[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for januar 2010

Norgestoppen januar 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2836572810
2GMJon Ludvig HammerOSS2606362627
3GMSimen AgdesteinNTG254202570
4GMKjetil A. LiePorsgrunn254102547
5GMLeif E JohannessenOSS251492535
6GMEinar J GauselOSS247962501
7IMEspen LiePorsgrunn247302462
8IMFrode ElsnessMoss246942460
9GMBerge ØstenstadAsker2454-212474
10GMRune DjurhuusAkademisk241802446
11IMAtle GrønnOSS240692420
12GMJonathan TisdallAsker240422426
13IMTorstein Bae19112400-22414
14FMFrode Olav Olsen Urkedal19112400402420
15IMMagne SagafosPorsgrunn239302430
16GMLeif ØgaardOSS2389-82413
17FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn238902404
18IMEirik GullaksenBergens238612400
19IMRoy H FyllingenBergens238102391
20FMEspen AgdesteinOslo Vest237202382
21IMTorbjørn R. Hansen19112370-62412
22IMØystein HoleAkademisk2369-82386
23FMKjetil StokkeBergens236942382
24FMEilif SkodvinOslo Vest234302335
25FMLasse Østebø LøvikAsker2343-72343
26IMBjarke SahlAsker233852357
27IMBjørn TillerOSS2336-22378
28IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233642355
29IMHelge NordahlBlack Knights233202348
30FMJoachim ThomassenMoss232542331
31FMBjørnar ByklumSOSS231822292
32FMStig TjomslandNordstrand231602320
33FMAndreas G.R. MoenOSS2315-142309
34IMErik FossanStavanger230902369
35FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights2303-62311
36FMStig GabrielsenOslo Vest230202312
37FMEspen ForsåTromsø2296-332301
38FMKristian D. TrygstadOSS2295-192300
39FMStein A AarlandOslo Vest229402300
40Ørnulf StubberudOSS2290742270
41FMPetter StigarBergens2289152281
42Nicolai GetzOSS2280112280
43FMSjur FerkingstadSandnes2273-32306
44IMIvar BernBergens226702329
45FMCarl Fr. EkebergAsker2267-252305
46Dag OrsethMasfjorden226602282
47Per Ove EgeliRandaberg226502283
48Pål RøysetTromsø226522279
49WIMEllen HagesætherAkademisk226572269
50FMFlemming ChristensonNordstrand226502269
51IMPetter HaugliMoss225932314
52Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902257
53Sondre Waage TofteStavanger2246152204
54FMRoar ElsethOSS224102324
55FMHarald B BorchgrevinkBergens2241-242293
56CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2241522238
57Daniel Jakobsen KovachevOSS2239702243
58FMTrond GabrielsenOslo Vest223002273
59Gunnar JohnsenTromsø222902231
60WFMKatrine TjølsenBergens2223352212
61FMRagnar Harald HoenOSS221702259
62Halvard HagesætherBergens221702265
63FMLars HjelmåsDrammens221302290
64Hans K HarestadSOSS221392239
65Trond ThorstensenAkademisk220902259
66Benjamin ArvolaKristiansund2208122218
67Gudmund StenersenSOSS220502213
68Ludy Helsio P Sousa1911220502236
69Øystein Bøyum FossumTrondheimstud220402199
70Mats PerssonOSS220056
71Lars Even AndersenBlack Knights2198512241
72Edwin DavidKristiansund2197-22243
73WIMSilje Bjerke1911219302218
74Alf Roger AndersenAkademisk219202200
75FMDag MadsenTrondheim219102269
76Lars BreivikDrammens218602224
77Dag UlvinLillestrøm2185102198
78Georg S. BørresenBlack Knights218562236
79Björn GambäckTrondheim2184Ny
80FMJøran Aulin-JanssonAsker2183362246
81Odin Blikra VeaTrondheim218302189
82Elias DeMacBergens2183722104
83FMOle Christian MoenOSS218122237
84Bror ThankeNordstrand218102205
85FMGustav GudbrandsenAkademisk218002239
86Levi André TallaksenPorsgrunn2179152168
87Jon Kristian HaarrStavanger2178-272157
88FMTerje JohansenOslo Vest217702241
89Hans O. LahlumPorsgrunn217302204
90CMÅsmund HammerstadAsker217302208
91Stig K. MartinsenBergens2173-532240
92Tommy IndbrynKirkenes217002165
93CMPetter G StokstadNordstrand216802234
94Joachim B. NilsenBergens21661282152
95Per OfstadFredriksstad216402187
96Jon RørvikTempo216402178
97Jon QvortrupHalden216202222
98Bjørn Erik GlenneKristiansund216102201
99Jarle ReiteTrondheim216102175
100FMKjell Arne MorkBergens216002265
101FMRichart BjerkeOSS2159-52206
102FMNils Ragnar GrotnesAsker215882221
103Frode LillevoldStrømmen2158132186
104Steinar MoenNarvik215702217
105Vegar Koi GandrudHønefoss2155212158
106Øyvind Andersen LundebyKristiansund2154-12212
107FMErling KristiansenOSS2153-142208
108Kenneth Gvein19112153-52182
109Bertil SvendsenKragerø215302207

