[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]

Resultatliste for ASKOs Pinseturnering 1998

Gruppe A i Akdemisk Sjakklubb sin tradisjonsrike Pinseturnering ble vunnet av junioren Torstein Bae (SK 1911) med 5 poeng av 6 mulige. Torstein startet med 4 seirer, og han burde kanskje også ha vunnet i 5. runde. I siste runde spilte han en sikker remis mot en annen toppjunior, Leif Erlend Johannessen (Oslo Schakselskap), som også endte på 5 poeng, men med dårligere kvalitet.

Det var 8 mesterspillere blant de 38 deltagerne i A-gruppa, og disse plasserte seg alle sammen blant de 11 beste! Per Nestande (Førde) med bare 1530 i Elo tok en imponerende 7. plass, og 15 år gamle Silje Bjerke (Bærum) er sikkert også fornøyd med sin 14. plass.

Akademisk SKs Pinseturnering 1998, Blindern 30. mai - 1. juni.
Gruppe A (over 1500). Endelig resultatliste etter 6 runder.

Nr Navn                 Klubb      NGP Elo  1   3   3   4   5   6  Sum  M1   M2

 1 Torstein Bae         SK 1911     M 2177 +21 +33 +08 +03 =04 =02 5.0  21.0
 2 Leif E. Johannessen  Oslo SS     M 2226 +37 =06 +10 +25 +05 =01 5.0  20.0
 3 Øystein Hole         Eiker       M 2226 +13 +16 +07 -01 +08 =04 4.5  21.5
 4 Baard Dahl           Nordstrand  1 1927 +14 +25 =05 +12 =01 =03 4.5  21.0
 5 Steinar Sidselrud    Akademisk   M 2061 +28 +22 =04 +06 -02 +10 4.5  20.5
 6 Viggo Guddahl        Oslo SS     M 2012 +19 =02 +23 -05 +24 +11 4.5  18.5
 7 Per Nestande         Førde       2 1530 +29 +18 -03 =24 +23 +15 4.5  16.0
 8 Anti Heikkilä        Porsgrunn   1 2003 +32 +20 -01 +19 -03 +18 4.0  18.5
 9 Bjørn-Erik Glenne    Nordstrand  M 2137 =18 =11 =13 =14 +19 +20 4.0  16.5
10 Georg Børresen       Akademisk   M 2081 +17 =23 -02 +15 +20 -05 3.5  19.5
11 Sheila Berntsen      Bærum       M 2038 =12 =09 =14 +13 +28 -06 3.5  19.0
12 Frode Lillevold      Strømmen    1 1835 =11 +21 +26 -04 -15 +28 3.5  17.0 19.0
13 Morten Lilleøren     Stjernen    1 1805 -03 +27 =09 -11 +34 +23 3.5  17.0 18.5
14 Silje Bjerke         Bærum       2 1664 -04 +37 =11 =09 +30 =22 3.5  17.0 18.0
15 Kim Astrup           Akademisk   1 1972 +35 =26 +33 -10 +12 -07 3.5  15.5
16 Arild Johansen       Horten      1 1888 +38 -03 -19 +29 =21 +27 3.5  15.0
17 Helge Theting        Kragerø     1 1800 -10 -28 =18 +37 +26 +24 3.5  13.5
18 Vigleik Angeltveit   Porsgrunn   2 1642 =09 -07 =17 +38 +25 -08 3.0  18.5
19 Thomas Ovnerud       Drammen     2 1815 -06 +35 +16 -08 -09 +29 3.0  18.0
20 Per Gisle Svendsen   SK 1911     1 1854 +34 -08 +22 +28 -10 -09 3.0  16.5
21 Ivar Areklett        Hauge       1 1805 -01 -12 +32 =31 =16 +30 3.0  16.0
22 Bjørn Revil          Stjernen    1 1873 +30 -05 -20 =27 +31 =14 3.0  15.5
23 Benjamin S. Nedberg  Akademisk   1 1875 +36 =10 -06 +26 -07 -13 2.5  18.5
24 Lars Gunnesdal       Bærum       2 1715 -25 +32 +30 =07 -06 -17 2.5  17.0 19.0
25 Jens L. Hjort        Oslo SS     1 1991 +24 -04 +38 -02 -18 =31 2.5  17.0 18.0
26 Peter Ilyes          NKL         1 ---- +27 =15 -12 -23 -17 +34 2.5  15.5
27 Bjarne Zachariassen  SOSS        2 1603 -26 -13 +36 =22 +38 -16 2.5  14.0
28 Martin Østtveit      Oslo SS     2 1808 -05 +17 +31 -20 -11 -12 2.0  18.0
29 Odd Nordahl          Bærum       2 1600 -07 -38 +35 -16 +33 -19 2.0  14.0
30 Kjell Johansen       Tønsberg    2 1614 -22 +34 -24 +33 -14 -21 2.0  13.5
31 Nikolas A. Mellem    Våler       2 1648 -33 +36 -28 =21 -22 =25 2.0  12.0 13.5
32 David Lilleøren      Stjernen    2 1615 -08 -24 -21 =35 =37 +38 2.0  12.0 13.0
33 Pål Andreassen       SOSS        1 1884 +31 -01 -15 -30 -29 =36 1.5  14.5
34 Karl Mosbye          Strømmen    2 1698 -20 -30 =37 +36 -13 -26 1.5  12.5
35 Thoralf Barstad      Stjernen    2 1641 -15 -19 -29 =32 -36 +37 1.5  12.0
36 Halfdan Akre-Aas     Røros       2 1632 -23 -31 -27 -34 +35 =33 1.5  10.0
37 Gunnar Bue           Tønsberg    2 1633 -02 -14 =34 -17 =32 -35 1.0  15.5
38 Jan Svenske          Strømmen    2 1660 -16 +29 -25 -18 -27 -32 1.0  13.5

Elo-tallene angitt er per januar 1998. NGP-klassen blir bestemt av 
Elo-tallene per juni 1997. M1 = Summen av mostanderenes poengsummer 
minus den laveste poengsummen. M2 = Summen av mostanderenes poengsummer. 

