[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for mars 2007

Norgestoppen mars 2007

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2715412690
2Simen AgdesteinNTG260102582
3Kjetil A LiePorsgrunn256582529
4Einar J GauselOSS2510-62512
5Leif E JohannessenOSS2509-52537
6Normunds MiezisMoss2509-282530
7Berge ØstenstadAsker2500-112497
8Rune DjurhuusAkademisk2462-102455
9Atle GrønnOSS2428102417
10Frode ElsnessMoss2424242432
11Roy H FyllingenBergens242322405
12Espen AgdesteinOslo Vest2420132395
13Jon Ludvig HammerOSS2417372360
14Leif ØgaardOSS2416492394
15Geir Sune TallaksenPorsgrunn2410-202414
16Jonathan TisdallAsker239572430
17Eirik GullaksenBergens2389-182412
18Bjarke SahlAsker2383-72389
19Magne SagafosPorsgrunn2376-122427
20Bjarte Leer-SalvesenSOSS236062391
21Torstein Bae1911236032352
22Øystein HoleAkademisk2356-282410
23Helge NordahlBlack Knights2354-52371
24Espen LiePorsgrunn2344402335
25Torbjørn R Hansen1911233972340
26Ragnar HoenOSS232402284
27Erik FossanRandaberg232402382
28Jøran Aulin-JanssonAsker2314312261
29Eilif SkodvinOslo Vest2314202284
30Øystein DannevigOSS2311-42333
31Kristian D TrygstadOSS2307-282346
32Stig TjomslandNordstrand2306-32283
33Trond GabrielsenOslo Vest2301342262
34Harald B BorchgrevinkBergens2299312297
35Ivar BernBergens2298452345
36Carl Fr EkebergAsker2291-542365
37Stig GabrielsenOslo Vest2288-232342
38Bjørnar ByklumSOSS2284-122275
39Kjetil StokkeBergens2283-202330
40Sverre HeimOSS228202315
41Stein A AarlandOslo Vest2276592265
42Dag OrsethMasfjorden227402285
43Flemming ChristensonNordstrand227002272
44Per Ove EgeliRandaberg226942284
45Hallvard V ÅdnøyMoss2268-322294
46Erling KristiansenOSS2259482253
47Espen ForsåTromsø2252-42201
49Roar ElsethAsker2247-232347
50Svein JohannessenOSS2243592256
51Andreas GR MoenOSS2241-422299
52Dag MadsenTrondheim222152268
53Øyvind Andersen LundebyTrondheim2220202233
54Frode Olav Olsen Urkedal19112219432140
55Lars BreivikDrammen221752230
56Halvard HagesætherBergens2209262244
57Knut Harald StorlandRandaberg220802271
58Lars Even AndersenBlack Knights2206-42247
59Helsio Paulo SousaLillestrøm2205262190
61Hans K HarestadRandaberg219992236
62Kenneth Gvein19112192622158
63Svein MichelsenRandaberg2189172219
64Lars HjelmåsDrammen218902291
65Ellen HagesætherAkademisk2187122193
66Gudmund StenersenStjernen2184-72202
67Terje JohansenRandaberg2183-352267
68Bjørn Erik GlenneNordstrand218102205
69Gustav GudbrandsenAkademisk2180-422280
70Gunnar B HanssenNarvik217822221
71Silje Bjerke19112175-12195
72Bertil SvendsenPorsgrunn2175-22221
73Petter HaugliMoss2174-152321
74Gunnar JohnsenTromsø217472202
75Øystein Bøyum FossumNTG217202174
76Ørnulf StubberudOSS2171-102196
77Petter FossanRandaberg216992282
78Georg S BørresenBlack Knights2169-102234
79Trond SolemNordstrand216802218
80Ole Christian MoenOSS2165582231
81Stig K MartinsenMasfjorden2165-132143
82Alf Roger AndersenFollo216482190
83Inge Sandstad SkrondalAkademisk2162502157
84Jon RørvikTempo2161112178
85Jon QvortrupHalden216002222
86Edwin DavidTrondheim2160412205
89Pål RøysetTromsø2158162238
91Hans O LahlumPorsgrunn2155122211
93Åsmund HammerstadAsker2153-12215
94Trond ThorstensenAkademisk2152-82244
95Tore KolåsTrondheim2152122218
96Kjell Arne MorkBergens2151-602277

