[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]


Topplistene for januar 2012

Norgestoppen januar 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1GMMagnus CarlsenStavanger284092835
2GMJon Ludvig HammerOSS262172606
3GMAloyzas KveinysMoss257702512
4GMSimen AgdesteinNTG253502558
5GMKjetil A. LiePorsgrunn2504-642529
6IMFrode ElsnessMoss2499182499
7GMNormunds MiezisMoss249862544
8GMBerge ØstenstadAsker2472192486
9GMLeif E JohannessenOSS2465-32503
10IMGeir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn2455122451
11IMFrode Olav Olsen Urkedal19112452202460
12GMRune DjurhuusAkademisk2445-62458
13IMAxel SmithKristiansund243922470
14IMTorbjørn R. Hansen1911242802469
15GMMihajlo StojanovicTrondheim2423142535
16GMNils GrandeliusKristiansund241302545
17IMEspen LiePorsgrunn241202449
18IMVadims DaskevicsStavanger240712464
19IMTorstein Bae19112403-32419
20IMNicolai GetzOSS2403472408
21IMJovanka HouskaBergens2402-302414
22IMJoachim ThomassenStavanger238302400
23FMKjetil StokkeBergens238102409
24GMJonathan TisdallAsker2379112418
25GMLeif ØgaardOSS237002408
26IMBjørn TillerOSS236002355
27IMEirik GullaksenBergens2354-222387
28FMEspen AgdesteinOSS235402374
29IMBjarte Leer-SalvesenSOSS235222380
30IMAtle GrønnOSS235122379
31IMMaxim DevereauxBlack Knights235102373
32FMEilif SkodvinBergens234402345
33FMAndreas G.R. MoenOSS2342-52360
34FMStig TjomslandNordstrand233902370
35IMØystein HoleAkademisk2334-292371
36FMStig GabrielsenBergens2334252330
37FMØrnulf StubberudOSS232922321
38IMHelge NordahlBlack Knights232602343
39FMEspen ForsåTromsø232602315
40FMLasse Østebø LøvikStavanger2321-42302
41Brede Alex. KvisvikKristiansund2316822302
42FMKristian D. TrygstadOSS2311-342298
43Kristian Stuvik HolmKristiansund2311302272
44IMBjarke SahlAsker230802344
45FMSjur FerkingstadSandnes2306122294
46IMErik FossanStavanger2301-42354
47FMDaniel Jakobsen KovachevOSS2301-312311
48FMRoar ElsethOSS229002349
49IMPetter HaugliMoss2284212303
50FMPetter StigarBergens2281-72292
51FMBjørnar ByklumSOSS2272212252
52Per Ove EgeliRandaberg226802285
53FMHallvard V ÅdnøyBlack Knights226602295
54FMFlemming ChristensonNordstrand225702268
55Lars Even AndersenBlack Knights2256-132288
56WIMEllen HagesætherAkademisk225582265
57CMHalvard HagesætherBergens224802281
58FMTrond GabrielsenBergens224402277
59FMCarl Fr. EkebergAsker224182272
60Hans K HarestadSOSS223992265
61WIMSilje Bjerke19112227312219
62FMHarald B BorchgrevinkBergens222702287
63Helge GundersenMasfjorden2226412227
64FMLars HjelmåsKristiansund222312286
65Edwin DavidKristiansund222392269
66Gunnar JohnsenTromsø222202203
67Jon Kristian HaarrStavanger2220192232
68Kim Chr. AstrupSOSS221902252
69FMTerje JohansenSOSS221802255
70IMIvar BernSK 96221302304
71WIMSheila Barth SahlBlack Knights221302214
72Odin Blikra VeaStavanger221202233
73Sondre Waage TofteStavanger221102203
74Benjamin ArvolaTromsø2209-12261
75CMJoachim SolbergMoss2205-32241
76Anders HobberPorsgrunn2205342201
77Ludy Helsio P SousaDirekte2201-52232
78WIMKatrine TjølsenBergens2200-352218
79Even ThingstadHønefoss2199-412219
80FMVanja CengijaTromsø219802267
81Mats PerssonOSS2196192218
82FMDag MadsenTrondheim219402265
83Joachim B. NilsenBergens219202206
84CMÅsmund HammerstadAsker2190162213
85CMInge Sandstad SkrondalAkademisk2189432235
86Aryan TariAsker2188-72206
87FMGustav GudbrandsenAkademisk218602235
88Björn GambäckTrondheim218512187
89Pål RøysetTromsø2182-72224
90FMRagnar Harald HoenOSS218102247
91CMPeter FlermoenHarstad2181-62212
92FMJøran Aulin-JanssonAsker217522237
93Tommy IndbrynKirkenes217502165
94Gudmund StenersenSOSS217402217
95Gunnar B. HanssenTromsø2173112211
96Vegar Koi GandrudHønefoss217302200
97Dag UlvinLillestrøm217232200
98Odd Martin Guttulsrud19112172-352172
99FMKjell Arne MorkSK 96217132260
100CMPetter G StokstadNordstrand217102231
101Alf Roger AndersenAkademisk2171-232195
102Trond ThorstensenAkademisk216502234
103Bertil SvendsenKragerø2163102207
104WFMEllinor FriskKristiansund2163Ny2218
105Bror ThankeNordstrand216202189
106Elias DeMacBergens2159-112227
107Jarle ReiteTrondheim215602173
108Rune MyhrvoldHønefoss2154102192
109Per OfstadOSS215252190
110Hans O. LahlumPorsgrunn215102202
111Trond SolemNordstrand215002211