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen januar 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Jovanka HouskaBergens240254
2WIMEllen HagesætherAkademisk226572269
3WFMKatrine TjølsenBergens2223352212
4WIMSilje Bjerke1911219302218
5WIMSheila Barth SahlKristiansund2129-832183
6Marianne Wold Haug19112090652041
7Torill Skytte1911198101956
8WFMSylvia JohnsenOSS1939312032
9Yerazik KhachatourianOSS1918102012
10Ellisiv ReppenOSS19101161936
11Marte EgelandSandnes1869111967
12Ellen Øen CarlsenNTG1861211901
13Sissel J. StavaSevland184301899
14Anita GrønnestadBergens1811-262026
15Line Jin JørgensenSevland1799-461888
16Maria Pitz JacobsenVålerenga175801824
17Laila ViestadNordstrand168801982
18Tone NamtvedtOSS15790
19Erle Andrea Marki HansenKristiansand1561421699
20Elise ForsåTromsø1532561692
21Lisbeth HaugsværMasfjorden1498-441694
22Ida Lahlum19111497-131805
23Ingrid Øen CarlsenNTG146801508
24Anita BratbakMasfjorden142201727
25Evy FærevaagMasfjorden141901723
26Linda Marie HansenTrondheimstud1417-31670
27Raksha RathanOSS1387781471
28Maren StangelandSandnes136101707
29Jarani SuntharalingamOSS1339225
30Astrid FindrengTrondheim13310
31Anastasia EdakinaOSS129401868
32Ingrid StrandModum12628
33Monika MachlikTromsø1193-25
34Edit MachlikTromsø117167
35Caroline Beer JacobsenStavanger111191
36Maud RødsmoenOSS110524
37Alise HaukenesHamar1098147
38Marte B KyrkjebøStavanger103053
39Sara DybvikSMPOAÅ10150
40Ingeborg Marie NylandMolde10120
41Stine FjæreKonnerud10043

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen januar 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2836572810
2GMJon Ludvig HammerOSS2606362627
3FMFrode Olav Olsen Urkedal19112400402420
4FMLasse Østebø LøvikAsker2343-72343
5FMJoachim ThomassenMoss232542331
6FMEspen ForsåTromsø2296-332301
7Nicolai GetzOSS2280112280
8Sondre Waage TofteStavanger2246152204
9WFMKatrine TjølsenBergens2223352212
10Benjamin ArvolaKristiansund2208122218
11Elias DeMacBergens2183722104
12Levi André TallaksenPorsgrunn2179152168
13Jon Kristian HaarrStavanger2178-272157
14Joachim B. NilsenBergens21661282152
15Vegar Koi GandrudHønefoss2155212158
16Anders HobberPorsgrunn2143292139
17Even ThingstadHønefoss2131132141
18Johannes KvislaStavanger2110-142161
19Peter FlermoenHarstad2094-312108
20Marianne Wold Haug19112090652041
21Espen HaugstadSandnes208402112
22Odd Martin Guttulsrud19112066-502061
23Pål Andreas HansenVerdal2062572072
24Anders G HagenMoss204912108
25Kristoffer MadlandSandnes203982048
26Kristian Stuvik HolmHamar1993812033
27Anders ThingstadHønefoss19791161938
28Aryan TariAsker1953631932
29Jo Kristian LøbergOSS192471

