[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for september 2010

Norgestoppen september 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2853212826
2GMJon Ludvig HammerOSS261192633
3GMSimen AgdesteinNTG254202570
4GMKjetil A. LiePorsgrunn250832529
5GMLeif E JohannessenOSS250302516
6IMFrode ElsnessMoss2491-102485
7GMEinar J GauselOSS247902501
8IMEspen LiePorsgrunn247752471
9GMBerge ØstenstadAsker2435-32462
10GMRune DjurhuusAkademisk243272444
11FMFrode Olav Olsen Urkedal19112424242430
12IMTorbjørn R. Hansen19112413212429
13FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn240202413
14IMTorstein Bae1911240002406
15GMJonathan TisdallAsker239702422
16FMKjetil StokkeBergens2395142406
17IMBjørn TillerOSS2392562393
18GMLeif ØgaardOSS239002418
19FMJoachim ThomassenStavanger2389522408
20IMAtle GrønnOSS2381-162404
21IMRoy H FyllingenBergens238102391
22IMØystein HoleAkademisk235402380
23FMEspen AgdesteinOslo Vest235402374
24IMBjarke SahlAsker2345-52357
25FMEilif SkodvinOslo Vest233802337
26IMHelge NordahlBlack Knights233102346
27FMAndreas G.R. MoenOSS2331-112339
28FMStig TjomslandNordstrand232502347
29IMEirik GullaksenBergens2323-502373
30IMBjarte Leer-SalvesenSOSS232102350
31FMLasse Østebø LøvikStavanger2317-62298
32FMEspen ForsåTromsø2316152312
33FMDaniel Jakobsen KovachevOSS2315-182305
34Ørnulf StubberudOSS231092293
35FMSjur FerkingstadSandnes230302301
36FMBjørnar ByklumSOSS229602271
37FMKristian D. TrygstadOSS2295142308
38FMStein A AarlandOslo Vest229402300
39Nicolai GetzOSS2294502276
40FMPetter StigarBergens228632292
41WIMEllen HagesætherAkademisk227692275
42FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights227502293
43FMStig GabrielsenBergens227402290
44FMFlemming ChristensonNordstrand226902271
45Per Ove EgeliRandaberg226802285
46Dag OrsethMasfjorden226602282
47FMRoar ElsethOSS226502333
48WIMKatrine TjølsenBergens2260572259
49IMPetter HaugliMoss225592301
50FMCarl Fr. EkebergAsker2252-312290
51Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902257
52FMLars HjelmåsDrammens2248102307
53Hans K HarestadSOSS224802249
54IMIvar BernBergens223802317
55FMHarald B BorchgrevinkBergens223502289
56Kim Chr. AstrupSOSS223302270
57Alf Roger AndersenAkademisk2229502220
58Sondre Waage TofteStavanger2229-102206
59Edwin DavidKristiansund2225102262
60FMTrond GabrielsenBergens222302264
61Gunnar JohnsenTromsø222202204
62Odin Blikra VeaStavanger2220262194
63CMHalvard HagesætherBergens221702265
64FMOle Christian MoenOSS2211202247
65Ludy Helsio P Sousa19112206222238
66Jon Kristian HaarrStavanger2205262201
67Øystein Bøyum FossumTrondheimstud220402199
68Trond ThorstensenAkademisk220002250
69Gudmund StenersenSOSS2200-12213
70Helge GundersenRandaberg219802230
71Joachim B. NilsenBergens2194322179
72FMTerje JohansenSOSS219302243
73FMDag MadsenTrondheim219102269
74Vegar Koi GandrudHønefoss2191-372199
75Hans O. LahlumPorsgrunn2188-362221
76WIMSilje Bjerke1911218502205
77Levi André TallaksenPorsgrunn218512193
78Mats PerssonOSS21840
79Björn GambäckTrondheim21840
80CMInge Sandstad SkrondalAkademisk218102241
81Benjamin ArvolaTromsø2181112199
82Lars Even AndersenBlack Knights2180-62237
83FMGustav GudbrandsenAkademisk217902233
84Jon RørvikTempo217702178
85Lars BreivikDrammens2176-212232
86Gunnar B. HanssenTromsø2176912221
87Dag UlvinLillestrøm217602198
88Kristian Stuvik HolmHamar21721372151
89CMPetter G StokstadNordstrand217102231
90CMÅsmund HammerstadAsker217102208
91FMRagnar Harald HoenOSS2170-422240
92Tommy IndbrynKirkenes217002165
93Anders HobberPorsgrunn2165572157
94Jon QvortrupHalden216202222
95Elias DeMacBergens2162502226
96FMKjell Arne MorkSK 96216002265
97Stig K. MartinsenBergens2160-302194
98WIMSheila Barth SahlBlack Knights2159212175
99Steinar MoenNarvik215702217
100FMThor Geir HarestadRandaberg215402219
101Bertil SvendsenKragerø215302207
102CMJoachim SolbergMoss2151-32223
103FMErling KristiansenOSS215102199