Tilbake til Elo-siden

Kvinnetoppen januar 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMJovanka HouskaBergens2402-302414
2WIMEllen HagesætherAkademisk225582265
3WIMSilje Bjerke19112227312219
4WIMSheila Barth SahlBlack Knights221302214
5WIMKatrine TjølsenBergens2200-352218
6Ellinor FriskKristiansund2163Ny2218
7Marianne Wold Haug1911209102046
8Torill SkytteOSS198101973
9Ellisiv ReppenOSS1938-241948
10WFMSylvia JohnsenOSS1923-762007
11Ellen Øen CarlsenOSS1906-201925
12Yerazik KhachatourianOSS190651961
13Marte EgelandSandnes183701965
14Erle Andrea Marki HansenKristiansand1811621793
15Line Jin JørgensenStavanger1791191869
16Anita GrønnestadBergens1785-361950
17Elise ForsåTromsø1773971770
18Maria Pitz JacobsenVålerenga173201814
19Alise HaukenesHamar16771071675
20Monika MachlikTromsø1673-331718
21Ingrid Øen CarlsenBærum165301571
22Laila SidselrudKongsvinger16170
23Maud RødsmoenOSS1551101797
24Edit MachlikTromsø1511-131740
25Linda Marie HansenTrondheim1457-71640
26Ida Lahlum1911145201801
27Lisbeth HaugsværMasfjorden145101690
28Anita BratbakMasfjorden144501706
29Jarani SuntharalingamOSS14408
30Maria EdakinaOSS1396711657
31Raksha RathanOSS139401463
32Evy FærevaagMasfjorden136701725
33Marte B KyrkjebøStavanger1359521604
34Yonne TangelderTrondheim135828
35Heidi RøneidStjernen1358481621
36Hanna B KyrkjebøStavanger1318251538
37Ingrid StrandModum13140
38Caroline Beer JacobsenStavanger1283-71598
39Galina EstremskikhAlta1255-23
40Anita GholamiOSS1226131699
41Jeya SuntharalingamOSS1118-6
42Sara NæssTiger10840
43Susanne QuistBergens10550
44Stine FjæreKonnerud103531
45Elise Sjøttem JacobsenTromsø1020180

