[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for januar 2011

Norgestoppen januar 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger2824-292814
2GMJon Ludvig HammerOSS2641302647
3GMSimen AgdesteinNTG254202558
4GMKjetil A. LiePorsgrunn251572531
5GMLeif E JohannessenOSS2497-62514
6IMFrode ElsnessMoss2488-32484
7GMEinar J GauselOSS247902501
8GMBerge ØstenstadAsker2452172466
9FMFrode Olav Olsen Urkedal19112442182438
10IMEspen LiePorsgrunn2441-362455
11GMRune DjurhuusAkademisk243312444
12IMTorbjørn R. Hansen19112426132439
13FMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn240202413
14FMKjetil StokkeBergens240162413
15GMJonathan TisdallAsker239922420
16IMJoachim ThomassenStavanger2399102404
17IMTorstein Bae19112393-72411
18IMBjørn TillerOSS239202393
19GMLeif ØgaardOSS239002418
20IMAtle GrønnOSS238432411
21FMEspen AgdesteinOslo Vest235402374
22IMØystein HoleAkademisk2350-42380
23IMBjarke SahlAsker234502359
24FMEilif SkodvinOslo Vest233802337
25IMBjarte Leer-SalvesenSOSS233092360
26FMKristian D. TrygstadOSS2329342332
27IMHelge NordahlBlack Knights2328-32344
28FMLasse Østebø LøvikStavanger2328112311
29FMAndreas G.R. MoenOSS2327-42328
30FMStig TjomslandNordstrand232502347
31FMDaniel Jakobsen KovachevOSS231942307
32FMPetter StigarBergens2316302312
33IMEirik GullaksenBergens2315-82351
34FMØrnulf StubberudOSS231442299
35IMErik FossanStavanger231342377
36FMEspen ForsåTromsø2311-52306
37FMNicolai GetzOSS2307132334
38FMSjur FerkingstadSandnes230302301
39FMStein A AarlandOslo Vest229402300
40FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights2286112303
41FMBjørnar ByklumSOSS2280-162263
42WIMEllen HagesætherAkademisk227602288
43FMStig GabrielsenBergens2271-32288
44FMFlemming ChristensonNordstrand226902271
45Per Ove EgeliRandaberg226802285
46Dag OrsethMasfjorden226602282
47FMRoar ElsethOSS226502333
48Kristian Stuvik HolmHamar2264922209
49Lars Even AndersenBlack Knights2258782260
50Hans K HarestadSOSS225352265
51CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2252712270
52Thomas RobertsenTeam Bjørnsen224902257
53FMLars HjelmåsDrammens2245-32309
54IMPetter HaugliMoss2240-152295
55FMTrond GabrielsenBergens2240172270
56FMCarl Fr. EkebergAsker2240-122274
57IMIvar BernBergens223802317
58Kim Chr. AstrupSOSS223632274
59FMHarald B BorchgrevinkBergens223502289
60Alf Roger AndersenAkademisk222902226
61Edwin DavidKristiansund222502262
62Sondre Waage TofteStavanger2223-62212
63Gunnar JohnsenTromsø222202211
64CMHalvard HagesætherBergens221702265
65Hans O. LahlumPorsgrunn2211232221
66Jon Kristian HaarrStavanger221162215
67FMOle Christian MoenOSS2209-22249
68Ludy Helsio P Sousa1911220602238
69Øystein Bøyum FossumPorsgrunn220402199
70Trond ThorstensenAkademisk220002250
71Helge GundersenRandaberg219802234
72Elias DeMacBergens2198362246
73Gudmund StenersenSOSS2195-52228
74WIMKatrine TjølsenBergens2194-662225
75Joachim B. NilsenBergens219402218
76FMTerje JohansenSOSS219302243
77FMErling KristiansenOSS2192412224
78Gunnar B. HanssenTromsø2191152200
79WIMSilje Bjerke1911218722186
80Vegar Koi GandrudHønefoss2186-52203
81Mats PerssonOSS21851
82Odin Blikra VeaStavanger2184-362214
83Björn GambäckTrondheim21840
84FMGustav GudbrandsenAkademisk217902233
85CMÅsmund HammerstadAsker217872207
86Dag UlvinLillestrøm217602198
87Mikael RølvågNarvik2173752179
88Jon RørvikTempo2172-52172
89Lars BreivikDrammens2171-52233
90CMPetter G StokstadNordstrand217102231
91WIMSheila Barth SahlBlack Knights2171122173
92FMRagnar Harald HoenOSS217002240
93Tommy IndbrynKirkenes217002165
94Peter FlermoenHarstad2167282169
95Vanja CengijaTromsø2167-8
96Benjamin ArvolaTromsø2164-172217
97Jon QvortrupHalden216202222
98FMKjell Arne MorkSK 96216002265
99Per OfstadFredriksstad2157202194
100Steinar MoenNarvik215702217
101CMJoachim SolbergMoss215762223
102FMThor Geir HarestadRandaberg215402172
103Bertil SvendsenKragerø215302207
104Levi André TallaksenPorsgrunn2151-342190