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen september 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Jovanka HouskaBergens24265
2WIMEllen HagesætherAkademisk227692275
3WIMKatrine TjølsenBergens2260572259
4WIMSilje Bjerke1911218502205
5WIMSheila Barth SahlBlack Knights2159212175
6Marianne Wold Haug1911209102046
7WFMSylvia JohnsenOSS1954232030
8Torill SkytteOSS1953-121958
9Yerazik KhachatourianOSS193022025
10Anita GrønnestadBergens192292027
11Ellisiv ReppenOSS1893-281954
12Marte EgelandSandnes186901967
13Ellen Øen CarlsenNTG1856-51891
14Sissel J. StavaSevland184301899
15Line Jin JørgensenSevland179901890
16Maria Pitz JacobsenVålerenga175101824
17Erle Andrea Marki HansenKristiansand1659-271727
18Elise ForsåTromsø16491101689
19Laila SidselrudKongsvinger16140
20Ida Lahlum1911149701805
21Ingrid Øen CarlsenNTG1468-551523
22Lisbeth HaugsværMasfjorden146701694
23Linda Marie HansenTrondheimstud144601670
24Raksha RathanOSS144501471
25Anita BratbakMasfjorden141801727
26Alise HaukenesHamar13992131635
27Jarani SuntharalingamOSS138538
28Evy FærevaagMasfjorden138101723
29Monika MachlikTromsø138120
30Maren StangelandSandnes136101707
31Maud RødsmoenOSS1358136
32Astrid FindrengTrondheim13310
33Anastasia EdakinaOSS129401868
34Ingrid StrandModum1247-36
35Edit MachlikTromsø12406
36Caroline Beer JacobsenStavanger1226781593
37Marte B KyrkjebøStavanger111042
38Hanna B KyrkjebøStavanger1093661526
39Anita GholamiOSS1051190
40Ingeborg Marie NylandMolde10120
41Stine FjæreKonnerud10040

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen september 2010

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenNTG2853212826
2GMJon Ludvig HammerOSS261192633
3FMFrode Olav Olsen Urkedal19112424242430
4Nils GrandeliusKristiansund24217
5FMJoachim ThomassenStavanger2389522408
6FMLasse Østebø LøvikStavanger2317-62298
7FMEspen ForsåTromsø2316152312
8Nicolai GetzOSS2294502276
9WIMKatrine TjølsenBergens2260572259
10Sondre Waage TofteStavanger2229-102206
11Jon Kristian HaarrStavanger2205262201
12Joachim B. NilsenBergens2194322179
13Vegar Koi GandrudHønefoss2191-372199
14Levi André TallaksenPorsgrunn218512193
15Benjamin ArvolaTromsø2181112199
16Kristian Stuvik HolmHamar21721372151
17Anders HobberPorsgrunn2165572157
18Elias DeMacBergens2162502226
19Peter FlermoenHarstad2139292155
20Even ThingstadHønefoss212052132
21Odd Martin Guttulsrud19112109852107
22Marianne Wold Haug1911209102046
23Anders G HagenMoss2081122103
24Johannes KvislaStavanger2078-452132
25Espen HaugstadSandnes2054-302102
26Kristoffer MadlandSandnes204302051
27Espen Peder BaastøNordstrand2014992075
28Aryan TariAsker1999532053
29Øystein Aagedal SkageBergens1971-102015
30Pål Andreas HansenVerdal1968-772046
31Anders ThingstadHønefoss1962431971
32Ole Emil FrisvoldBergens1938541920
33Erlend MikalsenAlta1931-81991
34Tor Botheim19111931821957
35Jo Kristian LøbergOSS1919-33
36Timmie NygaardCaissa1905221960
37Magnus EriksenMo19051011985

