[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for september 2009

Norgestoppen september 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2779-22772
2GMJon Ludvig HammerOSS2570-122585
3GMSimen AgdesteinNTG254202570
4GMKjetil A. LiePorsgrunn2541142547
5GMLeif E JohannessenOSS2505-332532
6GMBerge ØstenstadAsker2475-12482
7GMEinar J GauselOSS247302495
8IMEspen LiePorsgrunn247342462
9IMFrode ElsnessMoss2465272458
10GMRune DjurhuusAkademisk2418-222446
11GMJonathan TisdallAsker240202425
12IMTorstein Bae1911240202408
13IMAtle GrønnOSS2397-182416
14GMLeif ØgaardOSS239752417
15IMMagne SagafosPorsgrunn239302430
16FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn238962404
17IMEirik GullaksenBergens238532391
18IMRoy H FyllingenBergens238102391
19IMØystein HoleAkademisk237732387
20IMTorbjørn R. Hansen19112376-492414
21FMEspen AgdesteinOslo Vest237202382
22FMKjetil StokkeBergens2365422374
23FMFrode Olav Olsen Urkedal19112360432392
24FMLasse Østebø LøvikAsker235012320
25Eilif SkodvinOslo Vest234302335
26IMBjørn TillerOSS2338472378
27IMBjarke SahlAsker233302355
28IMHelge NordahlBlack Knights233202348
29IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233202349
30FMAndreas G.R. MoenOSS2329322317
31FMEspen ForsåMoss2329442331
32FMJoachim ThomassenMoss2321142332
33FMBjørnar ByklumSOSS2316-112292
34FMStig TjomslandNordstrand231602320
35FMKristian D. TrygstadOSS231432316
36IMErik FossanStavanger230902369
37FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights2309-72312
38FMStig GabrielsenOslo Vest230242312
39Stein A AarlandOslo Vest229402300
40FMCarl Fr. EkebergAsker229202317
41Sjur FerkingstadSandnes22761652292
42FMPetter StigarBergens22742192269
43Nicolai GetzOSS2269782263
44IMIvar BernBergens226702329
45Dag OrsethMasfjorden226602282
46Per Ove EgeliRandaberg226502283
47FMHarald B BorchgrevinkBergens2265-182304
48FMFlemming ChristensonNordstrand226502269
49Pål RøysetTromsø2263482258
50WIMEllen HagesætherAkademisk2258232269
51IMPetter HaugliMoss225602315
52Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902273
53FMRoar ElsethOSS224102324
54Sondre Waage TofteStavanger22311292190
55FMTrond GabrielsenOslo Vest2230-702273
56Gunnar JohnsenTromsø222902213
57Stig K. MartinsenBergens2226942247
58FMRagnar Harald HoenOSS2217-202259
59Halvard HagesætherBergens221702265
60Ørnulf StubberudOSS2216162229
61FMLars HjelmåsKristiansund2213-332290
62WIMSheila Barth SahlKristiansund221202212
63Trond ThorstensenAkademisk2209-552259
64Gudmund StenersenStjernen220502213
65Ludy Helsio P Sousa1911220502236
66Jon Kristian HaarrSandnes2205772164
67Hans K HarestadSOSS2204152239
68Øystein Bøyum FossumTrondheimstud220402199
69Edwin DavidKristiansund219902239
70Benjamin ArvolaTromsø2196552203
71WIMSilje Bjerke19112193-402218
72Alf Roger AndersenAkademisk2192-402202
73FMDag MadsenTrondheim219102269
74CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2189-292221
75WFMKatrine TjølsenBergens2188502178
76Lars BreivikDrammen218602224
77Odin Blikra VeaTrondheim2183442189
78Bror ThankeNordstrand2181612205
79FMGustav GudbrandsenAkademisk2180-172257
80FMOle Christian MoenOSS2179-262244
81Georg S. BørresenBlack Knights217902234
82FMTerje JohansenOslo Vest217702241
83Dag UlvinLillestrøm217502198
84Hans O. LahlumPorsgrunn217302204
85CMÅsmund HammerstadAsker217302208
86Tommy IndbrynKirkenes2170212165
87Daniel Jakobsen KovachevOSS2169-702208
88CMPetter G StokstadDirekte216802234
89FMErling KristiansenOSS2167-12208
90CMJoachim SolbergSarpsborg2165452223
91Per OfstadFredriksstad2164462173
92Jon RørvikTempo216402178
93FMRichart BjerkeOSS216402209
94Levi André TallaksenPorsgrunn21641212123
95Jon QvortrupHalden216202222
96Bjørn Erik GlenneKristiansund2161-202201
97Jarle ReiteTrondheim216102175
98FMKjell Arne MorkBergens216002265
99Kenneth Gvein1911215802185
100Steinar MoenNarvik2157332217
101Øyvind Andersen LundebyKristiansund215502210
102Bertil SvendsenKragerø215322208
103FMNils Ragnar GrotnesAsker2150-152214