Tilbake til Elo-siden

Kvinnelisten mars 2007

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Ellen HagesætherAkademisk218712
2Silje Bjerke19112175-1
3Sheila Barth SahlAsker2104-38
4Heather S. RichardsMoss2100-40
5Torill HagesætherHauge19990
6Katrine TjølsenBergens194641
7Sylvia JohnsenOSS188010
8Marte EgelandSandnes18710
9Ellisiv ReppenNordstrand186926
10Anita GrønnestadBergens185326
11Jorunn Marie BrekkeOSS1853-7
12Ellen Øen CarlsenNTG18050
13Sissel J. StavaSevland1721-17
14Maria Pitz JacobsenNordstrand170645
15Line Jin JørgensenSevland16828
16Laila ViestadNordstrand1679-19
17Laila SidselrudKongsvinger16110
18Tone NamtvedtOSS159922
19Aina Marie SvendsenStavanger157019
20Ida LahlumAlta15630
21Svanhild B. GrimstadMoss15200
22Rannveig Blikra VeaStavanger15100
23Marianne Wold Haug19111495-22
24Evy FærevaagMasfjorden1493-16
25Line HolenSørum14550
26Astrid FindrengTrondheim1287-3
27Maren StangelandSandnes1287-6

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen mars 2007

NrNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Magnus CarlsenNTG2715412690
2Jon Ludvig HammerOSS2417372360
3Espen ForsåTromsø2252-42201
4Frode Olav Olsen Urkedal19112219432140
5Øystein Bøyum FossumNTG217202174
6Ørnulf StubberudOSS2171-102196
7Inge Sandstad SkrondalAkademisk2162502157
8Johannes KvislaNTG2130172134
9Joachim ThomassenStavanger206982045
10Nicolai GetzOSS2009-22039
11Sondre Waage TofteStavanger1999-102017
12Sigmund ReppenNTG1970182109
13Lasse Østebø LøvikStavanger1963391997
14Magnus DanielsenLillehammer1961-112006
15Atle Bøyum FossumDrammen195902084
16Fredrik Aunan LindsøeNTG1946-122014
17Katrine TjølsenBergens1946412065
18Mats BergvollTromsø194101984
19Espen HaugstadSandnes1906522015
20Brede HagenNTG1904261990

Tilbake til Elo-siden

Junior kvinner mars 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens194641
2Jorunn Marie BrekkeOSS1853-7
3Ellen Øen CarlsenNTG18050
4Maria Pitz JacobsenNordstrand170645
5Line Jin JørgensenSevland16828
6Tone NamtvedtOSS159922
7Aina Marie SvendsenStavanger157019
8Rannveig Blikra VeaStavanger15100
9Marianne Wold Haug19111495-22
10Evy FærevaagMasfjorden1493-16
11Line HolenSørum14550
12Maren StangelandSandnes1287-6
13Ada MellemVåler11660
14Raksha RathanOSS1088-15
15Lisbeth HaugsværMasfjorden107712
16Synnøve LindLillehammer10590
17Anita BratbakBergens1055-7
18Hege ErlandsenTromsø10519
19Elise ForsåTromsø10220
20Ingeborg Marie NylandMolde10158

