[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for juni 2012

Norgestoppen juni 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger283602835
2GMJon Ludvig HammerOSS264312630
3GMSimen AgdesteinNTG253502558
4GMKjetil A. LiePorsgrunn251402532
5IMFrode ElsnessMoss248102487
6GMLeif E JohannessenOSS248042506
7GMEinar J GauselOSS247802500
8GMBerge ØstenstadAsker246402484
9IMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn244202446
10IMTorbjørn R. Hansen1911243702469
11IMEspen LiePorsgrunn242202455
12GMRune DjurhuusAkademisk2414-72448
13IMTorstein Bae1911241402422
14IMFrode Olav Olsen Urkedal1911241202439
15GMJonathan TisdallAsker240002428
16FMAndreas G.R. MoenOSS237902395
17GMLeif ØgaardOSS237002408
18IMJoachim ThomassenStavanger236802394
19IMBjørn TillerOSS236002355
20IMEirik GullaksenBergens235092380
21FMEspen AgdesteinOSS235002372
22IMAtle GrønnOSS234802377
23IMMagne SagafosPorsgrunn234702408
24IMBjarte Leer-SalvesenSOSS234402370
25FMEilif SkodvinBergens234202343
26FMKjetil StokkeBergens2341-402409
27FMStig TjomslandNordstrand233902375
28FMBjørnar ByklumSOSS233702298
29IMNicolai GetzOSS233502358
30FMBrede Alex. KvisvikKristiansund233402342
31IMPetter HaugliMoss2329332305
32IMBjarke SahlAsker232602355
33IMHelge NordahlBlack Knights232402340
34FMLasse Østebø LøvikStavanger2321-22299
35Kristian Stuvik HolmKristiansund231682292
36FMEspen ForsåTromsø231102307
37FMPetter StigarBergens230802299
38IMØystein HoleAkademisk230802356
39IMErik FossanStavanger230602360
40FMSjur FerkingstadSandnes230602294
41FMStig GabrielsenBergens230502316
42FMKristian D. TrygstadOSS229002285
43FMØrnulf StubberudOSS228302311
44FMDaniel Jakobsen KovachevOSS228002297
45Vegar Koi GandrudHønefoss2277832221
46CMÅsmund HammerstadAsker227002253
47FMTerje JohansenSOSS226702282
48Helge GundersenMasfjorden226202242
49FMRoar ElsethOSS226102334
50Benjamin ArvolaTromsø2256212279
51Thomas RobertsenVadsø225232242
52Lars Even AndersenBlack Knights225002287
53CMHalvard HagesætherBergens224802278
54FMTrond GabrielsenBergens224802277
55Jon Kristian HaarrStavanger224702239
56Hans K HarestadSOSS224102265
57FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights2240-42283
58Gudmund StenersenSOSS223902249
59FMCarl Fr. EkebergAsker223902267
60WIMSheila Barth SahlBlack Knights223432235
61CMInge Sandstad SkrondalAkademisk223402249
62Anders HobberPorsgrunn2234142244
63FMFlemming ChristensonNordstrand223102252
64WIMEllen HagesætherAkademisk223002252
65Kim Chr. AstrupSOSS222602256
66Odin Blikra VeaStavanger2226-132245
67WIMSilje Bjerke1911222102238
68FMLars HjelmåsDrammens221722273
69FMKjell Arne MorkSK 962216262292
70IMIvar BernSK 96221632304
71Sondre Waage TofteStavanger221102203
72FMHarald B BorchgrevinkBergens221002280
73Aryan TariKristiansund2205252220
74WFMEllinor FriskKristiansund2205372218
75Joachim B. NilsenBergens220402215
76FMThor Geir HarestadRandaberg220202207
77Ludy Helsio P SousaDirekte220102232
78WIMKatrine TjølsenBergens220002218
79Mats PerssonOSS219502218
80FMDag MadsenBodø219402265
81Trond ThorstensenAkademisk219102241
82Edwin DavidKristiansund219102258
83CMPeter FlermoenHarstad218802212
84CMJoachim SolbergMoss2187102239
85Carl Peter KirkebøVålerenga2182332176
86FMRagnar Harald HoenOSS218102247
87FMErling KristiansenOSS217902194
88Even ThingstadHønefoss2178-122198
89Alf Roger AndersenAkademisk217702199
90Tommy IndbrynKirkenes217502165
91Dag UlvinLillestrøm217412209
92FMGustav GudbrandsenAkademisk217002231
93Gunnar B. HanssenTromsø217002207
94Magnus EriksenAlta216842102
95Rune MyhrvoldHønefoss2163142192
96Bertil SvendsenKragerø216302207
97Per OfstadOSS216102189
98Tore KolåsTrondheim2161102238
99Øystein Bøyum FossumPorsgrunn216002180
100Elias DeMacBergens216002230
101Jarle ReiteTrondheim215602173
102FMOle Christian MoenOSS215502206
103FMPetter FossanStavanger215202255