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens226057
2Marianne Wold Haug191120910
3Line Jin JørgensenSevland17990
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand1659-27
5Elise ForsåTromsø1649110
6Ingrid Øen CarlsenNTG1468-55
7Lisbeth HaugsværMasfjorden14670
8Raksha RathanOSS14450
9Anita BratbakMasfjorden14180
10Alise HaukenesHamar1399213
11Jarani SuntharalingamOSS138538
12Evy FærevaagMasfjorden13810
13Monika MachlikTromsø138120
14Maren StangelandSandnes13610
15Maud RødsmoenOSS1358136
16Ingrid StrandModum1247-36
17Edit MachlikTromsø12406
18Caroline Beer JacobsenStavanger122678
19Marte B KyrkjebøStavanger111042
20Hanna B KyrkjebøStavanger109366
21Anita GholamiOSS1051190
22Ingeborg Marie NylandMolde10120
23Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar2172137
2Anders HobberPorsgrunn216557
3Peter FlermoenHarstad213929
4Odd Martin Guttulsrud1911210985
5Aryan TariAsker199953
6Pål Andreas HansenVerdal1968-77
7Anders ThingstadHønefoss196243
8Ole Emil FrisvoldBergens193854
9Tor Botheim1911193182
10Stian JohansenMoss189060
11Erlend KyrkjebøStavanger1858122
12Markus MoripenNordstrand185290
13David LangeFollo184990
14Henning Kjøita19111849-13
15Fredrik Beer JacobsenStavanger184173
16Gregor Taube191118320
17Lars Oskar HaugeOSS181243
18Jon Fredrik ÅsvangSortland17940
19Sebastian MihajlovOSS17558
20Jathavan SuntharalingamOSS17512
21Johan SalomonNordstrand1746125
22Jens Hjorth Kjølberg19111724-22
23Jørgen HoelBergens170489
24Trym Daniel RødvikHamar170395
25Armin GholamiOSS168545
26Erle Andrea Marki HansenKristiansand1659-27
27Elise ForsåTromsø1649110
28Johan-Sebastian ChristiansenCaissa1648125
29Torgeir Kjøita1911162765

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand1659-27
2Elise ForsåTromsø1649110
3Ingrid Øen CarlsenNTG1468-55
4Raksha RathanOSS14450
5Alise HaukenesHamar1399213
6Jarani SuntharalingamOSS138538
7Monika MachlikTromsø138120
8Maud RødsmoenOSS1358136
9Edit MachlikTromsø12406
10Caroline Beer JacobsenStavanger122678
11Marte B KyrkjebøStavanger111042
12Hanna B KyrkjebøStavanger109366
13Anita GholamiOSS1051190

