[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for januar 2009

Norgestoppen januar 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2768-202776
2GMAloyzas KveinysMoss2600212522
3IMJon Ludvig HammerOSS2563452532
4GMSimen AgdesteinNTG2542-392572
5GMLeif E JohannessenOSS2529-62539
6GMKjetil A. LiePorsgrunn2528342539
7GMNormunds MiezisMoss250002578
8GMBerge ØstenstadAsker247602482
9GMEinar J GauselOSS247302495
10GMRune DjurhuusAkademisk245902473
11IMEspen LiePorsgrunn243602438
12IMTorbjørn R. Hansen19112433162441
13IMFrode ElsnessMoss2425-12447
14IMAtle GrønnOSS242302424
15FMEspen AgdesteinOslo Vest241102401
16IMØystein HoleAkademisk2401-52401
17FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn2399-22409
18IMMagne SagafosPorsgrunn239302430
19IMEirik GullaksenBergens238702400
20GMJonathan TisdallAsker238602419
21IMRoy H FyllingenBergens238102391
22IMTorstein Bae19112376-192394
23GMLeif ØgaardOSS2372-82403
24FMØystein DannevigOSS234902356
25IMBjarke SahlAsker234702366
26FMStig GabrielsenOslo Vest234402337
27FMAndreas G.R. MoenOSS234162354
28IMHelge NordahlBlack Knights233702354
29FMBjørnar ByklumSOSS233532320
30FMCarl Fr. EkebergAsker233502342
31IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233202372
32Eilif SkodvinOslo Vest232802323
33FMKristian D. TrygstadOSS2319-12314
34FMEspen ForsåMoss231302322
35FMStig TjomslandNordstrand231202309
36Hallvard V ÅdnøyBlack Knights231112299
37IMErik FossanStavanger230902369
38FMJoachim ThomassenMoss2305-112290
39Stein A AarlandOslo Vest230202304
40FMKjetil StokkeBergens2302-152328
41Trond GabrielsenOslo Vest2300292300
42IMBjørn TillerOSS229102370
43FMRagnar Harald HoenOSS228502273
44Daniel Jakobsen KovachevOSS2285122246
45FMHarald B BorchgrevinkBergens227102299
46Per Ove EgeliRandaberg226602286
47FMFlemming ChristensonNordstrand226502269
48FMFrode Olav Olsen Urkedal19112265-512326
49Dag OrsethMasfjorden226002276
50IMIvar BernBergens225202331
51Halvard HagesætherBergens223842276
52Lasse Østebø LøvikStavanger2236162183
53FMLars HjelmåsDrammen223402315
54FMRoar ElsethOSS223302325
55FMOle Christian MoenOSS2230662258
56IMPetter HaugliMoss222902309
57Gunnar JohnsenTromsø222902213
58Pål RøysetTromsø2228182235
59WFMSilje Bjerke19112226182220
60Helge GundersenRandaberg222102261
61WIMSheila Barth SahlAsker2212-192219
62Alf Roger AndersenAkademisk2211672230
63Thomas RobertsenTeam Bjørnsen221002275
64WIMEllen HagesætherAkademisk2210-262223
65Øystein Bøyum FossumTrondheimstud2210-52203
66Hans K HarestadSOSS220112235
67Ørnulf StubberudOSS2192582197
68FMDag MadsenTrondheim2191-22282
69Georg S. BørresenBlack Knights219002245
70Inge Sandstad SkrondalAkademisk2190-92216
71Øyvind Andersen LundebyTrondheim218902213
72Lars BreivikDrammen218502224
73FMErling KristiansenOSS218502231
74Helsio Paulo Sousa19112184-92227
75FMJøran Aulin-JanssonAsker218382259
76FMTerje JohansenOslo Vest218202247
77Johannes Kvisla19112180-242208
78FMGustav GudbrandsenAkademisk217802251
79Kenneth Gvein19112176172193
80FMNils Ragnar GrotnesAsker217502232
81Trond ThorstensenAkademisk217502242
82Gudmund StenersenStjernen2174192189
83FMKjell Arne MorkBergens217252267
84CMÅsmund HammerstadAsker217002211
85FMPetter FossanStavanger216902282
86CMPetter G StokstadDirekte216802234
87Jon QvortrupMoss216502222
88Dag UlvinLillestrøm2164-22180
89FMRichard BjerkeOSS2164822179
90Jarle ReiteTrondheim216102175
91Lars M AndreassenDirekte216032226
92Jon Kristian HaarrSandnes21591192081
93Svein MichelsenRandaberg215702213
94Mats PerssonOSS21520
95Jon RørvikTempo215102178
96Bertil SvendsenKragerø215102208
97Vidar TaksrudTempo21501132191