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen juni 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMSheila Barth SahlBlack Knights223432235
2WIMEllen HagesætherAkademisk223002252
3WIMSilje Bjerke1911222102238
4WIMKatrine TjølsenBergens220002218
5Ellisiv ReppenOSS2030132016
6Torill SkytteOSS1939-691973
7WFMSylvia JohnsenOSS193202009
8Erle Andrea Marki HansenKristiansand192961853
9Ellen Øen CarlsenOSS190601925
10Elise ForsåTromsø1898451836
11Yerazik KhachatourianOSS189201952
12Marte EgelandSandnes183701965
13Line Jin JørgensenStavanger181101876
14Anita GrønnestadBergens1757-211956
15Maria Pitz JacobsenVålerenga173201814
16Monika MachlikTromsø1685211739
17Alise HaukenesHamar1654-231669
18Ingrid Øen CarlsenBærum1638-151567
19Laila SidselrudKongsvinger16170
20Maud RødsmoenOSS1559-181778
21Edit MachlikTromsø1508-721767
22Jarani SuntharalingamOSS1492-11683
23Marte B KyrkjebøStavanger14811061632
24Ida Lahlum1911145201801
25Lisbeth HaugsværMasfjorden145101690
26Anita BratbakMasfjorden144501706
27Linda Marie HansenTrondheim1441-201652
28Maria EdakinaOSS143801628
29Hanna B KyrkjebøStavanger1436351536
30Evy FærevaagMasfjorden142301730
31Raksha RathanOSS139401463
32Caroline Beer JacobsenStavanger137141587
33Megan Alyssa GarciaTiger1359-21
34Heidi RøneidStjernen1336-321654
35Elise Sjøttem JacobsenTromsø1332139
36Ingrid StrandModum13212
37Yonne TangelderTrondheim13156
38Galina EstremskikhAlta129330
39Anita GholamiOSS122601699
40Jeya SuntharalingamOSS11180
41Sara NæssTiger11160
42Susanne QuistBergens10550
43Stine FjæreKonnerud10405
44Ingrid Andrea GreibrokkAlta10257

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen juni 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMFrode Olav Olsen Urkedal1911241202439
2FMLasse Østebø LøvikStavanger2321-22299
3Kristian Stuvik HolmKristiansund231682292
4Benjamin ArvolaTromsø2256212279
5Jon Kristian HaarrStavanger224702239
6Anders HobberPorsgrunn2234142244
7Aryan TariKristiansund2205252220
8Joachim B. NilsenBergens220402215
9WIMKatrine TjølsenBergens220002218
10CMPeter FlermoenHarstad218802212
11Even ThingstadHønefoss2178-122198
12Magnus EriksenAlta216842102
13Elias DeMacBergens216002230
14Levi André TallaksenPorsgrunn2144-242217
15Odd Martin Guttulsrud1911214302160
16Stian JohansenMoss2131421997
17Lars Oskar HaugeOSS2108262071
18Pål Andreas HansenStjørdal210302095
19Sebastian MihajlovOSS209002064
20Jo Kristian LøbergOSS208012022
21Erlend MikalsenAlta2067-62079
22Erlend KyrkjebøStavanger204402035
23Johan-Sebastian ChristiansenCaissa2029-51995
24Anders ThingstadHønefoss202702058
25Espen Peder BaastøNordstrand201202070
26Johan SalomonNordstrand2002-582052
27Tor Botheim1911196901997
28Henning Kjøita1911196671970
29Johannes HaugNordstrand1942681875
30Gregor Taube1911193501969
31Erle Andrea Marki HansenKristiansand192961853
32Ole Emil FrisvoldBergens191401960
33Jens Hjorth Kjølberg19111901-231982