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar2172137
2Aryan TariAsker199953
3Lars Oskar HaugeOSS181243
4Sebastian MihajlovOSS17558
5Johan SalomonNordstrand1746125
6Armin GholamiOSS168545
7Johan-Sebastian ChristiansenCaissa1648125
8Samuel RiiserOSS152620
9Johannes HaugNordstrand150563
10Mathias SætreBergens1493280
11Kjell Håkon LienHønefoss1453-49
12Jarani SuntharalingamOSS138538
13Monika MachlikTromsø138120
14Felix CevroAsker13630
15Maud RødsmoenOSS1358136
16Sherington AmarapalaLørenskog1330-56
17Lasse E BjørnTromsø1304125
18Sander Lange Berge19111296161
19Ulrik OlsenOSS1292-21
20Martin NilsenStavanger129226
21Benjamin HaldorsenBergens12670
22Edit MachlikTromsø12406
23Benjamin ImsrudCaissa1229-13
24Caroline Beer JacobsenStavanger122678
25Sondre MerkesvikBergens1216249
26Endre MachlikTromsø1187167
27Daniel Steen HaugeStrømmen1187-45
28Kjetil AndåsMasfjorden1177-41
29Erik B GrammeltvedtOSS1176107
30Marius EriksenNord-Odal116772
31Stephan VargordiLørenskog11530
32Andreas Hernæs19111147-34
33Sivert KnutsenLørenskog11450
34Erik Botheim19111121-39
35Marte B KyrkjebøStavanger111042
36Rasmus L HauglandModum1094115
37Hanna B KyrkjebøStavanger109366
38Henrik Øie LøbersliKristiansund1081Ny
39Didrik BraathenNordstrand1070150
40Arman K GhaderiTrondheim106916
41Eskil Ekeland GrønnOSS1068-18
42Andreas G TryggestadNordstrand101718
43Vestein Lauritsen LangsethKristiansand10100

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Jarani SuntharalingamOSS138538
2Monika MachlikTromsø138120
3Maud RødsmoenOSS1358136
4Edit MachlikTromsø12406
5Caroline Beer JacobsenStavanger122678
6Marte B KyrkjebøStavanger111042
7Hanna B KyrkjebøStavanger109366
8Sara Næss191193858
9Eline Holbek SørbyeTromsø9006
10Victoria AgdesteinSteinkjer8030
11Ingvild Brekke FløttenModum795158
12Marlene S ØstebøStavanger7670
13Elida Brekke19117420
14Oda TjetlandSandnes7250
15Sofie Sæther19117250
16Christiane MoenOSS718151
17Maria Næss1911692692
18Elise Sjøttem JacobsenTromsø686108
19Regine ForsåTromsø662107

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22220
2Helge GundersenRandaberg21980
3Ragnar Harald HoenOSS2170-42
4Thor Geir HarestadRandaberg21540
5Erling KristiansenOSS21510
6Per OfstadFredriksstad2137-1
7Jarl H UlrichsenTrondheim2119-14
8Lars Kjølberg1911207418
9Bernt NordbySarpsborg20580
10Vidar TaksrudTempo2025-8
11Ivar M DahlBærum20240
12Kjell Ole KristensenNarvik2005-29
13Øystein HjertenesFørde20020
14Tor Arne Hauge1911198211
15James SteedmanRandaberg19790
16Øyvind AntonsenAalesunds19430
17Sjur NørveStjernen19290
18Trond A NilsenOttestad19150
19Helge E. ThetingKragerø190655
20Karl W. StrandKristiansund19040
21Ole Morten SkogheimLillehammer18720
22Tom Ivar JenkinsOSS1860-14
23Øyvin StrandBergens185632
24Kjell M HaugStjernen18500
25Alf ØveråsDirekte18440
26Odd BirkestrandMasfjorden1829-56
27Johs R Kjeken191118250
28Bjørn LerstadDrammens18210
29Leif KverndalStjernen1819-37
30Jørgen VikKristiansand181510
31Tor HenriksenStjernen18050

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) september 2010

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadFredriksstad2137-1
2Thor JohansenAsker17950
3Rich. Wicklund-HansenOSS1764-25
4Magnus MonsenSandnes173517
5Aage MellaStrømmen16800
6Willy L. OlsenOSS1652-28
7Sverre HaugGjøvik16490
8Kjell H JohansenTønsberg15120
9Reidar SkjoldTempo14900
10Oddvar HøeSteinkjer14850
11Rolf A FescheAsker14770
12Olav Andreas MoenSteinkjer14530
13Roar ThorstensenStjernen144465
14Håkon SannesNordstrand1438-4
15Hans Petter BieNordstrand14360
16Asle MarvinHønefoss14350
17Olav ØyeNordstrand14290
18Harald OplandSteinkjer14290
19Josef HajduCaissa14250
20Øyvind WebergFollo1416-70
21Svein Erik KumleNordstrand14010