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens222335
2Marianne Wold Haug1911209065
3Line Jin JørgensenSevland1799-46
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand156142
5Elise ForsåTromsø153256
6Lisbeth HaugsværMasfjorden1498-44
7Ingrid Øen CarlsenNTG14680
8Anita BratbakMasfjorden14220
9Evy FærevaagMasfjorden14190
10Raksha RathanOSS138778
11Maren StangelandSandnes13610
12Jarani SuntharalingamOSS1339225
13Ingrid StrandModum12628
14Monika MachlikTromsø1193-25
15Edit MachlikTromsø117167
16Caroline Beer JacobsenStavanger111191
17Maud RødsmoenOSS110524
18Alise HaukenesHamar1098147
19Marte B KyrkjebøStavanger103053
20Sara DybvikSMPOAÅ10150
21Ingeborg Marie NylandMolde10120
22Hanna B KyrkjebøStavanger952160
23Marte TorsdalPorsgrunn951-48

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Anders HobberPorsgrunn214329
2Peter FlermoenHarstad2094-31
3Odd Martin Guttulsrud19112066-50
4Pål Andreas HansenVerdal206257
5Kristian Stuvik HolmHamar199381
6Anders ThingstadHønefoss1979116
7Aryan TariAsker195363
8Stian JohansenFredriksstad186845
9Gregor Taube19111851-6
10Tor Botheim1911184534
11Ole Emil FrisvoldBergens181760
12Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
13David LangeFollo17590
14Jathavan SuntharalingamOSS1734-7
15Erlend KyrkjebøStavanger1716108
16Henning Kjøita1911170869
17Jens Hjorth Kjølberg1911169985
18Markus MoripenNordstrand169915
19Lars Oskar HaugeOSS1685285
20Sebastian MihajlovOSS1663407
21Jørgen HoelBergens1620-29

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand156142
2Elise ForsåTromsø153256
3Ingrid Øen CarlsenNTG14680
4Raksha RathanOSS138778
5Jarani SuntharalingamOSS1339225
6Monika MachlikTromsø1193-25
7Edit MachlikTromsø117167
8Caroline Beer JacobsenStavanger111191
9Maud RødsmoenOSS110524
10Alise HaukenesHamar1098147
11Marte B KyrkjebøStavanger103053
12Hanna B KyrkjebøStavanger952160

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar199381
2Aryan TariAsker195363
3Lars Oskar HaugeOSS1685285
4Sebastian MihajlovOSS1663407
5Armin GholamiOSS1540290
6Johan SalomonNordstrand148552
7Johannes HaugNordstrand1458120
8Samuel RiiserOSS1394228
9Jarani SuntharalingamOSS1339225
10Sherington AmarapalaLørenskog1291101
11Kjell Håkon LienHønefoss1273173
12Martin NilsenStavanger1266160
13Johan-Sebastian ChristiansenCaissa1263234
14Benjamin HaldorsenBergens1242100
15Felix CevroAsker122644
16Ulrik OlsenOSS1222102
17Monika MachlikTromsø1193-25
18Andreas Hernæs1911118429
19Edit MachlikTromsø117167
20Kjetil AndåsMasfjorden11680
21Stephan VargordiLørenskog1144-27
22Erik Botheim19111130-3
23Caroline Beer JacobsenStavanger111191
24Maud RødsmoenOSS110524
25Mathias SætreBergens1082106
26Sander Lange Berge191110775
27Sivert KnutsenLørenskog1075Ny
28Benjamin ImsrudCaissa106096
29Marte B KyrkjebøStavanger103053

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Jarani SuntharalingamOSS1339225
2Monika MachlikTromsø1193-25
3Edit MachlikTromsø117167
4Caroline Beer JacobsenStavanger111191
5Maud RødsmoenOSS110524
6Marte B KyrkjebøStavanger103053
7Hanna B KyrkjebøStavanger952160
8Marlene S ØstebøStavanger813276
9Elida Brekke1911742105
10Oda TjetlandSandnes7250
11Sofie Sæther191170710
12Ingvild Brekke FløttenModum6630

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22290
2Ragnar Harald HoenOSS22170
3Per OfstadFredriksstad21640
4Erling KristiansenOSS2153-14
5Helge GundersenRandaberg21470
6Jarl H UlrichsenTrondheim21454
7Thor Geir HarestadRandaberg21320
8Vidar TaksrudTempo206525
9Lars Kjølberg19112056-17
10Kjell Ole KristensenNarvik2016-10
11Bernt NordbySarpsborg198913
12Øystein HjertenesFørde19660
13James SteedmanRandaberg19620
14Øyvind AntonsenAalesunds19430
15Sjur NørveStjernen19280
16Trond A NilsenOttestad189716
17Karl W. StrandKristiansund1894-10
18Leif KverndalStjernen1893101
19Ole Morten SkogheimLillehammer18880
20Odd BirkestrandMasfjorden187938
21Tom Ivar JenkinsOSS18650
22Kjell M HaugStjernen185072
23Rolf RøstadAsker18469
24Øyvin StrandBergens184228
25Johs R Kjeken191118400
26Jørgen VikKristiansand1827-3
27Bjørn LerstadDrammens18250
28Helge E. ThetingKragerø1813-60
29Tor HenriksenStjernen18130