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen september 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1WIMEllen HagesætherAkademisk2258232269
2WIMSheila Barth SahlKristiansund221202212
3WIMSilje Bjerke19112193-402218
4WFMKatrine TjølsenBergens2188502178
5Marianne Wold Haug19112025502005
6Torill Skytte1911198101956
7WFMSylvia JohnsenOSS190802040
8Yerazik KhachatourianOSS190802009
9Marte EgelandSandnes1858-231967
10Line Jin JørgensenSevland1845-471915
11Sissel J. StavaSevland184301899
12Ellen Øen CarlsenNTG1840581904
13Anita GrønnestadBergens1837-282043
14Jorunn Marie BrekkeOSS181001915
15Ellisiv ReppenOSS179401915
16Maria Pitz JacobsenVålerenga1758271824
17Aina Marie SvendsenStavanger17120
18Laila ViestadNordstrand168801982
19Lala IsmailovaHønefoss15980
20Tone NamtvedtOSS15790
21Lisbeth HaugsværMasfjorden1542-601694
22Erle Andrea Marki HansenKristiansand1519-61675
23Ida Lahlum1911151031815
24Elise ForsåTromsø14761011693
25Ingrid Øen CarlsenNTG1468-231508
26Anita BratbakMasfjorden14221961727
27Linda Marie HansenTrondheimstud1420-651675
28Evy FærevaagMasfjorden1419-601738
29Maren StangelandSandnes1361-81707
30Astrid FindrengTrondheim13310
31Maria EdakinaOSS13250
32Raksha RathanOSS1309-61482
33Anastasia EdakinaOSS129401868
34Ingrid StrandModum1254244
35Monika MachlikTromsø1218172
36Inger Toril Hauge SørgårdBodø11590
37Jarani SuntharalingamOSS1114-4
38Edit MachlikTromsø1104202
39Maud RødsmoenOSS1081155
40Hege ErlandsenTromsø10630
41Caroline Beer JacobsenStavanger1020-14
42Sara DybvikSMPOAÅ10150
43Ingeborg Marie NylandMolde1012-17
44Malin FloerTromsø10060
45Stine FjæreKonnerud10010

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen september 2009

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2779-22772
2GMJon Ludvig HammerOSS2570-122585
3FMFrode Olav Olsen Urkedal19112360432392
4FMLasse Østebø LøvikAsker235012320
5FMEspen ForsåMoss2329442331
6FMJoachim ThomassenMoss2321142332
7Nicolai GetzOSS2269782263
8Sondre Waage TofteStavanger22311292190
9Jon Kristian HaarrSandnes2205772164
10Benjamin ArvolaTromsø2196552203
11WFMKatrine TjølsenBergens2188502178
12Levi André TallaksenPorsgrunn21641212123
13Vegar Koi GandrudHønefoss2134-172170
14Peter FlermoenHarstad21251502089
15Johannes Kvisla19112124-572155
16Even ThingstadHønefoss2118442105
17Odd Martin Guttulsrud191121161182086
18Anders HobberPorsgrunn2114582086
19Elias DeMacBergens2111-72096
20Espen HaugstadSandnes2084-722112
21Anders G HagenMoss2048-192109
22Joachim B. NilsenBergens2038252082
23Kristoffer MadlandSandnes2031672041
24Marianne Wold Haug19112025502005
25Sigmund ReppenNordstrand200602055
26Pål Andreas HansenVerdal2005682065
27Kristian Stuvik HolmHamar19121552048

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens218850
2Marianne Wold Haug1911202550
3Line Jin JørgensenSevland1845-47
4Ellen Øen CarlsenNTG184058
5Aina Marie SvendsenStavanger17120
6Lisbeth HaugsværMasfjorden1542-60
7Erle Andrea Marki HansenKristiansand1519-6
8Elise ForsåTromsø1476101
9Ingrid Øen CarlsenNTG1468-23
10Anita BratbakMasfjorden1422196
11Evy FærevaagMasfjorden1419-60
12Maren StangelandSandnes1361-8
13Raksha RathanOSS1309-6
14Ingrid StrandModum1254244
15Monika MachlikTromsø1218172
16Jarani SuntharalingamOSS1114-4
17Edit MachlikTromsø1104202
18Maud RødsmoenOSS1081155
19Hege ErlandsenTromsø10630
20Caroline Beer JacobsenStavanger1020-14
21Sara DybvikSMPOAÅ10150
22Ingeborg Marie NylandMolde1012-17
23Malin FloerTromsø10060
24Marte TorsdalPorsgrunn999126
25Marte B KyrkjebøStavanger977130
26May Helen P. StrømsmoeTromsø9620