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen januar 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1Jovanka HouskaBergens24260
2WIMEllen HagesætherAkademisk227602288
3WIMKatrine TjølsenBergens2194-662225
4WIMSilje Bjerke1911218722186
5WIMSheila Barth SahlBlack Knights2171122173
6Marianne Wold Haug1911209102046
7Torill SkytteOSS2003501985
8Ellisiv ReppenOSS1959661963
9WFMSylvia JohnsenOSS195402028
10Yerazik KhachatourianOSS1889-411996
11Anita GrønnestadBergens1870-522027
12Marte EgelandSandnes186901967
13Ellen Øen CarlsenOSS185601892
14Line Jin JørgensenSevland1795-41892
15Erle Andrea Marki HansenKristiansand1740811742
16Maria Pitz JacobsenVålerenga1737-141819
17Elise ForsåTromsø1668191726
18Laila SidselrudKongsvinger16140
19Jarani SuntharalingamOSS1516131
20Ida Lahlum1911149701805
21Edit MachlikTromsø1477237
22Monika MachlikTromsø1475941561
23Lisbeth HaugsværMasfjorden146701674
24Ingrid Øen CarlsenNTG1456-121511
25Anita BratbakMasfjorden1453351721
26Alise HaukenesHamar1448491613
27Linda Marie HansenTrondheimstud144601670
28Maud RødsmoenOSS141658
29Raksha RathanOSS1404-411463
30Evy FærevaagMasfjorden138101723
31Maren StangelandSandnes136101707
32Astrid FindrengTrondheim13310
33Marte B KyrkjebøStavanger12641541488
34Ingrid StrandModum12470
35Yonne TangelderTrondheim120677
36Caroline Beer JacobsenStavanger1189-371593
37Hanna B KyrkjebøStavanger1158651520
38Anita GholamiOSS114897
39Heidi RøneidStjernen112349
40Susanne QuistBergens1047-9
41Ingeborg Marie NylandMolde10120
42Stine FjæreKonnerud10040

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen januar 2011

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1FMFrode Olav Olsen Urkedal19112442182438
2Nils GrandeliusKristiansund24210
3FMLasse Østebø LøvikStavanger2328112311
4FMNicolai GetzOSS2307132334
5Kristian Stuvik HolmHamar2264922209
6Sondre Waage TofteStavanger2223-62212
7Jon Kristian HaarrStavanger221162215
8Elias DeMacBergens2198362246
9WIMKatrine TjølsenBergens2194-662225
10Joachim B. NilsenBergens219402218
11Vegar Koi GandrudHønefoss2186-52203
12Peter FlermoenHarstad2167282169
13Benjamin ArvolaTromsø2164-172217
14Levi André TallaksenPorsgrunn2151-342190
15Even ThingstadHønefoss212772156
16Aryan TariAsker21251262097
17Odd Martin Guttulsrud1911211562110
18Anders HobberPorsgrunn2093-722156
19Marianne Wold Haug1911209102046
20Kristoffer MadlandSandnes2060172051
21Anders ThingstadHønefoss2030682014
22Espen Peder BaastøNordstrand2006-82070
23Lars Oskar HaugeOSS19711591942
24Erlend KyrkjebøStavanger1957991966
25Gregor Taube191119521201973
26Pål Andreas HansenVerdal1951-172046
27Ole Emil FrisvoldBergens194461945
28Øystein Aagedal SkageBergens1934-371994
29Jo Kristian LøbergOSS192910
30Stian JohansenMoss1929391919
31Tor Botheim19111921-101949
32Magnus EriksenMo1916112002