Tilbake til Elo-siden

Kadett mars 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911221943
2Nicolai GetzOSS2009-2
3Sondre Waage TofteStavanger1999-10
4Lasse Østebø LøvikStavanger196339
5Katrine TjølsenBergens194641
6Kristoffer MadlandSandnes1868-4
7Levi André TallaksenPorsgrunn18450
8Benjamin ArvolaAlta17930
9Joachim B NilsenBergens17792
10Even ThingstadHønefoss1776108
11Vegar Koi GandrudHønefoss1776-5
12Anders HobberPorsgrunn17620
13Jon Kristian HaarrSandnes17281
14Jonatan Ekelund TimeHauge17200
15Anders RønningenKongsvinger170824
16Line Jin JørgensenSevland16828
17Elias DeMacBergens163717
18Øystein Aagedal SkageBergens1613-35
19Endre Larsplass191116090
20Jathavan SuntharalingamOSS159496
21Kai Inge Esbensen19111589-10
22Dan Doan Trinh AnhOttestad158385
23Anders ThingstadHønefoss1551250
24Timmie NygaardPorsgrunn15470
25Jostein MunzNordstrand152750
26Marianne Wold Haug19111495-22
27Evy FærevaagMasfjorden1493-16
28Eirik Nymo IsaksenAlta1474-34
29Harald HelbergKongsvinger147237
30Pål Andreas HansenVerdal147273
31Kjartan Aa FintlandRandaberg1461-14
32Espen Peder BaastøNordstrand144511
33Marius Skjefstad LodeStavanger1444-22
34Andreas K HindenesMasfjorden1436-14
35Alexander KårdalMasfjorden143162
36Jo Kristian LøbergOSS1420124
37David LangeFollo1420-21
38Andreas StrandModum14160
39Morten Lillehagen191114131
40Odd Martin Guttulsrud191113965
41Tor Botheim19111393115
42Daniel SandvikBergens13861386
43Einar Døving AgdesteinAsker137412
44Asbjørn O SteinskogSandnes136218
45Erlend MikalsenAlta134616
46Mithunan SivagnanamOSS13430
47Shervin MalouStavanger13380
48Jens Hjorth Kjølberg1911133590
49Håvard OlsenTromsø13240
50Even EmberlandSandnes13210
51Birk Anders RølvågNarvik13200
52Jarle JakobsenHarstad13200
53Jon Fredrik Bækhol ÅsvangSortland13170
54Bendik Berntsen-Øybø19111295-19
55Maren StangelandSandnes1287-6
56Inge LarsenStavanger12730

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter mars 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens194641
2Line Jin JørgensenSevland16828
3Marianne Wold Haug19111495-22
4Evy FærevaagMasfjorden1493-16
5Maren StangelandSandnes1287-6
6Ada MellemVåler11660
7Raksha RathanOSS1088-15
8Lisbeth HaugsværMasfjorden107712
9Hege ErlandsenTromsø10519
10Elise ForsåTromsø10220
11Ingeborg BjurholtBærum919-3
12Mia-Kristin RostadTromsø915-3
13Ingrid Øen CarlsenNTG9070
14Silje Irene NesSevland9057
15Kjersti S. HolmaasMasfjorden862-9
16Elin TotlandMasfjorden861127
17May Helen P. StrømsmoeTromsø803-6

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt mars 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Anders HobberPorsgrunn17620
2Jathavan SuntharalingamOSS159496
3Anders ThingstadHønefoss1551250
4Håkon S FaberSMPOAÅ15480
5Pål Andreas HansenVerdal147273
6David LangeFollo1420-21
7Odd Martin Guttulsrud191113965
8Tor Botheim19111393115
9Shervin MalouStavanger13380
10Jens Hjorth Kjølberg1911133590
11Jon Fredrik Bækhol ÅsvangSortland13170
12Lars Erik ÅnestadSandnes12870
13Peter FlermoenHarstad12820
14Aryan TariAsker1182-1
15Rolf Brage LaftonStrømmen1108-9
16Ole V AaseStavanger1090-6
17Erle Andrea Marki HansenKristiansand108829
18Raksha RathanOSS1088-15
19Magnus AarthunStavanger1071-9
20Simon BaraneSandnes10500
21Jørgen Sørbøl1911103829
22Elise ForsåTromsø10220
23Sigve HaugsdalMasfjorden1009114
24Jørgen HoelBergens100726
25Ole Emil FrisvoldBergens100317
26Even Andreas GrøtnesNordstrand9997
27Joakim S Misund191197790
28Stian JohansenFredriksstad9760
30Arne Morten KästelMolde953-47
31Anders LjonesStavanger948-14
32Johannes Høva Bøhler19119430
33Mats EvensenStjørdal938-25
34Ingeborg BjurholtBærum919-3
35Michael Aron SelbekkMoss9180
36Ingrid Øen CarlsenNTG9070
37Ådne T Madsen19118910
38Jan Inge LamoLørenskog8850
39Andreas JansenBergens878-10
40Sigurd StenvikTrondheim876-101
41Tobias SkadsheimIndre Østfold8590
42Martin Enerud BrodshaugAurskog-Høland8360
43Reid Erik FribergPorsgrunn8230
44Øyvind Stokkenes EliassenDirekte817817
45Kristian HaagaasNordstrand8040
46Ola Sæteren BerntsenNordstrand8010
47Niklas SavioPorsgrunn7820
48Sonder JakobsenSkjervøy779124
49Renate S HolmaasMasfjorden762-3
50Vegard Andre RoenAurskog-Høland7400
51Peter AgdesteinNTG7390
52Jakob Olafsen Grande19117380
53Eivind Sæteren BerntsenNordstrand729-18
54Andreas HarestadStavanger7170
55Jarani SuntharalingamOSS69411
56Sherington AmarapalaLørenskog6930
57Dan Oliver LodeVåler6920
58Håvard Dybdal LundBergens6900
59Jørgen NesModum6740
60Tore Østebø LøvikStavanger6490
61Ole Martin MoenOSS6440
62Holger ThordalSandnes6380
63Joachim NilsenBergens634-20
64Johan SalomonNordstrand6190
65Andreas Kanages AndaStavanger6110
66Eystein WaadeFollo6100