Tilbake til Elo-siden

Juniortoppen januar 2012

NrTittelNavnKlubbEloForandringFIDE-rating
1IMFrode Olav Olsen Urkedal19112452202460
2Nils GrandeliusKristiansund241302545
3FMLasse Østebø LøvikStavanger2321-42302
4Kristian Stuvik HolmKristiansund2311302272
5Jon Kristian HaarrStavanger2220192232
6Benjamin ArvolaTromsø2209-12261
7Anders HobberPorsgrunn2205342201
8WIMKatrine TjølsenBergens2200-352218
9Even ThingstadHønefoss2199-412219
10Joachim B. NilsenBergens219202206
11Aryan TariAsker2188-72206
12CMPeter FlermoenHarstad2181-62212
13Odd Martin Guttulsrud19112172-352172
14Elias DeMacBergens2159-112227
15Lars Oskar HaugeOSS2137622113
16Levi André TallaksenPorsgrunn210102167
17Marianne Wold Haug1911209102046
18Jo Kristian LøbergOSS207902022
19Anders ThingstadHønefoss207702087
20Johan SalomonNordstrand2057862002
21Erlend KyrkjebøStavanger2050-302028
22Magnus EriksenNTG2032562076
23Espen Peder BaastøNordstrand201202070
24Stian JohansenMoss2008-191990
25Pål Andreas HansenBergens2005472063
26Erlend MikalsenAlta1992-342045
27Jens Hjorth Kjølberg19111970-542010
28Henning Kjøita19111966441942
29Gregor Taube1911193501969
30Sebastian MihajlovOSS1933-171974
31Johan-Sebastian ChristiansenCaissa1925601967
32Ole Emil FrisvoldBergens191911963
33Tor Botheim1911191971969

Tilbake til Elo-siden

Junior jenter januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Katrine TjølsenBergens2200-35
2Marianne Wold Haug191120910
3Erle Andrea Marki HansenKristiansand181162
4Elise ForsåTromsø177397
5Alise HaukenesHamar1677107
6Monika MachlikTromsø1673-33
7Ingrid Øen CarlsenBærum16530
8Maud RødsmoenOSS155110
9Edit MachlikTromsø1511-13
10Jarani SuntharalingamOSS14408
11Raksha RathanOSS13940
12Marte B KyrkjebøStavanger135952
13Hanna B KyrkjebøStavanger131825
14Caroline Beer JacobsenStavanger1283-7
15Anita GholamiOSS122613
16Sara NæssTiger10840
17Elise Sjøttem JacobsenTromsø1020180
18Eline Holbek SørbyeTromsø9780
19Edel J MyraunetFrosta9490
20Elin TotlandMasfjorden9010

Tilbake til Elo-siden

Kadettoppen januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Kristian Stuvik HolmKristiansund231130
2Aryan TariAsker2188-7
3Peter FlermoenHarstad2181-6
4Lars Oskar HaugeOSS213762
5Johan SalomonNordstrand205786
6Henning Kjøita1911196644
7Gregor Taube191119350
8Sebastian MihajlovOSS1933-17
9Johan-Sebastian ChristiansenCaissa192560
10Armin GholamiOSS187623
11Johannes HaugNordstrand1812-23
12Erle Andrea Marki HansenKristiansand181162
13Torgeir Kjøita19111796-8
14Kjell Håkon LienHønefoss1720116
15Alise HaukenesHamar1677107
16Sondre MerkesvikBergens167499
17Monika MachlikTromsø1673-33
18Johannes Høva Bøhler19111662-11
19Samuel RiiserOSS165180
20Eivind AartunStavanger161125
21Eskil Ekeland GrønnOSS1602274

Tilbake til Elo-siden

Kadett jenter januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Erle Andrea Marki HansenKristiansand181162
2Alise HaukenesHamar1677107
3Monika MachlikTromsø1673-33
4Maud RødsmoenOSS155110
5Edit MachlikTromsø1511-13
6Jarani SuntharalingamOSS14408
7Marte B KyrkjebøStavanger135952
8Hanna B KyrkjebøStavanger131825
9Caroline Beer JacobsenStavanger1283-7
10Anita GholamiOSS122613
11Sara NæssTiger10840
12Elise Sjøttem JacobsenTromsø1020180
13Eline Holbek SørbyeTromsø9780
14Edel J MyraunetFrosta9490
15Ingrid Andrea GreibrokkAlta875252