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens2194-66
2Marianne Wold Haug191120910
3Line Jin JørgensenSevland1795-4
4Erle Andrea Marki HansenKristiansand174081
5Elise ForsåTromsø166819
6Jarani SuntharalingamOSS1516131
7Edit MachlikTromsø1477237
8Monika MachlikTromsø147594
9Lisbeth HaugsværMasfjorden14670
10Ingrid Øen CarlsenNTG1456-12
11Alise HaukenesHamar144849
12Maud RødsmoenOSS141658
13Raksha RathanOSS1404-41
14Evy FærevaagMasfjorden13810
15Maren StangelandSandnes13610
16Marte B KyrkjebøStavanger1264154
17Ingrid StrandModum12470
18Caroline Beer JacobsenStavanger1189-37
19Hanna B KyrkjebøStavanger115865
20Anita GholamiOSS114897
21Eline Holbek SørbyeTromsø94040
22Edel J MyraunetFrosta92738
23Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar226492
2Peter FlermoenHarstad216728
3Aryan TariAsker2125126
4Anders ThingstadHønefoss203068
5Lars Oskar HaugeOSS1971159
6Gregor Taube19111952120
7Stian JohansenMoss192939
8Tor Botheim19111921-10
9Henning Kjøita191118589
10Fredrik Beer JacobsenStavanger18443
11Sebastian MihajlovOSS178328
12Johan SalomonNordstrand176115
13Jathavan SuntharalingamOSS17609
14Johan-Sebastian ChristiansenCaissa174799
15Trym Daniel RødvikHamar174441
16Erle Andrea Marki HansenKristiansand174081
17Armin GholamiOSS172843
18Jørgen HoelBergens1686-18
19Torgeir Kjøita1911167649

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand174081
2Jarani SuntharalingamOSS1516131
3Edit MachlikTromsø1477237
4Monika MachlikTromsø147594
5Alise HaukenesHamar144849
6Maud RødsmoenOSS141658
7Raksha RathanOSS1404-41
8Marte B KyrkjebøStavanger1264154
9Caroline Beer JacobsenStavanger1189-37
10Hanna B KyrkjebøStavanger115865
11Anita GholamiOSS114897
12Eline Holbek SørbyeTromsø94040
13Edel J MyraunetFrosta92738

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmHamar226492
2Aryan TariAsker2125126
3Lars Oskar HaugeOSS1971159
4Sebastian MihajlovOSS178328
5Johan-Sebastian ChristiansenCaissa174799
6Armin GholamiOSS172843
7Mathias SætreBergens156269
8Samuel RiiserOSS155832
9Johannes HaugNordstrand153227
10Kjell Håkon LienHønefoss152572
11Ulrik OlsenOSS1410118
12Sondre MerkesvikBergens1391175
13Sander Lange Berge191112960
14Benjamin ImsrudCaissa129465
15Benjamin HaldorsenBergens12670
16Marte B KyrkjebøStavanger1264154
17Marius EriksenKongsvinger125891
18Endre MachlikTromsø121528
19Daniel Steen HaugeStrømmen1182-5
20Erik B GrammeltvedtOSS11793
21Andreas G TryggestadNordstrand1167150
22Hanna B KyrkjebøStavanger115865
23Andreas Hernæs191111470
24Eskil Ekeland GrønnOSS114173
25Didrik BraathenNordstrand113060
26Arman K GhaderiTrondheim112758
27Erik Botheim191111210
28Rasmus L HauglandModum11017
29Balder Jablonski19111096
30Cornelius KvendsethNordstrand1094145
31Shaun OndoOSS1070201
32Sigve SundsbøTrondheim1066
33Martin Bergsjø ØstbyOSS1062
34Adrian HitlandBergens1056161
35Eivind Olav Risting19111035
36Axel Emil ThorenfeldtFredriksstad1021124
37Eivind X DjurhuusNordstrand1017
38Vestein Lauritsen LangsethKristiansand10100
39Karl Oskar Magnus HolmDrammens1001

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Marte B KyrkjebøStavanger1264154
2Hanna B KyrkjebøStavanger115865
3Sara Næss191196729
4Eline Holbek SørbyeTromsø94040
5Ingvild Brekke FløttenModum81318
6Marlene S ØstebøStavanger79831
7Maria Næss191178795
8Elise Sjøttem JacobsenTromsø76579
9Christiane MoenOSS74830
10Elida Brekke19117420
11Regine ForsåTromsø68927
12Anne Margrethe MyraunetFrosta601601

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Gunnar JohnsenTromsø22220
2Helge GundersenRandaberg21980
3Erling KristiansenOSS219241
4Ragnar Harald HoenOSS21700
5Per OfstadFredriksstad215720
6Thor Geir HarestadRandaberg21540
7Jarl H UlrichsenTrondheim21212
8Lars Kjølberg191120740
9Bernt NordbySarpsborg20635
10Ivar M DahlBærum20273
11Kjell Ole KristensenNarvik202318
12Vidar TaksrudTempo2010-15
13Øystein HjertenesFørde20020
14Tor Arne Hauge191119820
15James SteedmanRandaberg19790
16Øyvind AntonsenAalesunds19430
17Stein SollidOSS19340
18Trond A NilsenOttestad193015
19Sjur NørveStjernen19290
20Helge E. ThetingKragerø19137
21Kjetil StrandAsker1906-13
22Karl W. StrandKristiansund19040
23Øyvin StrandBergens188024
24Ole Morten SkogheimLillehammer18720
25Alf ØveråsDirekte186723
26Tom Ivar JenkinsOSS18600
27Kjell M HaugStjernen18500
28Odd BirkestrandMasfjorden18290
29Bjørn LerstadDrammens18210
30Leif KverndalStjernen1817-2
31Jørgen VikKristiansand18150
32Johs R Kjeken19111808-17
33Tor HenriksenStjernen18050