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter mars 2007

NrNavnKlubbEloForandring
1Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand108829
2Rathan RakshaOSS1088-15
3Forså EliseTromsø10220
4Bjurholt IngeborgBærum919-3
5Carlsen Ingrid ØenNTG9070
6Holmaas Renate S.Masfjorden762-3
7Moen ChristianeOSS5190

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen mars 2007

NrNavnKlubbAnt. partier
1Gausel Einar JOSS2292
2Bue GunnarTønsberg2189
3Djurhuus RuneAkademisk2002
4Edvardsen RagnarDrammen1702
5Aulin-Jansson JøranAsker1551
6Svenske JanStrømmen1509
7Ristesund OddKampen1494
8Spillum JahnMoss1485
9Kverndal LeifStjernen1483
10Andersen HarryFredriksstad1483
11Østenstad BergeAsker1452
12Øgaard LeifOSS1451
13Bjørgvik Jan ArneVerdal1399
14Haugli PetterMoss1345
15Johannessen Leif EOSS1339
16Jensen Arne-RogerSarpsborg1334
17Svindahl JanKristiansand1314
18Bern IvarBergens1283
19Thorgersen Trond MDrammen1270
20Mella AageStrømmen1255
21Omtvedt PerStjernen1255
22Christenson ThorNordstrand1248
23Pedersen ØyvindTromsø1239
24Johansen ArildHorten1234
25Gullaksen EirikBergens1222
26Gulliksen LeifStjernen1213
27Rangøy Helge AHalden1211
28Kristiansen ReidarOttestad1208
29Dannevig ØysteinOSS1195
30Johnsen Svein HaraldVadsø1193
31Agdestein SimenNTG1181
32Synnestvedt JanNordstrand1157
33Romsdal TrondTromsø1155
34Ludvigsen JanFredriksstad1150
35Røyset PålTromsø1128
36Johansen ØivindSarpsborg1125
37Glenne Bjørn ErikNordstrand1124
38Leer-Salvesen BjarteSOSS1117
39Lunde SigmundSarpsborg1110
40Strand Karl WKristiansund1102
41Hanssen Gunnar BNarvik1102
42Moen Andreas GROSS1092
43Nordahl HelgeBlack Knights1080
44Moen Ole ChristianOSS1078
45Hole ØysteinAkademisk1072
46Bae Torstein19111064
47Henriksen Geir IDrammen1060
48Berglund Jan STromsø1059
49Standal BårdTønsberg1058
50Lauvsnes ArildRandaberg1054
51Taksrud VidarTempo1051
52Hansen Torbjørn R19111051
53Lahlum Hans OPorsgrunn1048
54Lie Kjetil APorsgrunn1041
55Fjellengen BårdSarpsborg1040
56Sæther LarsFredriksstad1039
57Johansen ThorAsker1038
58Fossan ErikRandaberg1037
59Johansen FrankHalden1033
60Elseth RoarAsker1028
61Szalai JanosAkademisk1007

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Sun Apr 1 10:43:52 CEST 2007

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]