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen september 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2598
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2102
4Edvardsen RagnarDrammens1830
5Andersen HarryFredriksstad1722
6Aulin-Jansson JøranAsker1700
7Kverndal LeifStjernen1679
8Ristesund OddKampen1612
9Bjørgvik Jan ArneVerdal1597
10Spillum JahnMoss1595
11Svenske JanStrømmen1588
12Øgaard LeifOSS1537
13Jensen Arne-RogerSarpsborg1516
14Østenstad BergeAsker1509
15Johannessen Leif EOSS1440
16Svindahl JanKristiansand1433
17Haugli PetterMoss1397
18Omtvedt PerStjernen1370
19Kristiansen ReidarHamar1367
20Røyset PålTromsø1359
21Gullaksen EirikBergens1344
22Mella AageStrømmen1341
23Pedersen ØyvindTromsø1331
24Gulliksen LeifStjernen1327
25Rangøy Helge A.Halden1321
26Romsdal TrondTromsø1315
27Ludvigsen JanFredriksstad1307
28Bern IvarBergens1303
29Christenson ThorNordstrand1303

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, september 2010

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker327
Getz NicolaiOSS318
Hobber AndersPorsgrunn277
Thingstad EvenHønefoss266
Bue GunnarTønsberg251
Johansen StianMoss247
Tjølsen KatrineBergens245
Hammer Jon LudvigOSS236
Kvisla JohannesStavanger231
Amarapala SheringtonLørenskog230
Løvik Lasse ØstebøStavanger229
Taube Gregor1911228
Hegelund Ole JakobByneset224
Lie TerjeBergens222
Hauge Lars OskarOSS220
Rødvik Trym DanielHamar219
Moberg Jan RuneFollo217
Botheim Tor1911217
Nygaard TimmieCaissa215
Andersen DagSarpsborg214
Gandrud Vegar KoiHønefoss213
Kjøita Henning1911213
Kjøita Torgeir1911210
Guttulsrud Odd Martin1911208
Kovachev Daniel JakobsenOSS206
DeMac EliasBergens206
Hansen Pål AndreasVerdal204
Hagen Anders GMoss203
Thingstad AndersHønefoss200
Leite SteinarModum199
Jacobsen Fredrik BeerStavanger199
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn198
Nilsen Joachim B.Bergens195
Gholami ArminOSS194
Urkedal Frode Olav Olsen1911191
Haarr Jon KristianStavanger189
Ulvnes RoarNordstrand187
Arvola BenjaminTromsø187
Kyrkjebø ErlendStavanger183
Høva FrodeFollo180
Moripen MarkusNordstrand180
Brekke John IvarTrondheim178
Berezkin AlexanderTrondheim178
Johansen Paul IvarTrondheim178
Kjølberg Jens Hjorth1911175
Haug JohannesNordstrand174
Laverton ChristianTrondheim173
Mottang HaraldStjernen172
Rundgren AndersOSS172
Thomassen JoachimStavanger171
Salomon JohanNordstrand171
Moltu EirikSarpsborg169
Jacobsen Caroline BeerStavanger166
Mihajlov SebastianOSS166
Suntharalingam JathavanOSS165
Andersen HarryFredriksstad161
Forså EliseTromsø161
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand160
Flermoen PeterHarstad160
Frisvold Ole EmilBergens158
Wasenius ThomasBlack Knights157
Friberg Reid ErikPorsgrunn156
Sjøl HenrikAkademisk155
Carlsen MagnusNTG155
Larsen Per MagnusPorsgrunn155
Haug Marianne Wold1911154
Pettersen Joar GullestadStavanger153
Eike Mathias BrennhaugenLørenskog152
Skage Øystein AagedalBergens151
Furnes TorsteinFollo150
Hoel JørgenBergens150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Mon Sep 27 14:39:57 CEST 2010

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]