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen januar 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WFMSilje Bjerke19112226182220
2WIMSheila Barth SahlAsker2212-192219
3WIMEllen HagesætherAkademisk2210-262223
4Heather S. RichardsMoss210002150
5WFMKatrine TjølsenBergens2080-22090
6Torill Skytte1911198191957
7WFMSylvia JohnsenOSS1942-102040
8Line Jin JørgensenSevland1932-571923
9Yerazik KhachatourianOSS1906-42009
10Marianne Wold Haug19111901-131935
11Marte EgelandSandnes1881121968
12Anita GrønnestadBergens185802054
13Ellisiv ReppenNordstrand1844-21910
14Sissel J. StavaSevland184301899
15Jorunn Marie BrekkeOSS181001915
16Ellen Øen CarlsenNTG175791888
17Maria Pitz JacobsenVålerenga173101791
18Aina Marie SvendsenStavanger17120
19Laila ViestadNordstrand168801982
20Lala IsmailovaHønefoss15980
21Tone NamtvedtOSS15790
22Evy FærevaagMasfjorden1543411758
23Erle Andrea Marki HansenKristiansand15251421685
24Ida Lahlum19111507-221828
25Lisbeth HaugsværMasfjorden150701717
26Ingrid Øen CarlsenNTG1491631506
27Linda Marie HansenTrondheimstud148501675
28Elise ForsåTromsø1411891746
29Maren StangelandSandnes1369-171707
30Raksha RathanOSS1339-18
31Astrid FindrengTrondheim130318
32Anastasia EdakinaOSS129401868
33Anita BratbakMasfjorden1264-32
34Kristin KvamMoss12150
35Inger Toril Hauge SørgårdBodø11590
36Jarani SuntharalingamOSS1134105
37Caroline Beer JacobsenStavanger109920
38Hege ErlandsenTromsø10630
39Ingeborg Marie NylandMolde10295
40Malin FloerTromsø10060

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen januar 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2768-202776
2IMJon Ludvig HammerOSS2563452532
3FMEspen ForsåMoss231302322
4FMJoachim ThomassenMoss2305-112290
5FMFrode Olav Olsen Urkedal19112265-512326
6Lasse Østebø LøvikStavanger2236162183
7Johannes Kvisla19112180-242208
8Jon Kristian HaarrSandnes21591192081
9Nicolai GetzOSS214862190
10Sondre Waage TofteStavanger2115412103
11Benjamin ArvolaTromsø211452098
12Vegar Koi GandrudHønefoss21121482046
13Espen HaugstadSandnes2088112115
14Anders G HagenMoss2087-42110
15WFMKatrine TjølsenBergens2080-22090
16Elias DeMacBergens2072341993
17Levi André TallaksenPorsgrunn203622075
18Even ThingstadHønefoss2023-572053
19Peter FlermoenHarstad2012852006
20Sigmund ReppenNordstrand200602055
21Anders HobberPorsgrunn19951201987
22Joachim B. NilsenBergens1981172034
23Pål Andreas HansenVerdal1964472031
24Odd Martin Guttulsrud19111952-172010
25Line Jin JørgensenSevland1932-571923
26Mats BergvollTromsø190101984
27Marianne Wold Haug19111901-131935
28Kristoffer MadlandSandnes1900621992