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens22000
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand19296
3Elise ForsåTromsø189845
4Monika MachlikTromsø168521
5Alise HaukenesHamar1654-23
6Ingrid Øen CarlsenBærum1638-15
7Maud RødsmoenOSS1559-18
8Edit MachlikTromsø1508-72
9Jarani SuntharalingamOSS1492-1
10Marte B KyrkjebøStavanger1481106
11Hanna B KyrkjebøStavanger143635
12Raksha RathanOSS13940
13Caroline Beer JacobsenStavanger13714
14Megan Alyssa GarciaTiger1359-21
15Elise Sjøttem JacobsenTromsø1332139
16Anita GholamiOSS12260
17Sara NæssTiger11160
18Ingrid Andrea GreibrokkAlta10257
19Regine ForsåTromsø990105
20Eline Holbek SørbyeTromsø9780
21Edel J MyraunetFrosta9490
22Helene LoremTromsø913-10

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund23168
2Aryan TariKristiansund220525
3Peter FlermoenHarstad21880
4Lars Oskar HaugeOSS210826
5Sebastian MihajlovOSS20900
6Johan-Sebastian ChristiansenCaissa2029-5
7Johan SalomonNordstrand2002-58
8Henning Kjøita191119667
9Johannes HaugNordstrand194268
10Gregor Taube191119350
11Erle Andrea Marki HansenKristiansand19296
12Armin GholamiOSS18580
13Sondre MerkesvikBergens182654
14Kjell Håkon LienHønefoss1819101
15Torgeir Kjøita191118007
16Samuel RiiserOSS17220
17Monika MachlikTromsø168521
18Johannes Høva Bøhler191116697
19Alise HaukenesHamar1654-23
20Eivind AartunStavanger16460
21Eskil Ekeland GrønnOSS1641-8
22Jon MachlikTromsø160422
23Ulrik OlsenOSS16020

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand19296
2Monika MachlikTromsø168521
3Alise HaukenesHamar1654-23
4Maud RødsmoenOSS1559-18
5Edit MachlikTromsø1508-72
6Jarani SuntharalingamOSS1492-1
7Marte B KyrkjebøStavanger1481106
8Hanna B KyrkjebøStavanger143635
9Caroline Beer JacobsenStavanger13714
10Megan Alyssa GarciaTiger1359-21
11Elise Sjøttem JacobsenTromsø1332139
12Anita GholamiOSS12260
13Sara NæssTiger11160
14Ingrid Andrea GreibrokkAlta10257
15Regine ForsåTromsø990105
16Eline Holbek SørbyeTromsø9780
17Edel J MyraunetFrosta9490
18Helene LoremTromsø913-10
19Maria SkaslienTiger85048