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) januar 2011

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadFredriksstad215720
2Alf ØveråsDirekte186723
3Leif KverndalStjernen1817-2
4Thor JohansenAsker17950
5Magnus MonsenSandnes17350
6Rich. Wicklund-HansenOSS1730-34
7Aage MellaStrømmen16800
8Willy L. OlsenOSS16520
9Jan ForsbergSarpsborg1607-1
10Kjell H JohansenTønsberg15175
11Oddvar HøeSteinkjer14850
12Reidar SkjoldTempo1480-10
13Rolf A FescheAsker1468-9
14Asle MarvinHønefoss146227
15Olav Andreas MoenSteinkjer14530
16Roar ThorstensenStjernen14440
17Håkon SannesNordstrand14380
18Olav ØyeNordstrand14367
19Morten RøineHønefoss1434-5
20Harald OplandSteinkjer1425-4
21Josef HajduCaissa14250
22Øyvind WebergFollo14226
23Hans Petter BieNordstrand1408-28
24Rolf W. TangenSarpsborg14040

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen januar 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2618
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2112
4Edvardsen RagnarDrammens1839
5Andersen HarryFredriksstad1749
6Aulin-Jansson JøranAsker1727
7Kverndal LeifStjernen1697
8Ristesund OddKampen1622
9Spillum JahnMoss1613
10Bjørgvik Jan ArneVerdal1605
11Svenske JanStrømmen1588
12Øgaard LeifOSS1537
13Jensen Arne-RogerSarpsborg1534
14Østenstad BergeAsker1518
15Johannessen Leif EOSS1452
16Svindahl JanKristiansand1446
17Haugli PetterMoss1412
18Røyset PålTromsø1383
19Kristiansen ReidarHamar1379
20Omtvedt PerStjernen1376
21Gullaksen EirikBergens1357
22Pedersen ØyvindTromsø1345
23Mella AageStrømmen1341
24Gulliksen LeifStjernen1337
25Rangøy Helge A.Halden1330
26Romsdal TrondTromsø1328
27Ludvigsen JanFredriksstad1326
28Hanssen Gunnar B.Tromsø1320
29Christenson ThorNordstrand1312
30Lunde SigmundSarpsborg1311
31Bern IvarBergens1303

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, januar 2011

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker331
Getz NicolaiOSS284
Hauge Lars OskarOSS227
Amarapala SheringtonLørenskog226
Gholami ArminOSS224
Hobber AndersPorsgrunn220
Johansen StianMoss219
Bue GunnarTønsberg213
Rødvik Trym DanielHamar213
Thingstad EvenHønefoss211
Kjøita Torgeir1911210
Hammer Jon LudvigOSS209
Mihajlov SebastianOSS208
Leite SteinarTromsø207
Løvik Lasse ØstebøStavanger206
Gandrud Vegar KoiHønefoss203
Kjøita Henning1911197
Moberg Jan RuneFollo191
Lie TerjeBergens188
Høva FrodeFollo185
Haug JohannesNordstrand184
Urkedal Frode Olav Olsen1911183
Thingstad AndersHønefoss179
Andersen DagSarpsborg178
Kvisla JohannesStavanger178
Botheim Tor1911178
Kjølberg Jens Hjorth1911178
DeMac EliasBergens177
Jacobsen Fredrik BeerStavanger177
Christiansen Johan-SebastianCaissa177
Salomon JohanNordstrand176
Taube Gregor1911174
Guttulsrud Odd Martin1911171
Kyrkjebø ErlendStavanger171
Kovachev Daniel JakobsenOSS170
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand167
Hagen Anders GMoss166
Tallaksen Levi AndréPorsgrunn166
Tjølsen KatrineBergens166
Ulvnes RoarNordstrand164
Moripen MarkusNordstrand159
Hegelund Ole JakobByneset159
Haarr Jon KristianStavanger158
Liu BibekLørenskog158
Wasenius ThomasBlack Knights156
Moltu EirikSarpsborg156
Olsen UlrikOSS156
Mottang HaraldStjernen155
Hansen Pål AndreasVerdal153
Nilsen Joachim B.Bergens152
Nygaard TimmieCaissa152

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Fri Feb 11 21:08:52 CET 2011

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]