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens2080-2
2Line Jin JørgensenSevland1932-57
3Marianne Wold Haug19111901-13
4Ellen Øen CarlsenNTG17579
5Aina Marie SvendsenStavanger17120
6Evy FærevaagMasfjorden154341
7Erle Andrea Marki HansenKristiansand1525142
8Lisbeth HaugsværMasfjorden15070
9Ingrid Øen CarlsenNTG149163
10Elise ForsåTromsø141189
11Maren StangelandSandnes1369-17
12Raksha RathanOSS1339-18
13Anita BratbakMasfjorden1264-32
14Jarani SuntharalingamOSS1134105
15Caroline Beer JacobsenStavanger109920
16Hege ErlandsenTromsø10630
17Ingeborg Marie NylandMolde10295
18Malin FloerTromsø10060
19May Helen P. StrømsmoeTromsø9620
20Ingrid StrandModum9530
21Ingeborg BjurholtBærum9310
22Silje Irene NesSevland9050

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal19112265-51
2Benjamin ArvolaTromsø21145
3Katrine TjølsenBergens2080-2
4Levi André TallaksenPorsgrunn20362
5Even ThingstadHønefoss2023-57
6Peter FlermoenHarstad201285
7Anders HobberPorsgrunn1995120
8Joachim B. NilsenBergens198117
9Pål Andreas HansenVerdal196447
10Odd Martin Guttulsrud19111952-17
11Tor Botheim19111828-5
12Jathavan SuntharalingamOSS18091
13Anders ThingstadHønefoss1796-16
14Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
15Aryan TariAsker1700279
16Espen Peder BaastøNordstrand169345
17Stian JohansenFredriksstad1692-45
18David LangeFollo1647-16
19Kristian Stuvik HolmHamar1630149
20Gregor Taube1911162875

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens2080-2
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand1525142
3Ingrid Øen CarlsenNTG149163
4Elise ForsåTromsø141189
5Raksha RathanOSS1339-18
6Jarani SuntharalingamOSS1134105
7Caroline Beer JacobsenStavanger109920
8Malin FloerTromsø10060
9Ingeborg BjurholtBærum9310

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad201285
2Aryan TariAsker1700279
3Kristian Stuvik HolmHamar1630149
4Gregor Taube1911162875
5Henning Kjøita19111554110
6Erle Andrea Marki HansenKristiansand1525142
7Reid Erik FribergPorsgrunn137951
8Torgeir Kjøita1911136728
9Andreas JansenBergens12252
10Johannes HaugNordstrand1201286
11Felix CevroAsker1196Ny
12Egil Aarstad FjeldheimNordstrand11530
13Mathias Brennhaugen EikeLørenskog1147-108
14Trym WoldstadHAmar1145Ny
15Jarani SuntharalingamOSS1134105
16Sherington AmarapalaLørenskog1134-1
17Johannes Høva Bøhler1911112664
18Johan SalomonNordstrand1116-58
19Håkon S FaberSMPOAÅ1109-6
20Caroline Beer JacobsenStavanger109920
21Erik Botheim1911109277
22Jonas H RasmussenBergens1074-105
23Lars Oskar HaugeOSS1054161
24Benjamin HaldorsenBergens1048-74
25Monika MachlikTromsø1039-21
26Samuel RiiserOSS103435
27Kjell Håkon LienHønefoss1033-28
28Sander Lange Berge1911103118
29Mathias SætreBergens1002149

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Ragnar Harald HoenOSS22850
2Gunnar JohnsenTromsø22290
3Helge GundersenRandaberg22210
4Erling KristiansenOSS21850
5Vidar TaksrudTempo2150113
6Per OfstadFredriksstad21462
7Jarl H UlrichsenTrondheim21150
8Lars Kjølberg191120430
9Kjell Ole KristensenNarvik19941
10James SteedmanRandaberg19930
11Øystein HjertenesFørde19720
12Bernt NordbySarpsborg19591
13Karl W. StrandKristiansund19440
14Øyvind AntonsenAalesund19340
15Ole Morten SkogheimLillehammer18990
16Kjell M HaugStjernen1881111
17Trond A NilsenHamar18763
18Alf ØveråsDirekte18510
19Cato NabsethElverum18390
20Bjørn LerstadDrammen1834-9
21Jørgen VikKristiansand1828-16
22Johs R Kjeken191118260
23Odd BirkestrandMasfjorden182245
24Tor HenriksenStjernen18220
25Leif KverndalStjernen18110
26Helge E. ThetingKragerø180920
27Arne HeienTønsberg18010
28Hans Chr FotlandOSS18010

