[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for april 2008

Norgestoppen april 2008

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2790402765
2GMSimen AgdesteinNTG2589-172583
3GMKjetil A. LiePorsgrunn256262558
4GMLeif E JohannessenOSS2535492536
5GMEinar J GauselOSS2473-22497
6IMJon Ludvig HammerOSS2469262457
7GMBerge ØstenstadAsker2463-152483
8GMRune DjurhuusAkademisk2457142459
9IMEspen LiePorsgrunn243512440
10IMFrode ElsnessMoss2432222429
11Atle GrønnOSS242342418
12FMTorbjørn R. Hansen19112419532382
13FMEspen AgdesteinOslo Vest2411-92402
14IMRoy H FyllingenBergens240902403
15IMTorstein Bae19112409242396
16FMGeir Sune TallaksenPorsgrunn2401-382424
17GMJonathan TisdallAsker2395312414
18IMMagne SagafosPorsgrunn2393172423
19GMLeif ØgaardOSS2392-102414
20IMØystein HoleAkademisk2380202387
21IMBjarke SahlAsker2373-172381
22IMEirik GullaksenBergens2363-162390
23FMJoachim ThomassenStavanger2362422350
24FMKjetil StokkeBergens2359-12375
25FMØystein DannevigOSS234902356
26FMStig GabrielsenOslo Vest2344572316
27IMHelge NordahlBlack Knights2337-172369
28IMBjarte Leer-SalvesenSOSS2337-202392
29FMCarl Fr. EkebergAsker2336-222349
30Eilif SkodvinOslo Vest2328142304
31FMKristian D. TrygstadOSS2320212316
32FMBjørnar ByklumSOSS2319262282
33Hallvard V ÅdnøyFollo231002296
34IMErik FossanStavanger2309-72376
35Stig TjomslandNordstrand230932279
36Stein A AarlandOslo Vest2302-82311
37FMRagnar Harald HoenOSS2298-162284
38Espen ForsåTromsø2294322312
39Frode Olav Olsen Urkedal19112288822254
40Per Ove EgeliRandaberg226602286
41FMFlemming ChristensonNordstrand2265-52272
42Andreas G.R. MoenOSS2264-32295
43Dag OrsethMasfjorden2260-142276
44FMHarald B BorchgrevinkBergens2260-522326
45Trond GabrielsenOslo Vest2257-282265
46IMIvar BernBergens2252-462353
47FMRoar ElsethOSS224702334
48WIMEllen HagesætherAkademisk2244262231
49Halvard HagesætherBergens2234112266
50WIMSheila Barth SahlAsker2231-212216
51IMPetter HaugliMoss2229552305
52FMJøran Aulin-JanssonAsker2223-582300
53FMLars HjelmåsDrammen2215262290
54FMDag MadsenTrondheim221282273
55Knut Harald StorlandRandaberg220802271
56FMNils Ragnar Grotnes1911220642256
57Lars Even AndersenBlack Knights2205-152287
58Lars BreivikDrammen2203-382265
59Lasse Østebø LøvikStavanger2202872116

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen april 2008

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMEllen HagesætherAkademisk2244262231
2WIMSheila Barth SahlAsker2231-212216
3WFMSilje Bjerke19112176252157
4Katrine TjølsenBergens2129642066
5Heather S. RichardsMoss21000
6Torill Skytte19111963-101954
7WFMSylvia JohnsenOSS1956232043
8Line Jin JørgensenSevland19471431958
9Yerazik KhachatourianOSS1914-212031
10Marte EgelandSandnes186971967
11Anita GrønnestadBergens1858-92054
12Sissel J. StavaSevland1846-251953
13Ellisiv ReppenNordstrand1846-41907
14Marianne Wold Haug191118401681855
15Jorunn Marie BrekkeOSS181001915
16Aina Marie SvendsenStavanger17120
17Ellen Øen CarlsenNTG171101871
18Maria Pitz JacobsenNordstrand1706661809
19Laila ViestadNordstrand168891982
20Lala IsmailovaNarvik15980
21Tone NamtvedtOSS1579-20
22Svanhild B. GrimstadMoss15200
23Rannveig Blikra VeaStavanger15100
24Ida Lahlum1911149601831
25Linda Marie HansenTrondheimstud1486-45
26Line HolenSørum1466-61878
27Evy FærevaagMasfjorden1426-221798
28Maren StangelandSandnes1331401729
29Ingrid Øen CarlsenNTG1316471522
30Astrid FindrengTrondheim12858
31Anastasia EdakinaOSS12650
32Raksha RathanOSS12251
33Erle Andrea Marki HansenKristiansand122214
34Kristin KvamMoss12150
35Lisbeth HaugsværMasfjorden1208127
36Elise ForsåTromsø118454
37Ada MellemVåler11660
38Inger Toril Hauge SørgårdBodø11590
39Anita BratbakBergens110610
40Hege ErlandsenTromsø10510
41Stine FjæreKonnerud10420
42Ingeborg Marie NylandMolde10220
43Malin FloerTromsø10060