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Frode Olav Olsen Urkedal1911236043
2Benjamin ArvolaTromsø219655
3Katrine TjølsenBergens218850
4Levi André TallaksenPorsgrunn2164121
5Peter FlermoenHarstad2125150
6Even ThingstadHønefoss211844
7Odd Martin Guttulsrud19112116118
8Anders HobberPorsgrunn211458
9Joachim B. NilsenBergens203825
10Pål Andreas HansenVerdal200568
11Kristian Stuvik HolmHamar1912155
12Aryan TariAsker189092
13Anders ThingstadHønefoss186315
14Gregor Taube19111857124
15Stian JohansenFredriksstad182339
16Tor Botheim1911181199
17Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
18Espen Peder BaastøNordstrand17690
19David LangeFollo175956
20Ole Emil FrisvoldBergens1757171
21Jathavan SuntharalingamOSS1741-33
22Magnus EriksenMo1694102
23Markus MoripenNordstrand1684112
24Erlend MikalsenAlta167175
25Jørgen HoelBergens1649158
26Henning Kjøita1911163941
27Jens Hjorth Kjølberg1911161482
28Erlend KyrkjebøStavanger1608244

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens218850
2Erle Andrea Marki HansenKristiansand1519-6
3Elise ForsåTromsø1476101
4Ingrid Øen CarlsenNTG1468-23
5Raksha RathanOSS1309-6
6Monika MachlikTromsø1218172
7Jarani SuntharalingamOSS1114-4
8Edit MachlikTromsø1104202
9Maud RødsmoenOSS1081155
10Caroline Beer JacobsenStavanger1020-14
11Sara DybvikSMPOAÅ10150
12Malin FloerTromsø10060
13Marte TorsdalPorsgrunn999126
14Marte B KyrkjebøStavanger977130
15Elin TotlandMasfjorden8800

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Peter FlermoenHarstad2125150
2Kristian Stuvik HolmHamar1912155
3Aryan TariAsker189092
4Gregor Taube19111857124
5Henning Kjøita1911163941
6Torgeir Kjøita1911153739
7Erle Andrea Marki HansenKristiansand1519-6
8Johan SalomonNordstrand1433103
9Lars Oskar HaugeOSS14001
10Reid Erik FribergPorsgrunn1370-68
11Johannes HaugNordstrand1338-1
12Mathias Brennhaugen EikeLørenskog1327171
13Viktor W MathisenNittedal1304119
14Andreas JansenBergens1266-68
15Sebastian MihajlovOSS1256208
16Armin GholamiOSS125079
17Monika MachlikTromsø1218172
18Johannes Høva Bøhler19111210103
19Sherington AmarapalaLørenskog119042
20Jonas H RasmussenBergens119013
21Felix CevroAsker11820
22Trym WoldstadHamar117429
23Stephan VargordiLørenskog1171-98
24Kjetil AndåsMasfjorden1168240
25Samuel RiiserOSS116697
26Andreas Hernæs19111155239
27Benjamin HaldorsenBergens11426
28Erik Botheim1911113319
29Ulrik OlsenOSS1120-23
30Jarani SuntharalingamOSS1114-4
31Martin NilsenStavanger1106150
32Egil Aarstad FjeldheimNordstrand1105-36
33Edit MachlikTromsø1104202
34Kjell Håkon LienHønefoss110028
35Håkon S FaberSMPOAÅ10960
36Maud RødsmoenOSS1081155
37Håkon N NordstrømFana1074104
38Sander Lange Berge191110729
39Bibek LiuLørenskog106453
40Johan-Sebastian ChristiansenCaissa1029335
41Snorre RyggNord-Odal1022-98
42Caroline Beer JacobsenStavanger1020-14
43Lasse E BjørnTromsø1009133

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1519-6
2Monika MachlikTromsø1218172
3Jarani SuntharalingamOSS1114-4
4Edit MachlikTromsø1104202
5Maud RødsmoenOSS1081155
6Caroline Beer JacobsenStavanger1020-14
7Marte B KyrkjebøStavanger977130
8Alise HaukenesHamar951-11
9Hanna B KyrkjebøStavanger79255
10Oda TjetlandSandnes7250
11Sofie Sæther19116970
12Ingvild Brekke FløttenModum66358
13Elida Brekke19116370