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Aryan TariAsker2188-7
2Sebastian MihajlovOSS1933-17
3Armin GholamiOSS187623
4Johannes HaugNordstrand1812-23
5Sondre MerkesvikBergens167499
6Eskil Ekeland GrønnOSS1602274
7Ulrik OlsenOSS1587103
8Benjamin ImsrudCaissa1580245
9Eivind X DjurhuusNordstrand1521260
10Andreas G TryggestadNordstrand1519282
11Arman K GhaderiElefantene1493102
12Martin Bergsjø ØstbyOSS141558
13Rasmus L HauglandModum1412133
14Megan Alyssa GarciaTiger1380Ny
15Benjamin HaldorsenBergens1369102
16Endre MachlikTromsø136892
17Cornelius KvendsethNordstrand136035
18Audun EngesetLarvik128336
19Martin SaltvedtStavanger123715
20Didrik BraathenNordstrand123013
21Trygve DahlElefantene1225-31
22Sigve SundsbøElefantene122076
23Shaun OndoOSS117284
24Shervin KoushanElefantene1150100
25Erik Botheim191111210
26Balder Jablonski191110960
27Eivind Olav Risting1911109379
28Sara NæssTiger10840
29Erling Dyrhaug SkjølåsStavanger107432
30Karl Oskar Magnus HolmDrammens10605
31Andreas FossanStavanger1054122
32Benjamin FossanStavanger103760
33Thomas SolemNordstrand102224
34Elise Sjøttem JacobsenTromsø1020180
35Eivind BruasetTrondheim100225

Tilbake til Elo-siden

Lilleputt jenter januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Megan Alyssa GarciaTiger1380Ny
2Sara NæssTiger10840
3Elise Sjøttem JacobsenTromsø1020180
4Eline Holbek SørbyeTromsø9780
5Ingrid Andrea GreibrokkAlta875252
6Helene LoremTromsø824127
7Regine ForsåTromsø81544
8Maria SkaslienTiger8029
9Maria Næss19117870
10Marlene S ØstebøStavanger738-13
11Ingrid SkaslienTiger72525
12Camilla JohnsenStavanger710-9
13Malin ImsrudCaissa70670
14Embla Eikeland GrønnOSS677Ny
15Maria GreibrokkAlta675Ny
16Anne Margrethe MyraunetFrosta6427
17Kamilla KuzyakhmedovaKristiansund6230

Tilbake til Elo-siden

Seniortoppen januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Helge GundersenMasfjorden222641
2Gunnar JohnsenTromsø22220
3Ragnar Harald HoenOSS21810
4Per OfstadOSS21525
5Ole Christian MoenOSS2147-12
6Erling KristiansenOSS2121-3
7Thor Geir HarestadRandaberg212045
8Lars Kjølberg191121160
9Bernt NordbySarpsborg209317
10Jarl H UlrichsenTrondheim20820
11Ivar M DahlBærum2040-16
12Øystein HjertenesFørde202217
13Vidar TaksrudTempo201141
14Kjell Ole KristensenNarvik2004-12
15James SteedmanRandaberg19790
16Tor Arne Hauge191119770
17Øyvin StrandBergens19688
18Helge E. ThetingKragerø195729
19Stein SollidOSS19480
20Øyvind AntonsenAalesunds19460
21Trond A NilsenOttestad19270
22Kjetil StrandAsker19270
23Sjur NørveStjernen19180
24Henning W HermansenStjernen19170
25Karl W. StrandKristiansund19090
26Ole Morten SkogheimLillehammer18750
27Alf ØveråsDirekte18670
28Hans Chr FotlandOSS18160
29Odd BirkestrandMasfjorden18146
30Johs R Kjeken191118080
31Helge A. RangøyHalden1808-3
32Jørgen VikKristiansand1808-9
33Tor HenriksenStjernen18050
34Bjørn LerstadDrammens18040
35Øystein JohnsenTønsberg1803-16

Tilbake til Elo-siden

Eldre senior (over 75) januar 2012

NrNavnKlubbEloForandring
1Per OfstadOSS21525
2Erling KristiansenOSS2121-3
3Alf ØveråsDirekte18670
4Leif KverndalStjernen1757-20
5Rich. Wicklund-HansenOSS1718-77
6Magnus MonsenSandnes17130
7Aage MellaStrømmen1657-19
8Peder HavskjærVolda Ørsta16310
9Jan ForsbergSarpsborg16136
10Willy L. OlsenOSS15690
11Lars SætherFredriksstad1540-18
12Ivar VikenNSSF15180
13Olaf GjerdrumVåler14900
14Roar ThorstensenStjernen14880
15Oddvar HøeSteinkjer14850
16Rolf A FescheAsker147418
17Morten RøineHønefoss146517
18Olav Andreas MoenSteinkjer14530
19Leif BjørnstadKirkenes14380
20Håkon SannesNordstrand14380
21Harald OplandSteinkjer14210
22Olav ØyeNordstrand1419-12
23Steinar SimonsenFollo141419
24Asle MarvinHønefoss1413-2
25Reidar SkjoldTempo14100
26Åge NikolaisenHønefoss140719
27Kjell H JohansenTønsberg1405-4