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Aryan TariKristiansund220525
2Sebastian MihajlovOSS20900
3Johannes HaugNordstrand194268
4Armin GholamiOSS18580
5Sondre MerkesvikBergens182654
6Eskil Ekeland GrønnOSS1641-8
7Ulrik OlsenOSS16020
8Benjamin ImsrudCaissa159623
9Arman K GhaderiElefantene1569-10
10Benjamin HaldorsenBergens155387
11Martin Bergsjø ØstbyOSS15162
12Eivind X DjurhuusNordstrand1489-42
13Rasmus L HauglandModum147326
14Andreas G TryggestadNordstrand1449-21
15Endre MachlikTromsø141736
16Trygve DahlElefantene140244
17Cornelius KvendsethNordstrand138312
18Lucas RanaldiStavanger1366323
19Megan Alyssa GarciaTiger1359-21
20Audun EngesetLarvik134110
21Elise Sjøttem JacobsenTromsø1332139
22Eivind Olav Risting1911132723
23Eivind BruasetTrondheim1324157
24Martin SaltvedtStavanger127033
25Didrik BraathenNordstrand12603
26Sigve SundsbøElefantene1210-22
27Erling Dyrhaug SkjølåsStavanger1195-17
28Shervin KoushanElefantene118517
29Shaun OndoOSS1152-1
30Sander Sunde BernhusSørumsand1125192
31Erik Botheim191111210
32Sara NæssTiger11160
33August Berntsen-Øybø19111112118
34Balder Jablonski191110960
35Odin Nikolai HeierOSS1095104
36Andreas FossanStavanger107514
37Yngve Götestam FossheimFribonden10613
38Karl Oskar Magnus HolmDrammens10600
39Andre NielsenAlta104881
40Benjamin FossanStavanger1044-6
41Ingrid Andrea GreibrokkAlta10257
42Thomas SolemNordstrand10220
43Sokrates J J VikIndre Østfold1016-110
44Margrete BuranOSS1015-109
45Aleksander FossanStavanger1011-2

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Megan Alyssa GarciaTiger1359-21
2Elise Sjøttem JacobsenTromsø1332139
3Sara NæssTiger11160
4Ingrid Andrea GreibrokkAlta10257
5Margrete BuranOSS1015-109
6Regine ForsåTromsø990105
7Eline Holbek SørbyeTromsø9780
8Maria NæssTiger9250
9Helene LoremTromsø913-10
10Maria SkaslienTiger85048
11Thyra KvendsethNordstrand846Ny
12Maria GreibrokkAlta774104
13Marlene S ØstebøStavanger75517
14Ingrid SkaslienTiger73510
15Camilla JohnsenStavanger7100
16Malin ImsrudCaissa7060
17Amalie Isabel MerkesvikBergens67835
18Embla Eikeland GrønnOSS6740
19Anne Margrethe MyraunetFrosta6420
20Kamilla KuzyakhmedovaKristiansund623

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Leif ØgaardOSS23700
2Helge GundersenMasfjorden22620
3Thor Geir HarestadRandaberg22020
4Ragnar Harald HoenOSS21810
5Erling KristiansenOSS21790
6Per OfstadOSS21610
7Ole Christian MoenOSS21550
8Ivar M DahlBærum21310
9Lars Kjølberg191121120
10Bernt NordbySarpsborg20960
11Jarl H UlrichsenTrondheim20830
12Per OmtvedtStjernen20360
13Tor Arne Hauge191120230
14James SteedmanRandaberg20190
15Kjell Ole KristensenNarvik2003-1
16Stein SollidOSS20030
17Vidar TaksrudTempo20036
18Øystein HjertenesFørde19910
19Helge E. ThetingKragerø1984-13
20Øyvind AntonsenAalesunds19460
21Trond A NilsenHamar19270
22Erling SteigumOSS1925-70
23Kjetil StrandAsker19180
24Henning W HermansenStjernen19170
25Sjur NørveStjernen19100
26Karl W. StrandKristiansund19090
27Odd BirkestrandMasfjorden18980
28Ole SmebyKongsvinger18810
29Ole Morten SkogheimLillehammer18773
30Alf ØveråsDirekte18670
31Bjørn LerstadDrammens18360
32Arnold MundalVålerenga18260
33Hans Chr FotlandOSS18204
34Øyvin StrandBergens1807-111
35Tor HenriksenStjernen18050
36Erland HenrichsenPorsgrunn18040
37Johs R Kjeken191118010