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen april 2008

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2790402765
2IMJon Ludvig HammerOSS2469262457
3FMJoachim ThomassenStavanger2362422350
4Espen ForsåTromsø2294322312
5Frode Olav Olsen Urkedal19112288822254
6Lasse Østebø LøvikStavanger2202872116
7Katrine TjølsenBergens2129642066
8Johannes Kvisla19112118302174
9Ørnulf StubberudOSS2107-42177
10Sondre Waage TofteStavanger2099242131
11Anders G HagenMoss2090562089
12Benjamin ArvolaTromsø2053472084
13Nicolai GetzOSS2032202058
14Sigmund ReppenNTG2019872062
15Espen HaugstadSandnes1991672039
16Fredrik Aunan LindsøeVerdal1989262043
17Joachim B. NilsenBergens1976-311994
18Even ThingstadHønefoss1973321982
19Line Jin JørgensenSevland19471431958
20Brede HagenTrondheimstud1935142085
21Kristoffer MadlandSandnes1930-32026
22Levi André TallaksenPorsgrunn1921422056
23Jon Kristian HaarrSandnes1921-41930
24Mats BergvollTromsø190101984

Tilbake til Elo-siden

Junior kvinner april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens212964
2Line Jin JørgensenSevland1947143
3Marianne Wold Haug19111840168
4Aina Marie SvendsenStavanger17120
5Ellen Øen CarlsenNTG17110
6Maria Pitz JacobsenNordstrand170666
7Tone NamtvedtOSS1579-20
8Line HolenSørum1466-6
9Evy FærevaagMasfjorden1426-22
10Maren StangelandSandnes133140
11Ingrid Øen CarlsenNTG131647
12Raksha RathanOSS12251
13Erle Andrea Marki HansenKristiansand122214
14Lisbeth HaugsværMasfjorden1208127
15Elise ForsåTromsø118454
16Ada MellemVåler11660
17Anita BratbakBergens110610
18Hege ErlandsenTromsø10510
19Ingeborg Marie NylandMolde10220
20Malin FloerTromsø10060
21Jarani SuntharalingamOSS99194
22Ingeborg BjurholtBærum9310
23May Helen P. StrømsmoeTromsø9060
24Silje Irene NesSevland9050

Tilbake til Elo-siden

Kadett april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911228882
2Lasse Østebø LøvikStavanger220287
3Katrine TjølsenBergens212964
4Benjamin ArvolaTromsø205347
5Joachim B. NilsenBergens1976-31
6Even ThingstadHønefoss197332
7Levi André TallaksenPorsgrunn192142
8Jon Kristian HaarrSandnes1921-4
9Anders HobberPorsgrunn188740
10Marianne Wold Haug19111840168
11Pål Andreas HansenVerdal182382
12Elias DeMacBergens180717
13Peter FlermoenHarstad1770101
14Tor Botheim1911174243
15Odd Martin Guttulsrud19111704-10
16Jathavan SuntharalingamOSS16885
17Anders ThingstadHønefoss1680-1
18Endre Larsplass1911166346
19David LangeFollo1651129
20Jo Kristian LøbergOSS1641155
21Trinh Anh Dan DoanOttestad16300
22Asbjørn O. SteinskogSandnes162650
23Jon Fredrik ÅsvangSortland160732
24Espen Peder BaastøNordstrand160630
25Marius Skjefstad LodeStavanger16035

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens212964
2Marianne Wold Haug19111840168
3Maren StangelandSandnes133140
4Ingrid Øen CarlsenNTG131647
5Raksha RathanOSS12251
6Erle Andrea Marki HansenKristiansand122214
7Elise ForsåTromsø118454
8Ada MellemVåler11660
9Hege ErlandsenTromsø10510
10Malin FloerTromsø10060
11Jarani SuntharalingamOSS99194
12Ingeborg BjurholtBærum9310

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad1770101
2Tor Botheim1911174243
3Jathavan SuntharalingamOSS16885
4Anders ThingstadHønefoss1680-1
5Stian JohansenFredriksstad142036
6Aryan TariAsker14095
7Jørgen HoelBergens137650
8Kristian Stuvik HolmHamar131510
9Raksha RathanOSS12251
10Håkon Kvam JohnsenSMPOAÅ12250
11Erle Andrea Marki HansenKristiansand122214
12Håkon S FaberSMPOAÅ1186-55
13Reid Erik FribergPorsgrunn11830
14Henning Kjøita191111700
15Odin HågensenSMPOAÅ11594
16Magnus AarthunStavanger1140-3
17Andreas JansenBergens109628
18Gregor Taube19111092112
19Torgeir Kjøita191110880
20Benjamin ImsrudCaissa10850
21Ole V. AaseStavanger10530
22Egil Aarstad FjeldheimNordstrand10534
23Johannes Høva Bøhler19111045-3
24Erlend PiløHamar104566
25Johan SalomonNordstrand1037141
26Truls DybvikSMPOAÅ1007-67

