihajlovOSS2090157
5Lars Oskar HaugeOSS2082-55
6Johan SalomonNordstrand20603
7Johan-Sebastian ChristiansenCaissa2029104
8Henning Kjøita19111959-7
9Gregor Taube191119350
10Erle Andrea Marki HansenKristiansand1923112
11Johannes HaugNordstrand187462
12Armin GholamiOSS1858-18
13Torgeir Kjøita19111793-3
14Sondre MerkesvikBergens177298
15Samuel RiiserOSS172271
16Kjell Håkon LienHønefoss1718-2
17Alise HaukenesHamar16770
18Monika MachlikTromsø1664-9
19Johannes Høva Bøhler191116620
20Eskil Ekeland GrønnOSS164947
21Eivind AartunStavanger164635
22Håkon N NordstrømFana160846
23Ulrik OlsenOSS160215

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1923112
2Alise HaukenesHamar16770
3Monika MachlikTromsø1664-9
4Edit MachlikTromsø158069
5Maud RødsmoenOSS157726
6Jarani SuntharalingamOSS149353
7Hanna B KyrkjebøStavanger140183
8Marte B KyrkjebøStavanger137516
9Caroline Beer JacobsenStavanger136784
10Anita GholamiOSS12260
11Elise Sjøttem JacobsenTromsø1193173
12Sara NæssTiger111632
13Ingrid Andrea GreibrokkAlta1018143
14Eline Holbek SørbyeTromsø9780
15Edel J MyraunetFrosta9490
16Helene LoremTromsø92399
17Regine ForsåTromsø88570

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Aryan TariAsker2180-8
2Sebastian MihajlovOSS2090157
3Johannes HaugNordstrand187462
4Armin GholamiOSS1858-18
5Sondre MerkesvikBergens177298
6Eskil Ekeland GrønnOSS164947
7Ulrik OlsenOSS160215
8Benjamin ImsrudCaissa1573-7
9Eivind X DjurhuusNordstrand153110
10Martin Bergsjø ØstbyOSS151499
11Andreas G TryggestadNordstrand1470-49
12Benjamin HaldorsenBergens146697
13Rasmus L HauglandModum144735
14Endre MachlikTromsø138113
15Megan Alyssa GarciaTiger13800
16Cornelius KvendsethNordstrand137111
17Trygve DahlElefantene1358133
18Audun EngesetLarvik133148
19Eivind Olav Risting19111304211
20Didrik BraathenNordstrand125727
21Martin SaltvedtStavanger12370
22Sigve SundsbøElefantene123212
23Erling Dyrhaug SkjølåsStavanger1212138
24Elise Sjøttem JacobsenTromsø1193173
25Shervin KoushanElefantene116818
26Eivind BruasetTrondheim1167165
27Shaun OndoOSS1153-19
28Erik Botheim191111210
29Sara NæssTiger111632
30Balder Jablonski191110960
31Andreas FossanStavanger10617
32Karl Oskar Magnus HolmDrammens10600
33Yngve Götestam FossheimFribonden1058128
34Benjamin FossanStavanger105013
35Lucas RanaldiStavanger104364
36Thomas SolemNordstrand10220
37Ingrid Andrea GreibrokkAlta1018143
38Aleksander FossanStavanger101346

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Megan Alyssa GarciaTiger13800
2Elise Sjøttem JacobsenTromsø1193173
3Sara NæssTiger111632
4Ingrid Andrea GreibrokkAlta1018143
5Eline Holbek SørbyeTromsø9780
6Maria Næss1911925138
7Helene LoremTromsø92399
8Regine ForsåTromsø88570
9Maria SkaslienTiger8020
10Marlene S ØstebøStavanger7380
11Ingrid SkaslienTiger7250
12Camilla JohnsenStavanger7100
13Malin ImsrudCaissa7060
14Embla Eikeland GrønnOSS674-3
15Maria GreibrokkAlta670-5
16Amalie Isabel MerkesvikBergens64386
17Anne Margrethe MyraunetFrosta6420
18Kamilla KuzyakhmedovaKristiansund6230

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Helge GundersenMasfjorden226236
2Gunnar JohnsenTromsø22220
3Thor Geir HarestadRandaberg220282
4Ragnar Harald HoenOSS21810
5Erling KristiansenOSS217958
6Per OfstadOSS21619
7Ole Christian MoenOSS21558
8Ivar M DahlBærum213191
9Lars Kjølberg19112112-4
10Bernt NordbySarpsborg20963
11Jarl H UlrichsenTrondheim20831
12Tor Arne Hauge1911202346
13James SteedmanRandaberg201940
14Kjell Ole KristensenNarvik20040
15Stein SollidOSS200355
16Vidar TaksrudTempo1997-14
17Helge E. ThetingKragerø199740
18Øystein HjertenesFørde1991-31
19Øyvind AntonsenAalesunds19460
20Trond A NilsenHamar19270
21Øyvin StrandBergens1918-50
22Kjetil StrandAsker1918-9
23Henning W HermansenStjernen19170
24Sjur NørveStjernen1910-8
25Karl W. StrandKristiansund19090
26Odd BirkestrandMasfjorden189884
27Øystein JohnsenTønsberg187976
28Ole Morten SkogheimLillehammer1874-1
29Alf ØveråsDirekte18670
30Bjørn LerstadDrammens183632
31Arnold MundalVålerenga182685
32Hans Chr FotlandOSS18160
33Helge A. RangøyHalden18091
34Jørgen VikKristiansand18080
35Tor HenriksenStjernen18050
36Erland HenrichsenPorsgrunn180425
37Johs R Kjeken19111801-7