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) januar 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Thor JohansenAsker17948
2Aage MellaStrømmen1683-7
3Willy L. OlsenOSS16530
4Reidar SkjoldTempo15480
5Kjell H JohansenTønsberg15370
6Øyvind WebergFollo15219
7Oddvar HøeSteinkjer15170
8Håkon SannesHønefoss151010
9Rolf ChristiansenAsker1481-17
10Asle MarvinHønefoss1464-16
11Olav Andreas MoenSteinkjer14550
12Sverre SkjønbergIndre Østfold14510
13Harald OplandSteinkjer14460
14Hans Petter BieNordstrand1440-34
15Eiler HoltermannAsker1435-27
16Josef HajduCaissa14260
17Svein Erik KumleNordstrand14240
18Finn MarcussenNordstrand14220
19Åge NikolaisenHønefoss1416-28
20Tibor SternTrondheim14080
21Tronn GrubenKirkegata14050

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen januar 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2405
2Gausel Einar JOSS2310
3Djurhuus RuneAkademisk2052
4Edvardsen RagnarDrammen1776
5Aulin-Jansson JøranAsker1631
6Andersen HarryFredriksstad1600
7Kverndal LeifStjernen1584
8Ristesund OddKampen1552
9Spillum JahnMoss1541
10Svenske JanStrømmen1538
11Bjørgvik Jan ArneVerdal1515
12Øgaard LeifOSS1491
13Østenstad BergeAsker1482
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1426
15Johannessen Leif EOSS1383
16Svindahl JanKristiansand1375
17Haugli PetterMoss1354
18Mella AageStrømmen1330
19Pedersen ØyvindTromsø1313
20Omtvedt PerStjernen1307

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, januar 2009

NavnKlubbAnt. partier
1 Tjølsen KatrineBergens252
2 Hammer Jon LudvigOSS250
3 Getz NicolaiOSS239
4 Bue GunnarTønsberg238
5 Kvisla Johannes1911233
6 Johansen StianFredriksstad225
7 Hansen Pål AndreasVerdal223
8 Thingstad EvenHønefoss221
9 Laverton ChristianTrondheim221
10 Nygaard TimmieCaissa216
11 Hobber AndersPorsgrunn216
12 Hegelund Ole JakobTrondheim214
13 Carlsen MagnusNTG213
14 Berezkin AlexanderTrondheim209
15 Haug Marianne Wold1911202
16 Botheim Tor1911197
17 Thomassen JoachimMoss195
18 Rundgren AndersTrondheim192
19 Thingstad AndersHønefoss189
20 Urkedal Frode Olav Olsen1911184
21 Hagen Anders GMoss183
22 Suntharalingam JathavanOSS183
23 Brekke John IvarTrondheim180
24 Solbu Lasse T.Trondheim180
25 Arvola BenjaminTromsø174
26 Guttulsrud Odd Martin1911172
27 Taube Gregor1911170
28 Nilsen Joachim B.Bergens169
29 Ulvnes RoarNordstrand168
30 Lange DavidFollo168
31 Kovachev Daniel JakobsenOSS167
32 Skage Øystein AagedalBergens165
33 Tofte Sondre WaageStavanger164
34 Tallaksen Levi AndréPorsgrunn164
35 Andersen DagSarpsborg163
36 Moberg Jan RuneFollo163
37 Pettersen Joar GullestadStavanger163
38 Tari AryanAsker162
39 Løvik Lasse ØstebøStavanger161
40 Gandrud Vegar KoiHønefoss158
41 Lie TerjeBergens156
42 Haugstad EspenSandnes156
43 Lie Kjetil A.Porsgrunn155
44 Hauan ToreTrondheimstud154

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Fri Jan 30 09:54:58 CET 2009

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]