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Raksha RathanOSS12251
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand122214
3Jarani SuntharalingamOSS99194
4Oda TjetlandSandnes7340
5Christiane MoenOSS6576

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Ragnar Harald HoenOSS2298-16
3Erling KristiansenOSS2196-22
4Helge GundersenRandaberg217810
5Per OfstadFredriksstad214521
6Gunnar JohnsenTromsø21400
7Jarl H UlrichsenTrondheim210122
8Vidar TaksrudTempo2081-97
9Lars Kjølberg191120047
10Bernt NordbySarpsborg19981
11James SteedmanRandaberg19930
12Kjell Ole KristensenNarvik1979-4
13Øystein HjertenesFørde1972-17
14Øyvind AntonsenAalesund193466
15Karl W. StrandKristiansund193057
16Ole Morten SkogheimLillehammer1899-21
17Trond A NilsenHamar18730
18Alf ØveråsDirekte18510
19Bjørn LerstadDrammen18506
20Arne VikGjøvik18470
21Cato NabsethElverum18390
22Hans Chr FotlandOSS18320
23Johs R Kjeken191118260
24Jørgen VikKristiansand18220
25Tor HenriksenStjernen1822-7
26Jahn SpillumMoss1805-16
27Gudmund FarstadMolde1803-8

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior april 2008

NrNavnKlubbEloForandring
1Thor JohansenAsker17860
2Tord HøyhilderTønsberg17260
3Willy L. OlsenOSS16860
4Reidar SkjoldTempo157620
5Kjell H JohansenTønsberg15310
6Oddvar HøeSteinkjer15190
7Rolf ChristiansenAsker14900
8Eiler HoltermannAsker14810
9Asle MarvinHønefoss14800
10Finn MarcussenNordstrand14620
11Olav Andreas MoenSteinkjer14550
12Sverre SkjønbergIndre Østfold1451-25
13Håkon SannesHønefoss1442-10
14Harald OplandSteinkjer14410
15Svein Erik KumleNordstrand1427-4
16Egon HennelundSørum14150
17Tronn GrubenKirkegata14050

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen april 2008

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2323
2Gausel Einar JOSS2310
3Djurhuus RuneAkademisk2043
4Edvardsen RagnarDrammen1731
5Aulin-Jansson JøranAsker1594
6Andersen HarryFredriksstad1550
7Kverndal LeifStjernen1541
8Ristesund OddKampen1528
9Svenske JanStrømmen1518
10Spillum JahnMoss1515
11Øgaard LeifOSS1471
12Østenstad BergeAsker1468
13Bjørgvik Jan ArneVerdal1449
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1386
15Johannessen Leif EOSS1368
16Haugli PetterMoss1354
17Svindahl JanKristiansand1349
18Mella AageStrømmen1295
19Bern IvarBergens1292
20Omtvedt PerStjernen1286
21Pedersen ØyvindTromsø1279
22Thorgersen Trond M.Drammen1270
23Christenson ThorNordstrand1265
24Gulliksen LeifStjernen1253
25Gullaksen EirikBergens1251
26Rangøy Helge A.Halden1247
27Kristiansen ReidarHamar1237
28Johansen ArildHorten1234
29Romsdal TrondTromsø1214
30Johnsen Svein HaraldVadsø1212
31Dannevig ØysteinOSS1204

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, april 2008

NavnKlubbAnt. partier
Bue GunnarTønsberg269
Hammer Jon LudvigOSS253
Kvisla Johannes1911235
Thomassen JoachimStavanger233
Getz NicolaiOSS226
Nygaard TimmieCaissa223
Tjølsen KatrineBergens216
Nilsen Joachim B.Bergens215
Thingstad EvenHønefoss214
Hobber AndersPorsgrunn212
Haug Marianne Wold1911207
Tofte Sondre WaageStavanger206
Hagen Anders GMoss202
Suntharalingam JathavanOSS200
Carlsen MagnusNTG195
Reppen SigmundNTG193
Pettersen Joar GullestadStavanger190
Forså EspenTromsø189
Thingstad AndersHønefoss187
Solbu Lasse T.Trondheim186
Løvik Lasse ØstebøStavanger185
Urkedal Frode Olav Olsen1911185
Hansen Pål AndreasVerdal184
Lie Kjetil A.Porsgrunn181
Bryn ThomasMolde177
Ulvnes RoarNordstrand174
Skage Øystein AagedalBergens174
Strand HåkonStavanger174
Hegelund Ole JakobTrondheim173
Laverton ChristianTrondheim171
Rundgren AndersTrondheim167
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn164
Botheim Tor1911164
Lange DavidFollo163
Skrondal Inge SandstadAkademisk160
Simonsen SteinarFollo159
Dahl TorbjørnStjørdal159
Johansen StianFredriksstad157
Andersen DagIndre Østfold151
Haugstad EspenSandnes150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Mon Apr 7 13:24:52 CEST 2008

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]