Tilbake til Elo-siden

Aktivitetstoppen januar 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
1Bue GunnarTønsberg2735
2Gausel Einar JOSS2315
3Djurhuus RuneAkademisk2138
4Edvardsen RagnarDrammens1860
5Aulin-Jansson JøranAsker1784
6Andersen HarryFredriksstad1781
7Kverndal LeifStjernen1744
8Ristesund OddKampen1685
9Bjørgvik Jan ArneDirekte1638
10Spillum JahnMoss1632
11Svenske JanStrømmen1606
12Jensen Arne-RogerSarpsborg1591
13Østenstad BergeAsker1541
14Øgaard LeifOSS1539
15Johannessen Leif EOSS1505
16Svindahl JanKristiansand1457
17Haugli PetterMoss1440
18Røyset PålTromsø1440
19Omtvedt PerStjernen1438
20Kristiansen ReidarOttestad1405
21Gullaksen EirikBergens1394
22Pedersen ØyvindTromsø1379
23Romsdal TrondTromsø1373
24Gulliksen LeifStjernen1371
25Lunde SigmundSarpsborg1368
26Rangøy Helge A.Halden1367
27Hanssen Gunnar B.Tromsø1358
28Mella AageStrømmen1350
29Ludvigsen JanFredriksstad1338
30Synnestvedt JanNordstrand1321
31Moen Andreas G.R.OSS1315
32Christenson ThorNordstrand1312
33Bern IvarSK 961305
34Taksrud VidarTempo1302
35Hole ØysteinAkademisk1300

Tilbake til Elo-siden

Flest partier siste to år, januar 2012

NrNavnKlubbAnt. partier
Tari AryanAsker351
Christiansen Johan-SebastianCaissa278
Getz NicolaiOSS256
Hauge Lars OskarOSS253
Gholami ArminOSS245
Mihajlov SebastianOSS238
Amarapala SheringtonLørenskog236
Hobber AndersPorsgrunn229
Johansen StianMoss227
Rødvik Trym DanielHamar225
Hammer Jon LudvigOSS223
Leite SteinarModum222
Salomon JohanNordstrand222
Rødsmoen MaudOSS214
Imsrud BenjaminCaissa213
Bue GunnarTønsberg211
Haug JohannesNordstrand207
Tryggestad Andreas GNordstrand196
Høva FrodeFollo194
Dahl TrygveElefantene193
Mottang HaraldStjernen192
Kyrkjebø ErlendStavanger192
Machlik JonTromsø189
Hansen Erle Andrea MarkiKristiansand189
Olsen UlrikOSS189
Braathen DidrikNordstrand187
Lien Kjell HåkonHønefoss186
Thingstad EvenHønefoss184
Urkedal Frode Olav Olsen1911184
Machlik MonikaTromsø181
Haukenes AliseHamar181
Kjøita Torgeir1911177
Merkesvik SondreBergens175
Andersen DagSarpsborg173
Kjøita Henning1911170
Kyrkjebø Marte BStavanger170
Ghaderi Arman KElefantene170
Moberg Jan RuneFollo168
Machlik EditTromsø167
Machlik EndreTromsø167
Lie TerjeBergens164
Andersen GuttormStjernen163
Kovachev Daniel JakobsenOSS163
Kyrkjebø Hanna BStavanger162
Sjøl HenrikAkademisk161
Strand ØyvinBergens160
Liu BibekLørenskog160
Røneid HeidiStjernen160
Larsen Per MagnusPorsgrunn158
Gholami AnitaOSS158
Jacobsen Fredrik BeerStavanger156
Dahl TorbjørnStjørdal150
Riiser SamuelOSS150

Tilbake til Elo-siden


Denne siden er automatisk generert Sat Jan 14 16:03:59 CET 2012

[Mailbox] runed@ifi.uio.no


[ Runes hjemmeside | Runes sjakkside |
Nyheter | Elo | FICS | Sjakkpekere | Stormestergalleriet | Turneringer ]