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior juni 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Erling KristiansenOSS21790
2Per OfstadOSS21610
3Alf ØveråsDirekte18670
4Hans Chr FotlandOSS18204
5Tor HenriksenStjernen18050
6Leif KverndalStjernen17640
7Rich. Wicklund-HansenOSS1736-43
8Magnus MonsenSandnes17130
9Aage MellaStrømmen167415
10Peder HavskjærVolda Ørsta16310
11Magnus EdvardsenKongsberg16300
12Jan ForsbergSarpsborg16130
13Willy L. OlsenOSS15690
14Trygve LindsjørnStjernen15660
15Lars SætherFredriksstad15400
16Ivar VikenNSSF1517-1
17Asbjørn LindlandVoss15160
18Morten RøineHønefoss150125
19Olaf GjerdrumVåler14900
20Roar ThorstensenStjernen14880
21Rolf A FescheAsker14740
22Leif BjørnstadKirkenes14380
23Håkon SannesNordstrand14380
24Kjell H JohansenTønsberg143328
25Reidar SkjoldTempo14290
26Asle MarvinHønefoss142916
27Harald OplandSteinkjer14210
28Olav ØyeNordstrand1420-6
29Steinar SimonsenFollo1402-16

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen juni 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2769
2Gausel Einar JOSS2317
3Djurhuus RuneAkademisk2149
4Edvardsen RagnarDrammens1882
5Aulin-Jansson JøranAsker1796
6Andersen HarryFredriksstad1781
7Kverndal LeifStjernen1755
8Ristesund OddKampen1706
9Bjørgvik Jan ArneDirekte1647
10Spillum JahnMoss1642
11Svenske JanStrømmen1606
12Jensen Arne-RogerSarpsborg1600
13Østenstad BergeAsker1546
14Øgaard LeifOSS1539
15Johannessen Leif EOSS1527
16Røyset PålTromsø1460
17Haugli PetterMoss1458
18Svindahl JanKristiansand1457
19Omtvedt PerStjernen1454
20Gullaksen EirikBergens1412
21Kristiansen ReidarHamar1412
22Pedersen ØyvindTromsø1404
23Romsdal TrondTromsø1394
24Lunde SigmundSarpsborg1385
25Gulliksen LeifStjernen1376
26Rangøy Helge A.Halden1376
27Mella AageStrømmen1363
28Hanssen Gunnar B.Tromsø1363
29Moen Andreas G.R.OSS1339
30Ludvigsen JanFredriksstad1338
31Synnestvedt JanNordstrand1334
32Taksrud VidarTempo1325
33Sjøl HenrikAkademisk1317
34Christenson ThorNordstrand1312
35Hole ØysteinAkademisk1309
36Bern IvarSK 961307

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, juni 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanKristiansund327
Christiansen Johan-SebastianCaissa267
Hauge Lars OskarOSS249
Salomon JohanNordstrand239
Johansen StianMoss236
Getz NicolaiOSS229
Tryggestad Andreas GNordstrand226
Mihajlov SebastianOSS224
Rødvik Trym DanielHamar219
Imsrud BenjaminCaissa218
Hammer Jon LudvigOSS217
Haug JohannesNordstrand216
Hobber AndersPorsgrunn210
Gholami ArminOSS210
Bue GunnarTønsberg209
Rødsmoen MaudOSS207
Høva FrodeFollo206
Amarapala SheringtonLørenskog199
Machlik JonTromsø196
Leite SteinarModum193
Merkesvik SondreBergens191
Lien Kjell HåkonHønefoss188
Moberg Jan RuneFollo187
Braathen DidrikNordstrand186
Strand ØyvinBergens185
Machlik MonikaTromsø185
Dahl TrygveElefantene182
Aure Anders NilssonDrammens182
Kyrkjebø ErlendStavanger181
Røneid HeidiStjernen181
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand179
Machlik EndreTromsø179
Thingstad EvenHønefoss175
Ghaderi Arman KElefantene175
Andersen DagSarpsborg173
Kyrkjebø Marte BStavanger172
Larsen Per MagnusPorsgrunn171
Machlik EditTromsø171
Urkedal Frode Olav Olsen1911169
Forså EliseTromsø166
Olsen UlrikOSS166
Kyrkjebø Hanna BStavanger163
Arntsen FrodeKristiansand161
Kjøita Henning1911161
Kjøita Torgeir1911161
Haukenes AliseHamar161
Yilmaz KazimModum159
Andersen GuttormStjernen154
Sætre MathiasBergens154
Garmark VegardFollo153
Jacobsen Elise SjøttemTromsø153
Mottang HaraldStjernen150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Mon Jun 11 23:01:44 CEST 2012

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]