Chris Lütken (14) sikret storeslem for Schakklubben av 1911 i årets pinseturnering ved å vinne gruppe B (under 1500 Elo).

Akademisk SKs Pinseturnering 1998, Blindern 30. mai - 1. juni.
Gruppe B (under 1500). Endelig resultatliste etter 6 runder.

Nr Navn                   Klubb     NGP Elo  1   3   3   4   5   6  Sum  M1   M2   B

 1 Chris Lütken           SK 1911    3 1563 +20 +25 +07 +14 =02 =04 5.0
 2 Harald Villmo          Bærum      4 1290 +23 =06 +15 +05 =01 =03 4.5  20.5
 3 Jarl Olsen             Lillestrøm 3 1363 +28 =05 +16 =06 +14 =02 4.5  18.5
 4 Mikhail R. Lilleøren   Oslo SS    3 1448 -16 +29 +12 +22 +09 =01 4.5  18.0
 5 Rune Justad            Stjernen   4 1224 +21 =03 +11 -02 +24 =08 4.0  20.0
 6 Rudolf Steinkellner Jr NKL        3 1404 +13 =02 =24 =03 +15 =11 4.0  19.5
 7 Carl Fredrik Ekeberg   Bærum      3 1627 +10 +19 -01 -15 +20 +17 4.0  18.0
 8 Michel Sterk           Follo      3 1543 +26 -14 +25 =17 +13 =05 4.0  16.0
 9 Jan Svindahl           Sjakkam.   3 1331 -22 +33 +18 +24 -04 +14 4.0  15.5
10 Knut Olsen             Lillestrøm 4 1175 -07 -12 +27 +28 +30 +15 4.0  14.5
11 Oddbjørn Ørsnes        NSF        4 ---- +WO =32 -05 +26 +23 =06 4.0  13.5
12 Julius Matheussen      Arendal    3 1244 -17 +10 -04 +32 =18 +22 3.5  17.0
13 Torbjørn R. Johansen   Stjernen   3 1296 -06 +27 =23 +16 -08 +19 3.5  16.5
14 Steffen Nøvik          Oslo SS    4 1138 +33 +08 +22 -01 -03 -09 3.0  20.0
15 Pål Brantzeg           Stjernen   3 1330 +30 +17 -02 +07 -06 -10 3.0  19.5
16 Finn A. Wister         NKL        3 1285 +04 =24 -03 -13 +32 =18 3.0  18.0
17 German Springinsfeld   Stjernen   3 1475 +12 -15 +26 =08 =19 -07 3.0  17.5
18 Bård Strømme           Akademisk  3 1497 +29 -22 -09 +25 =12 =16 3.0  15.5 17.5
19 Olav Hovstad           Akademisk  3 1351 +31 -07 =21 +30 =17 -13 3.0  15.5 17.0 6.5  
20 Espen Dahle            Oslo SS    4 1253 -01 -23 +29 +31 -07 +26 3.0  15.5 17.0 5.5  
21 Bjørn Bie              Hamar      3 1455 -05 +31 =19 =23 =22 =25 3.0  14.5
22 Lars Erik Pedersen     Strømmen   4 ---- +09 +18 -14 -04 =21 -12 2.5  18.0 21.0
23 Odd Siljubergåsen      Nordstrand 3 1331 -02 +20 =13 =21 -11 =24 2.5  18.0 20.5
24 Øivind Ekeberg         Bærum      3 1269 +27 =16 =06 -09 -05 =23 2.5  17.5
25 Olav Erikstad          Akademisk  3 1356 +32 -01 -08 -18 +28 =21 2.5  17.0
26 Sverre Solum           Groruddal. 3 1310 -08 +28 -17 -11 W33 -20 2.0  16.0
27 Magne Svendsen         Lillestrøm 3 1459 -24 -13 -10 +29 =31 =30 2.0  14.0 15.5
28 Einar Utne             Sevland    4  902 -03 -26 +33 -10 -25 +32 2.0  14.0 15.0
29 Ole Morten Persen      Modum      3 1291 -18 -04 -20 -27 +WO +31 2.0  14.0 14.0
30 Inge Sandstad Skrondal Akademisk  4 ---- -15 +WO =32 -19 -10 =27 2.0  13.0
31 Geir Tveit             Akademisk  4 ---- -19 -21 +WO -20 =27 -29 1.5
32 Nils Petter Gagama     Moss       4 ---- -25 =11 =30 -12 -16 -28 1.0  15.0
33 Edvin Eidså            Oslo SS    3 1344 -14 -09 -28 +WO w26 --- 1.0  11.0

Elo-tallene angitt er per januar 1998. NGP-klassen blir bestemt av 
Elo-tallene per juni 1997. M1 = Summen av mostanderenes poengsummer 
minus den laveste poengsummen. M2 = Summen av mostanderenes poengsummer. 
B = Bergerkvalitet: Summen av poengsummene til spillere som er beseiret pluss 
summen av halvparten av poengsummene til spillere som det er spilt remis med.

Tilbake til hjemmesiden for pinseturneringa.


Oppdatert 3. juni 1998 av Rune Djurhuus.

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]