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) januar 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadFredriksstad21640
2Thor JohansenAsker17950
3Rich. Wicklund-HansenOSS17746
4Magnus MonsenSandnes17180
5Aage MellaStrømmen16840
6Willy L. OlsenOSS16800
7Sverre HaugGjøvik16490
8Kjell H JohansenTønsberg15460
9Reidar SkjoldTempo15290
10Øyvind WebergFollo15172
11Oddvar HøeSteinkjer1489-28
12Rolf A FescheAsker1482-30
13Håkon SannesStjernen147511
14Olav Andreas MoenSteinkjer146813
15Sverre SkjønbergIndre Østfold14510
16Olav ØyeNordstrand144636
17Asle MarvinHønefoss1438-2
18Hans Petter BieNordstrand1436-4
19Harald OplandSteinkjer1431-15
20Odd B. JohansenFredriksstad142792
21Josef HajduCaissa14250
22Åge NikolaisenHønefoss142430
23Finn MarcussenNordstrand14220
24Svein Erik KumleNordstrand141413
25Tronn GrubenKirkegata14064

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen januar 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2524
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2079
4Edvardsen RagnarDrammens1814
5Andersen HarryFredriksstad1686
6Aulin-Jansson JøranAsker1678
7Kverndal LeifStjernen1636
8Ristesund OddKampen1593
9Bjørgvik Jan ArneVerdal1574
10Spillum JahnMoss1559
11Svenske JanStrømmen1559
12Øgaard LeifOSS1526
13Østenstad BergeAsker1496
14Jensen Arne-RogerSarpsborg1485
15Johannessen Leif EOSS1434
16Svindahl JanKristiansand1415
17Haugli PetterMoss1371
18Kristiansen ReidarHamar1347
19Mella AageStrømmen1340
20Omtvedt PerStjernen1324
21Gullaksen EirikBergens1316
22Pedersen ØyvindTromsø1313
23Rangøy Helge A.Halden1307
24Christenson ThorNordstrand1303
25Røyset PålTromsø1301
26Bern IvarBergens1300

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, januar 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
Getz NicolaiOSS293
Tjølsen KatrineBergens256
Hammer Jon LudvigOSS250
Tari AryanAsker244
Taube Gregor1911233
Thingstad EvenHønefoss230
Hobber AndersPorsgrunn229
Johansen StianFredriksstad227
Hansen Pål AndreasVerdal223
Kvisla JohannesStavanger222
Bue GunnarTønsberg220
Løvik Lasse ØstebøAsker219
Gandrud Vegar KoiHønefoss214
Botheim Tor1911204
Lie TerjeBergens202
Kovachev Daniel JakobsenOSS199
Haug Marianne Wold1911195
Thingstad AndersHønefoss194
Urkedal Frode Olav Olsen1911193
Amarapala SheringtonLørenskog193
Moberg Jan RuneFollo191
Hegelund Ole JakobByneset189
Arvola BenjaminKristiansund187
Andersen DagSarpsborg181
Nygaard TimmieCaissa181
Hagen Anders GMoss180
Suntharalingam JathavanOSS180
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn177
Ulvnes RoarNordstrand176
Carlsen MagnusNTG172
Nilsen Joachim B.Bergens172
Thomassen JoachimMoss171
Guttulsrud Odd Martin1911170
Kjøita Henning1911169
Kjøita Torgeir1911168
Rødvik Trym DanielHamar166
Kjølberg Jens Hjorth1911162
DeMac EliasBergens160
Berezkin AlexanderTrondheim160
Hauge Lars OskarOSS158
Haarr Jon KristianStavanger157
Tofte Sondre WaageStavanger155
Laverton ChristianTrondheim155
Skage Øystein AagedalBergens154
Moltu EirikSarpsborg153
Høva FrodeFollo152
Pettersen Joar GullestadStavanger150
Rundgren AndersOSS150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Fri Jan 22 22:41:53 CET 2010

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]