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22290
2Ragnar Harald HoenOSS2217-20
3Erling KristiansenOSS2167-1
4Per OfstadFredriksstad216446
5Helge GundersenRandaberg2147-84
6Jarl H UlrichsenTrondheim2141-13
7Lars Kjølberg1911207321
8Vidar TaksrudTempo2040-30
9Kjell Ole KristensenNarvik202622
10Bernt NordbySarpsborg1976-1
11Øystein HjertenesFørde19660
12James SteedmanRandaberg19620
13Øyvind AntonsenAalesund19430
14Karl W. StrandKristiansund1904-40
15Ole Morten SkogheimLillehammer18880
16Trond A NilsenOttestad18815
17Helge E. ThetingKragerø187345
18Tom J JohanssenOSS1865-45
19Odd BirkestrandMasfjorden18416
20Johs R Kjeken191118400
21Cato NabsethElverum18390
22Rolf RøstadAsker18370
23Jørgen VikKristiansand183028
24Bjørn LerstadDrammen18250
25Øyvin StrandBergens181458
26Tor HenriksenStjernen18130

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) september 2009

NrNavnKlubbEloForandring
1Thor JohansenAsker17950
2Aage MellaStrømmen1684-1
3Willy L. OlsenOSS168027
4Kjell H JohansenTønsberg15460
5Reidar SkjoldTempo15290
6Oddvar HøeSteinkjer15170
7Øyvind WebergFollo1515-5
8Håkon SannesStjernen14640
9Olav Andreas MoenSteinkjer14550
10Sverre SkjønbergIndre Østfold14510
11Harald OplandSteinkjer14460
12Hans Petter BieNordstrand14400
13Asle MarvinHønefoss1440-24
14Josef HajduCaissa1425-1
15Finn MarcussenNordstrand14220
16Tronn GrubenKirkegata1402-13
17Svein Erik KumleNordstrand14010
18Eiler HoltermannAsker14010

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen september 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2487
2Gausel Einar JOSS2310
3Djurhuus RuneAkademisk2079
4Edvardsen RagnarDrammen1805
5Andersen HarryFredriksstad1658
6Aulin-Jansson JøranAsker1657
7Kverndal LeifStjernen1617
8Ristesund OddKampen1572
9Spillum JahnMoss1559
10Svenske JanStrømmen1552
11Bjørgvik Jan ArneVerdal1550
12Øgaard LeifOSS1514
13Østenstad BergeAsker1492
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1469
15Johannessen Leif EOSS1413
16Svindahl JanKristiansand1398
17Haugli PetterMoss1363
18Mella AageStrømmen1340
19Kristiansen ReidarHamar1327
20Omtvedt PerStjernen1324
21Pedersen ØyvindTromsø1313
22Gullaksen EirikBergens1307
23Bern IvarBergens1300

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, september 2009

NrNavnKlubbAnt. partier
Getz NicolaiOSS277
Hammer Jon LudvigOSS250
Tjølsen KatrineBergens248
Johansen StianFredriksstad239
Thingstad EvenHønefoss234
Kvisla Johannes1911233
Taube Gregor1911233
Bue GunnarTønsberg230
Botheim Tor1911223
Hansen Pål AndreasVerdal220
Nygaard TimmieCaissa210
Gandrud Vegar KoiHønefoss209
Hobber AndersPorsgrunn208
Hegelund Ole JakobTrondheim208
Haug Marianne Wold1911204
Kovachev Daniel JakobsenOSS203
Løvik Lasse ØstebøAsker201
Tari AryanAsker201
Thingstad AndersHønefoss198
Carlsen MagnusNTG194
Lie TerjeBergens194
Moberg Jan RuneFollo191
Urkedal Frode Olav Olsen1911187
Hagen Anders GMoss183
Berezkin AlexanderTrondheim183
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn179
Guttulsrud Odd Martin1911177
Thomassen JoachimMoss176
Suntharalingam JathavanOSS175
Arvola BenjaminTromsø172
Lange DavidFollo167
Rundgren AndersOSS167
Nilsen Joachim B.Bergens166
Amarapala SheringtonLørenskog166
Laverton ChristianTrondheim165
Brekke John IvarTrondheim164
Andersen DagSarpsborg163
Løberg Jo KristianOSS163
Tofte Sondre WaageStavanger163
Skage Øystein AagedalBergens162
Ulvnes RoarNordstrand161
Høva FrodeFollo160
Haarr Jon KristianSandnes159
Kjøita Henning1911156
Pettersen Joar GullestadStavanger151
Kjøita Torgeir1911151
Rathan RakshaOSS150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Fri Sep 18 23:19:32 CEST 2009

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]