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) april 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Erling KristiansenOSS217958
2Per OfstadOSS21619
3Alf ØveråsDirekte18670
4Rich. Wicklund-HansenOSS177961
5Leif KverndalStjernen17647
6Magnus MonsenSandnes17130
7Aage MellaStrømmen16592
8Peder HavskjærVolda Ørsta16310
9Jan ForsbergSarpsborg16130
10Willy L. OlsenOSS15690
11Lars SætherFredriksstad15400
12Ivar VikenNSSF15180
13Olaf GjerdrumVåler14900
14Roar ThorstensenStjernen14880
15Oddvar HøeSteinkjer14850
16Morten RøineHønefoss147611
17Rolf A FescheAsker14740
18Olav Andreas MoenSteinkjer14530
19Leif BjørnstadKirkenes14380
20Håkon SannesNordstrand14380
21Reidar SkjoldTempo142919
22Olav ØyeNordstrand14267
23Harald OplandSteinkjer14210
24Steinar SimonsenFollo14184
25Asle MarvinHønefoss14130
26Åge NikolaisenHønefoss14070
27Kjell H JohansenTønsberg14050

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen april 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2751
2Gausel Einar JOSS2317
3Djurhuus RuneAkademisk2144
4Edvardsen RagnarDrammens1875
5Aulin-Jansson JøranAsker1791
6Andersen HarryFredriksstad1781
7Kverndal LeifStjernen1755
8Ristesund OddKampen1701
9Bjørgvik Jan ArneDirekte1638
10Spillum JahnMoss1632
11Svenske JanStrømmen1606
12Jensen Arne-RogerSarpsborg1600
13Østenstad BergeAsker1546
14Øgaard LeifOSS1539
15Johannessen Leif EOSS1518
16Svindahl JanKristiansand1457
17Omtvedt PerStjernen1454
18Haugli PetterMoss1449
19Røyset PålTromsø1449
20Kristiansen ReidarHamar1405
21Gullaksen EirikBergens1403
22Pedersen ØyvindTromsø1399
23Romsdal TrondTromsø1388
24Lunde SigmundSarpsborg1380
25Gulliksen LeifStjernen1376
26Rangøy Helge A.Halden1372
27Hanssen Gunnar B.Tromsø1363
28Mella AageStrømmen1352
29Moen Andreas G.R.OSS1339
30Ludvigsen JanFredriksstad1338
31Synnestvedt JanNordstrand1323
32Taksrud VidarTempo1316
33Christenson ThorNordstrand1312
34Hole ØysteinAkademisk1309
35Sjøl HenrikAkademisk1305
36Bern IvarSK 961305

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, april 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker340
Christiansen Johan-SebastianCaissa282
Hauge Lars OskarOSS256
Getz NicolaiOSS249
Mihajlov SebastianOSS248
Johansen StianMoss237
Salomon JohanNordstrand233
Gholami ArminOSS232
Hobber AndersPorsgrunn227
Haug JohannesNordstrand221
Rødvik Trym DanielHamar219
Tryggestad Andreas GNordstrand219
Leite SteinarModum218
Rødsmoen MaudOSS216
Hammer Jon LudvigOSS214
Bue GunnarTønsberg211
Imsrud BenjaminCaissa211
Amarapala SheringtonLørenskog210
Høva FrodeFollo202
Machlik JonTromsø201
Kyrkjebø ErlendStavanger201
Machlik MonikaTromsø196
Ghaderi Arman KElefantene195
Dahl TrygveElefantene192
Braathen DidrikNordstrand186
Merkesvik SondreBergens186
Urkedal Frode Olav Olsen1911185
Kyrkjebø Marte BStavanger184
Thingstad EvenHønefoss181
Olsen UlrikOSS180
Lien Kjell HåkonHønefoss180
Machlik EndreTromsø178
Machlik EditTromsø177
Kyrkjebø Hanna BStavanger175
Kjøita Henning1911174
Kjøita Torgeir1911174
Moberg Jan RuneFollo172
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand172
Røneid HeidiStjernen172
Strand ØyvinBergens171
Larsen Per MagnusPorsgrunn169
Haukenes AliseHamar165
Mottang HaraldStjernen164
Mihajlov SvetoslavOSS164
Andersen GuttormStjernen163
Forså EliseTromsø162
Riiser SamuelOSS158
Gholami AnitaOSS158
Aure Anders NilssonDrammens157
Andersen DagSarpsborg155
Aartun EivindStavanger155
Lie TerjeBergens154
Yilmaz KazimModum152
Bjørn Lasse ETromsø150
Skagseth Håvard MTromsø150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Wed Apr 25 19:40:27 CEST 2012

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]